Menu

System rejestracji i monitoringu temperatury przez www z wykorzystaniem transmisji GPRS i lokalizacji GPS

Termografy ESCO z serii DR 201, DR 202 oraz DR 203 mogą służyć do zdalnego monitoringu temperatury podczas transportu z wykorzystaniem transmisji danych GPRS (przez sieć komórkową GSM) oraz do lokalizacji urządzeń (samochodów) za pośrednictwem systemu GPS.

Dane zarejestrowane przy pomocy rejestratorów temperatury z drukarką trafiają na serwer www (działający w chmurze), który pozwala m.in. na zdalny podgląd aktualnych i archiwalnych wyników pomiarowych, podgląd zdarzeń alarmowych, generowanie raportów skróconych i pełnych oraz lokalizację urządzenia.

Najważniejsze cechy systemu do monitoringu temperatury w transporcie z dostępem zdalnym:

 • Dostęp przez przeglądarkę – brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania
 • Kompleksowość – rejestratory działające w ramach systemu monitorowania są kompletnym rozwiązaniem do dokumentowania przebiegu temperatury w farmacji, transporcie i HACCP
 • Dostęp 24/7 – dostęp do wyników pomiarowych o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie – jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu
 • Elastyczność – system monitoringu jest ciągle udoskonalany i rozbudowywany o nowe opcje, ułatwiające korzystanie z urządzeń oraz poprawiające komfort pracy
 • Wielojęzyczność – panel aplikacji jest dostępny w języku polskim i angielskim
System bezprzewodowego monitoringu temperatury w transporcie

Opłaty za dostęp do serwisu

Dostęp do serwisu www z danymi pochodzącymi z rejestratorów jest uwarunkowany wyborem odpowiedniego pakietu. Producent rejestratorów i oprogramowania przygotował dwie wersje pakietów (bezpłatną i płatną), które umożliwiają m.in.:

Pakiet Standard:

 • Monitoring temperatury i wilgotności on-line przez stronę www
 • Definiowanie alarmu (dolnego i górnego) dla każdego czujnika
 • Możliwość ustalenia godzin pracy oraz dni roboczych
 • Wyświetlanie komunikatów o alarmach
 • Współpraca z aplikacją mobilną, instalowaną na smartfonie
 • Podgląd ikon LED (o ile urządzenie jest w nie wyposażone)
 • Lokalizacja urządzenia / pojazdu za pomocą GPS
 • Generowanie wykresu dobowego

Pakiet Premium:

Zawiera wszystkie opcje pakietu Standard oraz:

 • Pakiet 50 sms zawierających powiadomienia o alarmach i o stanie rejestratora
 • Opcja manualnego generowania raportów (50 szt.)
 • Automatyczne generowanie raportów dziennych
 • Zapisywanie danych do bazy danych
 • Ustawianie markera z wykorzystaniem aplikacji mobilnej

Pakiet Standard umożliwia bezpłatny dostęp do serwisu na czas nieokreślony.

Koszt pakietu Premium wynisi 149 zł brutto za rok i odnosi się do pojedynczego konta, do którego może być podłączona nielimitowana ilość rejestratorów. Pakiety SMS wchodzące w skład dostępu Premium odnawiają się automatycznie w cyklu miesięcznym.

Jeżeli ilość powiadomień SMS w ramach dostępnych pakietów okaże się niewystarczająca, istnieje możliwość zakupienia dodatkowych pakietów wiadomości tekstowych, które dostępne są w dwóch wariantach:

 • SMS 100 – 15 zł / rok – pakiet rozszerzający ilość powiadomień do 100 SMS
 • SMS 1000 – 120 zł / rok – pakiet rozszerzający ilość powiadomień do 1000 SMS

Pakiety SMS działają w ramach dostępu do serwisu w wersji Standard oraz w wersji Premium, działają w okresie 12 miesięcy od uruchomienia oraz są współdzielone dla wszystkich urządzeń podpiętych do systemu.

