Medyczna kamera termowizyjna Workswell MEDICAS

Medyczna kamera termowizyjna Workswell MEDICAS

Zadzwoń i zapytaj o cenę!
(22) 118 99 89 info@autemo.pl 
MEDICAS
Workswell
Medyczna kamera termowizyjna Workswell MEDICAS - najważniejsze informacje: Medyczna kamera termowizyjna MEDICAS do wykrywania gorączki u osób zarażonych koronawirusem lub będących nosicielami innych, groźnych chorób i wirusów. Kamera oferuje dokładność ±0.3°C oraz możliwość pracy autonomicznej (z pominięciem urządzeń zewnętrznych).

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Najważniejsze cechy medycznej kamery termowizyjnej MEDICAS:

 • Wysoka rozdzielczość detektora podczerwieni: 640 x 512 pikseli
 • Czułość termiczna (zdolność do wykrywania najmniejszych zmian temperatury): 30 mK
 • Gwarantowana dokładność pomiarów ±0.3°C – kamera jest kalibrowana w czasie rzeczywistym za pomocą ciała doskonale czarnego (black body), dostarczanego w zestawie
 • Zintegrowana kamera video o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) do jednoczesnego podglądu obrazu termowizyjnego i rzeczywistego
 • Dedykowany, wąski zakres pomiarowy 0°C … +50°C, zapewniający najwyższą dokładność i stabilność pomiarów temperatury i wykrywania gorączki
 • Całkowicie autonomiczna praca – kamera posiada zintegrowany komputer i oprogramowanie MEDICAS, dokonujący analizy temperatury w czasie rzeczywistym (z pominięciem urządzeń peryferyjnych)
 • Wykrywanie podwyższeń temperatury on-line
 • Bezpośrednie wyjście HDMI do podłączenia zewnętrznego monitora
 • Wbudowany port USB do podłączenia zewnętrznej klawiatury (tradycyjnej lub bezprzewodowej), do sterowania pracą urządzenia
 • Zasilanie za pomocą zasilacza sieciowego (w zestawie)

W skład zestawu Workswell MEDICAS wchodzą następujące elementy:

 • Medyczna kamera termowizyjna, wyposażona w obiektyw 45° x 37°
 • Kalibrator wskazań kamery (black body)
 • Zintegrowane oprogramowanie MEDICAL OS
 • Fabryczny certyfikat kalibracji
 • Zasilacz sieciowy
 • Walizka transportowa
 • Instrukcja obsługi
Kamera termowizyjna do wykrywania gorączki Workswell MEDICAS

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia do szybkiej, bezdotykowej kontroli temperatury ciała ludzkiego, firma Workswell stworzyła dedykowaną, medyczną kamerę termowizyjną MEDICAS. Kamera oferuje dokładność bezdotykowych pomiarów temperatury na poziomie ±0.3°C, która jest nieosiągalna dla typowych kamer termowizyjnych (zapewniających najczęściej dokładność rzędu ±2°C). Dokładność systemu została osiągnięta dzięki wąskiemu, wyspecjalizowanemu zakresowi pomiarowemu urządzenia (0 … 50°C) oraz trybie automatycznej kalibracji, która jest przeprowadzana w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem zewnętrznego kalibratora typu black body (dostarczanego w zestawie).

Urządzenie znajduje zastosowanie w bezdotykowej kontroli temperatury osób (kamera termowizyjna do wykrywania gorączki) będących nosicielami groźnych chorób zakaźnych, m.in. koronawirusa a także w zastosowaniach medycznych (wykrywaniu stanów zapalnych, diagnostyce schorzeń, wspomaganiu zabiegów, wykrywania chorób związanych z układem krwionośnym, krioterapii).

