Filtruj według

Zastosowanie
Zastosowanie
Detektor
Detektor
Zakres spektralny
Zakres spektralny
Kamera video
Kamera video

Katalog produktów

Kamery Optris PI

nr kat.: OPTPI400 

Profesjonalne, stacjonarne kamery termowizyjne z detektorem o rozdzielczości 382x288 pikseli, mogące sterować pracą zew. urządzeń poprzez wbudowane lub dodatkowe wyjścia analogowe i przekaźnikowe. Wersja PI450 charakteryzuje się podwyższoną czułością termiczną (40 mK), która pozwala na wykorzystanie urządzenia w branży medycznej.

nr kat.: OPTPI640 

Stacjonarna kamera termowizyjna wysokiej rozdzielczości VGA (640x480 pikseli) do profesjonalnych zastosowań, związanych z badaniem rozkładu temperatury powierzchni np. na obwodach drukowanych, wyposażona w komunikację cyfrową oraz wbudowane wejścia analogowe (z opcją podłączenia interfejsu Industrial PIF)

Stacjonarne kamery termowizyjne Optris PI

Seria stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris PI charakteryzuje się szerokim wachlarzem potencjalnych zastosowań, możliwością łatwej integracji z dowolnym procesem przemysłowym oraz dużym wyborem opcjonalnych akcesoriów dodatkowych. Urządzenia Optris PI to w naszej ofercie podstawowa seria profesjonalnych kamer termowizyjnych, którą cechuje:

  • szeroki zakres pomiarowy: od -20 do 2000°C
  • wysoka dokładność pomiarów termowizyjnych
  • czułość termiczna nawet 40mK
  • rejestracja obrazu termowizyjnego w szybkich procesach przemysłowych z częstotliwością nawet 128Hz
  • duży wybór wymiennych obiektywów, ułatwiających dopasowanie produktu do zastosowania
  • integracja z innymi urządzeniami przemysłowymi z wykorzystaniem interfejsów analogowych i cyfrowych
  • pakiet oprogramowania Direct SDK, pozwalający na softwareową integrację kamery z praktycznie dowolnym oprogramowaniem
  • szeroki wybór akcesoriów montażowych, komunikacyjnych i ochronnych

Stacjonarne kamery termowizyjne Optris PI oferowane są w kilku wariantach, różniących się przede wszystkim: rozdzielczością detektora podczerwieni, obecnością kamery video lub zakresem spektralnym (warunkującym zastosowanie).

Podstawowe modele kamer: PI 160, PI 400, PI 640, zostały wyposażone w detektor bolometryczny o rozdzielczości, odpowiednio: 160x120, 382x288 i 640x480 pikseli. Kamera Optris PI 640 jest tym samym najmniejszą na świecie stacjonarną kamerą termowizyjną, wyposażoną w sensor podczerwieni o rozdzielczości VGA.

Kamery Optris PI 200 i PI 230 posiadają detektor o rozdzielczości analogicznej do tego, w który wyposażony jest model PI 160 (160x120 pikseli). Zostały one jednak dodatkowo rozbudowane o możliwość rejestracji obrazu rzeczywistego z wykorzystaniem kamery video VGA (640x480 pikseli). Rozwiązanie to sprawdza się świetnie w aplikacjach, w których konieczne jest jednoczesne prowadzenie pomiarów termowizyjnych i podglądu video (branża medyczna, stanowiska testowe, monitoring składowisk odpadów).

Model Optris PI 450 jest rozwinięciem wersji PI 400, który charakteryzuje się dużo lepszymi parametrami jeżeli chodzi o czułość termiczną (40mK). Pozostałe funkcjonalności są analogiczne jak w przypadku modelu niższego.

Stacjonarne kamery termowizyjne do zastosowań specjalnych

Oprócz podstawowych modeli urządzeń z serii Optris PI, w naszej ofercie dostępne są również warianty przyrządów termowizyjnych, dedykowanych dla branży szklarskiej i metalurgicznej.

Kamery termowizyjne PI 450 G7 oraz PI 640 G7 to urządzenia wyposażone w specjalny filtr pasmowy (7.9µm), dzięki któremu mogą z powodzeniem pracować jako kamery termowizyjne do szkła. Oprogramowanie PIX, które jest dostarczane bezpłatnie z każdą kamerą Optris, posiada wbudowaną funkcję skanera liniowego, pozwalającą na wykorzystanie urządzeń jako termowizyjny skaner liniowy. Termowizory Optris G7 znajdują zastosowanie w procesach float, podczas obróbki termicznej szkła hartowanego, laminowanego - bezpiecznego, szklanych opakowań, pojemników, szyb i innych szklanych obiektów.

Kamery termograficzne Optris PI 1M i Optris PI 05M to urządzenia krótkofalowe, wyposażone w specjalny detektor CMOS, dedykowane do zastosowań w przemyśle metalurgicznym i hutniczym. Przyrządy z tej serii pozwalają na pomiar temperatury w zakresie do 2000°C, natomiast zakres spektralny (przedział pasma promieniowania podczerwonego) w którym pracują mierniki, pozwala na przeprowadzenie pomiarów temperatury przez szkło i szklane wzierniki

rozwiń opis