Galeria zdjęć z systemu

Podgląd urządzeń dodanych do systemu Podgląd urządzeń dodanych do systemu
Konfiguracja górnego progo alarmowego Konfiguracja górnego progo alarmowego
Lista wiadomości pochodzących z rejestratora Lista wiadomości pochodzących z rejestratora
Podgląd wiadomości dla przekroczenia dolnego produ alarmowego Podgląd wiadomości dla przekroczenia dolnego produ alarmowego
Podgląd wiadomości z automatycznie wygenerowanym raportem Podgląd wiadomości z automatycznie wygenerowanym raportem
Edycja podstawowych ustawień rejestratora Edycja podstawowych ustawień rejestratora
Konfiguracja dodatkowych ustawień w tym do powiadomień SMS Konfiguracja dodatkowych ustawień w tym do powiadomień SMS
Przebieg temperatur oraz widok wartości min i max Przebieg temperatur oraz widok wartości min i max
Generowanie przykładowego raportu Generowanie przykładowego raportu
Przykładowy raport wygenerowany z poziomu aplikacji Przykładowy raport wygenerowany z poziomu aplikacji

Przykładowy scenariusz użytkowania

Przykładowy scenariusz użytkowania

Dostęp do wersji demo

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnej wersji systemu, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Powiązane produkty

Numer kat.: ESCO DR202 
Od 1 380,00 zł Netto (1,697,40 zł z VAT)

ESCO DR 202 do profesjonalny rejestrator temperatury z drukarką do chłodni, umożliwiający monitorowanie temperatury w max. 3 punktach pomiarowych. Termograf do chłodni ESCO DR 202 jest zamknięty w wodoodpornej obudowie, dzięki czemu może być zainstalowany na zewnątrz naczepy ciągnika siodłowego lub solówki.

Rejestrator posiada 2 kanały temperatury z opcją podłączenia trzeciego czujnika temperatury i wilgotności. Podgląd temperatury w kabinie kierowcy może być realizowany z wykorzystaniem bezprzewodowego panelu (wyświetlacza).

Rejestrator dysponuje pamięcią 62 tys. pomiarów. Dane mogą być wydrukowane na papierze termicznym lub zgrane na pendrive za pośrednictwem opcjonalnego portu USB.

Najbardziej rozbudowana drukarka do naczepy chłodni DR 202 pozwala na zdalny podgląd aktualnych i archiwalnych temperatury (monitoring on-line za pośrednictwem strony www) oraz ustalenie lokalizacji rejestratora / pojazdu za pomocą modułu GPS.

Numer kat.: ESCO DR201 
Od 1 170,00 zł Netto (1,439,10 zł z VAT)

Samochodowy rejestrator temperatury z drukarką ESCO DR 201 to kompaktowe urządzenie (montowane w kabinie kierowcy), pracujące jako typowy termograf do solówki lub busa. Rejestrator ESCO DR 201 posiada w standardzie opcję podłączenia 2 czujników temperatury. Dane pomiarowe są zapisywane do pamięci o pojemności 62 tys. pomiarów.

Rejestrator DR201 może być rozbudowany o możliwość pomiaru wilgotności i temperatury (dodatkowy, trzeci czujnik) oraz o port USB, dzięki któremu możliwy jest łatwy i szybki eksport danych na pamięć przenośną pendrive.

Specjalna wersja ESCO DR 201 umożliwia podłączenie bezprzewodowych czujników temperatury (i wilgotności) oraz rejestrację i podgląd danych on-line na stronie internetowej (moduł GSM/GPRS) a także lokalizację urządzenia za pośrednictwem modułu GPS.

Termograf ESCO DR 201 zapewnia łatwą i wygodną obsługę, możliwość generowania raportów pełnych i skróconych oraz szybki wydruk i niskie koszty eksploatacji.

Numer kat.: ESCO DR203 
Od 1 170,00 zł Netto (1,439,10 zł z VAT)
ESCO DR 203 to najnowszy w naszej ofercie termograf samochodowy, przeznaczony do monitoringu temperatury podczas transportu. Termograf DR 203 posiada wbudowane 4 kanały pomiaru temperatury, umożliwiające podłączenie max. 4 czujników bezprzewodowych lub max. 2 czujników przewodowych.

Bezprzewodowy termograf z drukarką DR 203 jest montowany bezpośrednio w kabinie kierowcy. Posiada czytelny wyświetlacz graficzny oraz intuicyjne menu, z poziomu którego można generować raporty lub konfigurować parametry pracy rejestratora.

Dane zarejestrowane w wew. pamięci mogą zostać wydrukowane lub zgrane na zewnętrzną pamięć USB (port USB jest dostępny w standardzie).

Nowością jest możliwość kupna rejestratora DR 203 w opcji pozwalającej na komunikację ze smartfonem z wykorzystaniem Bluetooth 4.0.