Kamery termowizyjne do wykrywania gorączki

Gotowe rozwiązanie, bazujące na 4 zestawach stacjonarnych kamer termowizyjnych, przeznaczonych m.in. do wykrywania osób z objawami gorączki (nosicieli potencjalnie groźnych chorób i wirusów, w tym koronawirusa COVID-19).

Dlaczego do pomiaru temperatury metali warto stosować pirometry krótkofalowe?

Pirometry krótkofalowe (działające w wąskim paśmie dolnej podczerwieni SWIR) znajdują zastosowanie w aplikacjach wysokotemperaturowych, przy pomiarach temperatury m.in. nisko emisyjnych metali. Artykuł pokazuje jakie korzyści wynikają ze stosowania pirometrów krótkofalowych, zamiast tradycyjnych rozwiązań.

Pirometry Optris CT - przegląd modeli pirometrów przemysłowych

Przegląd pirometrów Optris z serii CT (kompaktowe, dwuczęściowe pirometry przemysłowe) dla aplikacji standardowych (seria CT LT), do pomiaru temperatury metali (CT 1M / 2M / 3M), do szkła (CT G5), do tworzyw sztucznych (CT P3 i CT P7) a także w wersji stref zagrożonych wybuchem, bazujące przetworniku CT EX (pirometr stacjonarny Ex).

Porównanie kamer termowizyjnych Testo

Porównanie ręcznych kamer termowizyjnych Testo, przeznaczonych dla branży budowlanej (kamery termowizyjne dla budownictwa i do przeprowadzania audytów energetycznych), dla instalatorów (do weryfikacji poprawności działania układów, systemów i urządzeń) oraz dla branży przemysłowej i badawczo-rozwojowej.

Kamery termowizyjne do wykrywania osób chorych (zarażonych)

Artykuł opisuje praktyczne wykorzystanie stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris do kontroli temperatury pasażerów w środkach komunikacji publicznej i na lotniskach, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami wirusów i szkodliwych chorób, objawiających się podwyższeniem temperatury ciała.

Nowa wersja stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris PI400i i PI450i

Nowa linia stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris z serii PI400i i PI450i jest od teraz dostępna w nowej, zminiaturyzowanej obudowie z zachowaniem dotychczasowych parametrów pomiarowych i funkcjonalności. PI400i i PI450i są najmniejszymi kamerami termowizyjnymi w swojej klasie.

Kalkulator średnicy plamki pomiarowej

Kalkulator pozwalający na obliczenie średnicy plamki pomiarowej w funkcji odległości od obiektu, którą można sprawdzić dla dowolnego modelu pirometru i soczewki.

Kalkulator optyki kamer termowizyjnych

Kalkulator pozwalający na obliczenie wymiarów obszaru pomiarowego i wielkości pojedynczego piksela, dla dowolnej odległości i dowolnie wybranego modelu obiektywu kamery termowizyjnej.

Rejestracja i monitoring temperatury w transporcie przez GSM i GPS z podglądem przez www

Rozwiązanie opisujące system pozwalający na zdalny monitoring i podgląd temperatury zarejestrowanej przy użyciu termografów (rejestratorów temperatury z drukarką) z wykorzystaniem aplikacji internetowej (strony www)

Na czym polega bezdotykowy pomiar temperatury?

Podstawowe zagadnienia, dotyczące przeprowadzania bezdotykowych pomiarów temperatury z wykorzystaniem pirometrów i kamer termowizyjnych

Jak dobrać odpowiednią soczewkę dla mojego pirometru?

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej soczewki pirometru? Jakie parametry należy wziąć pod uwagę? Jaka jest najmniejsza możliwa średnica plamki pomiarowej?

Jak dobrać właściwy pirometr do mojej aplikacji?

Podział pirometrów ze względu na zakres długości fali promieniowania podczerwonego na jakim działa detektor oraz przykładowe zastosowanie pirometru stacjonarnego