Zdjęcia termowizyjne pokazujące wykryte zmiany temperatury ciała

Medyczne kamery termowizyjne Workswell MEDICAS – zasada działania

Kamera termowizyjna do wykrywania gorączki instalowana jest na statywie stołowym, podłogowym lub uchwycie naściennym (akcesoria nie wchodzą w skład zestawu) za pomocą standardowego gwintu fotograficznego ¼ UNC (urządzenie jest wyposażone w dwa otwory montażowe – od spodu i od góry).

Kamera pracuje w sposób ciągły i całkowicie autonomiczny – urządzenie nie wymaga żadnych zewnętrznych urządzeń (komputerów, tabletów), które byłyby wykorzystywane do przetwarzania obrazu i analizy uzyskanych pomiarów.

Workswell MEDICAS jest wyposażony w standardowe złącze micro HDMI, przeznaczone do podłączenia urządzenia do zewnętrznego monitora komputerowego oraz pełnowymiarowy port USB do podłączenia klawiatury (przeznaczonej do sterowania wbudowanym oprogramowaniem).

Poprzez port HDMI do monitora transmitowany jest strumień video o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (proporcje obrazu 16:9).

Wbudowany detektor podczerwieni oraz kamera video umożliwiają jednoczesny podgląd obrazu termowizyjnego i rzeczywistego na ekranie monitora oraz automatyczne ostrzenie obrazu w zależności od odległości od osoby (wbudowana funkcja autofocus).

Zintegrowany system operacyjny pozwala na kontrolę nad ustawieniami kamery oraz na m.in. definiowanie progów alarmowych.

System umożliwia rejestrację w pełni radiometrycznych nagrań i zdjęć termowizyjnych oraz zdjęć i nagrań wykonanych za pomocą kamery światła białego do wbudowanej pamięci SSD o pojemności 256 GB.

Wyniki pomiarowe mogą być zgrane w celu dalszej analizy lub archiwizacji na komputer (poprzez port USB 2.0) lub na zewnętrzną kartę pamięci (kamera posiada zintegrowany slot kart micro SD).

Zasadę działania kamery termowizyjnej prezentuje poniższy film:

Wykorzystanie medycznych kamer termowizyjnych Workswell w wykrywaniu gorączki

Przeprowadzenie szybkiego, bezkontaktowego pomiaru temperatury w okolicach twarzy jest kluczowe dla sprawnego i bezinwazyjnego wykrycia osób potencjalnie chorych, u których można zaobserwować pierwsze objawy zarażenia w postaci gorączki. Typowa temperatura powierzchni skóry waha się w graniach od 35.8 do 37°C. Wszelkie wskazania powyżej 37°C można interpretować jako oznakę przegrzania organizmu (na skutek np. wysiłku fizycznego) lub reakcję obronną układu odpornościowego na infekcję. Zazwyczaj w takich przypadkach, temperatura powierzchni skóry może wzrosnąć nawet o 4°C (do 41°C – co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia).

Kamera termowizyjna MEDICAS posiada funkcję automatycznego wykrywania wszelkich anomalii temperaturowych na powierzchni skóry, dając podstawę do zastosowania w wykrywaniu praktycznie wszystkich rodzajów chorób wirusowych, wśród których jednym z objawów jest gorączka (grypa sezonowa, koronawirus, SARS) lub zakażeń bakteryjnych (dławica piersiowa, EBOLA, H5N1, ptasia grypa, świńska grypa).

Urządzenie pozwala na wykrywanie niewielkich zmian temperatury (30 mK = 0,03°C), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia dokładnego obrazowania zmian temperaturowych na powierzchni tkanki.

Łącząc wysoką precyzję pomiarów z funkcją automatycznej kalibracji w czasie rzeczywistym oraz zaawansowane funkcje obrazowania (np. izoterma), kamera MEDICAS zapewnia nieosiągalną dla innych urządzeń termowizyjnych dokładność i powtarzalność bezdotykowych pomiarów temperatury ciała.

