Termowizyjny monitoring składowisk odpadów z wykorzystaniem kamer Optris PI

Gotowe rozwiązanie, przeznaczone do termowizyjnego monitoringu składowisk odpadów pod kątem wykrywania zagrożeń pożarowych i samozapłonu biomasy

Kamery termowizyjne do wykrywania gorączki

Gotowe rozwiązanie, bazujące na 4 zestawach stacjonarnych kamer termowizyjnych, przeznaczonych m.in. do wykrywania osób z objawami gorączki (nosicieli potencjalnie groźnych chorób i wirusów, w tym koronawirusa COVID-19).

Dlaczego do pomiaru temperatury metali warto stosować pirometry krótkofalowe?

Pirometry krótkofalowe (działające w wąskim paśmie dolnej podczerwieni SWIR) znajdują zastosowanie w aplikacjach wysokotemperaturowych, przy pomiarach temperatury m.in. nisko emisyjnych metali. Artykuł pokazuje jakie korzyści wynikają ze stosowania pirometrów krótkofalowych, zamiast tradycyjnych rozwiązań.

Pirometry Optris CT - przegląd modeli pirometrów przemysłowych

Przegląd pirometrów Optris z serii CT (kompaktowe, dwuczęściowe pirometry przemysłowe) dla aplikacji standardowych (seria CT LT), do pomiaru temperatury metali (CT 1M / 2M / 3M), do szkła (CT G5), do tworzyw sztucznych (CT P3 i CT P7) a także w wersji stref zagrożonych wybuchem, bazujące przetworniku CT EX (pirometr stacjonarny Ex).

Porównanie kamer termowizyjnych Testo

Porównanie ręcznych kamer termowizyjnych Testo, przeznaczonych dla branży budowlanej (kamery termowizyjne dla budownictwa i do przeprowadzania audytów energetycznych), dla instalatorów (do weryfikacji poprawności działania układów, systemów i urządzeń) oraz dla branży przemysłowej i badawczo-rozwojowej.

Kamery termowizyjne do wykrywania osób chorych (zarażonych)

Artykuł opisuje praktyczne wykorzystanie stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris do kontroli temperatury pasażerów w środkach komunikacji publicznej i na lotniskach, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami wirusów i szkodliwych chorób, objawiających się podwyższeniem temperatury ciała.

Nowa wersja stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris PI400i i PI450i

Nowa linia stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris z serii PI400i i PI450i jest od teraz dostępna w nowej, zminiaturyzowanej obudowie z zachowaniem dotychczasowych parametrów pomiarowych i funkcjonalności. PI400i i PI450i są najmniejszymi kamerami termowizyjnymi w swojej klasie.

Kalkulator średnicy plamki pomiarowej

Kalkulator pozwalający na obliczenie średnicy plamki pomiarowej w funkcji odległości od obiektu, którą można sprawdzić dla dowolnego modelu pirometru i soczewki.

Kalkulator optyki kamer termowizyjnych

Kalkulator pozwalający na obliczenie wymiarów obszaru pomiarowego i wielkości pojedynczego piksela, dla dowolnej odległości i dowolnie wybranego modelu obiektywu kamery termowizyjnej.

Rejestracja i monitoring temperatury w transporcie przez GSM i GPS z podglądem przez www

Rozwiązanie opisujące system pozwalający na zdalny monitoring i podgląd temperatury zarejestrowanej przy użyciu termografów (rejestratorów temperatury z drukarką) z wykorzystaniem aplikacji internetowej (strony www)

Na czym polega bezdotykowy pomiar temperatury?

Podstawowe zagadnienia, dotyczące przeprowadzania bezdotykowych pomiarów temperatury z wykorzystaniem pirometrów i kamer termowizyjnych

Jak dobrać odpowiednią soczewkę dla mojego pirometru?

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej soczewki pirometru? Jakie parametry należy wziąć pod uwagę? Jaka jest najmniejsza możliwa średnica plamki pomiarowej?