Kalibrator kamery termowizyjnej Workswell MEDICASKalibrator kamery termowizyjnej Workswell MEDICAS

Obiektyw termowizyjny

Medyczna kamera termowizyjna Workswell Medicas jest fabrycznie wyposażona w niewymienny obiektyw o polu widzenia 45° x 37° i ogniskowej f = 13 mm. Zakładając, że pomiar temperatury ciała będzie odbywał się z odległości około 2 metrów (zachowując tym samym bezpieczną odległość operatora kamery od osób potencjalnie chorych), parametry obszaru pomiarowego oraz rozdzielczość uzyskanego termogramu wyglądają następująco:

Parametry obrazu termowizyjnego dla pomiaru z odległości 2 metrówParametry obrazu termowizyjnego dla pomiaru z odległości 2 metrów

Kamera termowizyjna obejmie swoim polem widzenia obszar o wymiarach 170 x 130 centymetrów. Pojedynczy piksel na uzyskanym obrazie termowizyjnym będzie reprezentował obszar w przestrzeni o wymiarach ok. 2.6 x 2.6 mm.

Dane techniczne

Podstawowe cechy medycznych kamer termowizyjnych MEDICAS
Bi-spektralny monitoring termowizyjnyJednoczesny podgląd obrazu termowizyjnego i video w czasie rzeczywistym, z jednoczesną kalibracją wskazań
Całkowicie autonomiczna praca - brak konieczności współpracy z dedykowanym PCZintegrowane oprogramowanie MEDICAS OS pozwala na wykrywanie anomalii temperaturowych w czasie rzeczywistym z całkowitym pominięciem urządzeń pośrednich oraz łatwy dostęp do ustawień kamery i uzyskanych wyników pomiarowych za pomocą zewnętrznej klawiatury
Ultra precyzyjne, bezdotykowe pomiary temperaturyKalibrator podczerwieni (dostarczany w zestawie) gwarantuje wysoką dokładność i stabilność pomiarów oraz kalibrację zestawu w odstępie co 5 sekund
Specyfikacja techniczna kamery termowizyjnej
Rozdzielczość detektora podczerwieni640 x 512 pikseli
Zakres mierzonych temperatur0 … 50°C (dedykowany do pomiaru temperatury ciała)
Czułość termiczna0.03°C (30mK)
Dokładność pomiaru±0.3°C (dzięki funkcji automatycznej kalibracji)
Zakres spektralny7.5 – 13.5 μm (niechłodzony mikrobolometr VOx)
KalibracjaAutomatyczna, w czasie rzeczywistym (z wykorzystaniem kalibratora)
Pole widzenia obiektywu termowizyjnego45° x 37° / f = 13 mm
Osłona obiektywu termowizyjnegoFiltr ochronny, zabezpieczający detektor przed kurzem i uszkodzeniem mechanicznym
Zoom cyfrowy1 … 14x (ciągły)
Specyfikacja kamery video
Rozdzielczość obrazu1920 x 1080 pikseli (Full HD), sensor 1/3" z funkcją automatycznego balansu bieli, kompensacji oświetlenia, kontroli gamma i ekspozycji
Redukcja szumówZintegrowany, spektralny filtr 3D
FocusAutomatyczny
Rejestracja danych
PamięćWbudowany dysk SSD 256 GB do rejestracji obrazów i nagrań
Wbudowany slot na karty pamięci micro SD do przenoszenia danych
Formaty zdjęć i videoW pełni radiometryczne pliki zdjęciowe JPEG oraz zdjęcia rzeczywiste JPEG w rozdzielczości Full HD
Nagrania video w rozdzielczości HD (kodek h.264)
Pełno klatkowe nagrania radiometryczne (pliki raw)
Interfejsy i przetwarzanie danych
Ethernet (RJ-45)(na zapytanie) - do przesyłania danych i kontroli nad kamerą za pośrednictwem sieci LAN
Micro USB 2.0Wbudowany, przeznaczony do zgrywania danych pomiarowych z kamery na komputer PC
USB 2.0 typ AWbudowany, przeznaczony do podłączenia zewnętrznej klawiatury sterującej (przewodowej lub bezprzewodowej)
micro HDMIWbudowany, pozwalający na uzyskanie obrazu na ekranie monitora o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (16:9)
Funkcje kameryKalibracja systemu w czasie rzeczywistym (z wykorzystaniem kalibratora)
Funkcje pomiarowe: detekcja najgorętszych punktów (hot-spot) oraz pomiar temperatury w punkcie centralnym
Dostosowywanie zakresu wyświetlanych temperatur (ręczne)
Dwupoziomowy alarm
Tryb pracy: wizualizacja w trybie "obraz w obrazie"
Oprogramowanie i pakiet SDK
Oprogramowanie kameryZintegrowany system operacyjny MEDICAL OS do konfiguracji kamery oraz analizy termowizyjnej w czasie rzeczywistym
Pakiet SDKZestaw narzędzi programistycznych do integracji kamery z zewnętrznym oprogramowaniem (na zapytanie)
Pozostałe dane techniczne
Zasilanie230VAC (zasilacz sieciowy w zestawie)
Pobór mocyok. 12W
Waga kameryok. 450 g
Wymiary (dł. x szer. x wys.)83 x 85 x 68 mm
Montaż2 otwory montażowe z wewnętrznym gwintem fotograficznym (1/4-20 UNC), rozlokowane na górnej i dolnej obudowie kamery
Materiał obudowyAluminium
Temperatura pracy+15 … +30°C (w środowisku suchym, bezwietrznym i niezapylonym)
Wilgotność względna<90%, bez kondensacji
Temperatura przechowywania-30 … 60°C

Filmy

Powiązane produkty z Workswell MEDICAS

Numer kat.: OPTPI400 

Profesjonalne, stacjonarne kamery termowizyjne z detektorem o rozdzielczości 382x288 pikseli, mogące sterować pracą zew. urządzeń poprzez wbudowane lub dodatkowe wyjścia analogowe i przekaźnikowe. Wersja PI450 charakteryzuje się podwyższoną czułością termiczną (40 mK), która pozwala na wykorzystanie urządzenia w branży medycznej.

Numer kat.: OPTXI400LT 

Miniaturowa, przemysłowa kamera termowizyjna wysokiej rozdzielczości Optris Xi400 z detektorem podczerwieni 38 x288 pikseli, wyposażona w pirometr cyfrowy oraz wejścia/wyjścia analogowe/cyfrowe i komunikację z komputerem

Numer kat.: OPTPI400i 

Stacjonarne kamery termowizyjne Optris w nowe odsłonie! Kamera Optris PI400i oraz Optris PI450i jest bliźniaczym modelem dotychczas oferowanych urządzeń z tej serii, wyposażonym w nową obudowę o wymiarach zredukowanych o prawie 40%! Nowa linia kamer termowizyjnych Optris jest wyposażona w detektor 382x288 pikseli, współpracuje z tymi samymi modelami obiektywów oraz posiada analogiczne parametry pomiarowe. Standardowy zakres mierzonych temperatur wynosi od -20 do 900°C i może być rozszerzony do 1500°C.

Numer kat.: ATM-T5 
Zestaw pomiarowy bazujący na algorytmach sztucznej inteligencji, pozwalający na termowizyjny monitoring osób pod kątem wykrywania objawów gorączki. Kamera termowizyjna IP pozwala na automatyczne wykrywanie twarzy (nawet osłoniętych np. maską) oraz na przeprowadzenie natychmiastowego, wielopunktowego pomiaru temperatury z opcją dokumentowania wskazań i alarmowania. Rozwiązanie daje możliwość integracji z zewnętrznymi urządzeniami alarmowymi lub interkomem (do dwukierunkowej komunikacji audio). Zapewnia wysoką dokładność wskazań (±0.3°C), która osiągana jest za pomocą zewnętrznego kalibratora podczerwieni (kalibracja w czasie rzeczywistym).