Termograf do solówki z drukarką ESCO DR201

Termograf do solówki z drukarką ESCO DR201

999,00 zł Netto (1 228,77 zł z VAT)
bezpłatna dostawa!
DR201
ESCO
Na zamówienie
Termograf do solówki z drukarką ESCO DR201 - najważniejsze informacje:

Samochodowy rejestrator temperatury z drukarką ESCO DR 201 to kompaktowe urządzenie (montowane w kabinie kierowcy), pracujące jako typowy termograf do solówki lub busa. Rejestrator ESCO DR 201 posiada w standardzie opcję podłączenia 2 czujników temperatury. Dane pomiarowe są zapisywane do pamięci o pojemności 62 tys. pomiarów.

Rejestrator DR201 może być rozbudowany o możliwość pomiaru wilgotności i temperatury (dodatkowy, trzeci czujnik) oraz o port USB, dzięki któremu możliwy jest łatwy i szybki eksport danych na pamięć przenośną pendrive.

Specjalna wersja ESCO DR 201 umożliwia podłączenie bezprzewodowych czujników temperatury (i wilgotności) oraz rejestrację i podgląd danych on-line na stronie internetowej (moduł GSM/GPRS) a także lokalizację urządzenia za pośrednictwem modułu GPS.

Termograf ESCO DR 201 zapewnia łatwą i wygodną obsługę, możliwość generowania raportów pełnych i skróconych oraz szybki wydruk i niskie koszty eksploatacji.


Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Termograf ESCO DR 201 zamontowany w kabinie kierowcy

Termograf ESCO DR201 jest urządzeniem przeznaczonym do monitorowania temperatury wewnątrz komory chłodniczej lub załadunkowej naczepy, solówki, busa lub innego pojazdu, w którym przewożone są produkty spożywcze, farmaceutyki, żywe zwierzęta lub inne towary, które muszą być przetransportowane z miejsca załadunku do odbiorcy w ściśle określonych przedziałach temperatur.

Termograf DR 201 posiada wbudowaną drukarkę termiczną (wydruk odbywa się na standardowym papierze termicznym 57mm / fi 40mm), która pozwala na natychmiastowy wydruk temperatur zarejestrowanych podczas przewozu w postaci:

 • raportu pełnego (wydruk wszystkich pomiarów z pamięci rejestratora)
 • raportu skróconego (aktualne pomiary, raport z dostawy, raport z ostatniej godziny lub doby)
 • raportu z określonego przedziału dat i godzin (od – do)

Dodatkowo, rejestrator może być wyposażony w moduł (złącze) USB, pozwalające na podłączenie zewnętrznej pamięci (np. pendrive) i zgranie wszystkich danych, zarejestrowanych przez urządzenie.

Samochodowy rejestrator temperatury z drukarką DR 201 posiada wbudowany bufor pamięci o pojemności 62 tysięcy pomiarów, który przy kroku pomiarowym, ustawionym co 15 minut, pozwala na zapamiętanie wartości z ostatnich 2 lat. Dane zgromadzone w pamięci termografu można zabezpieczyć przed usunięciem poprzez ustawienie hasła dostępu, ograniczającego możliwość wejścia w menu konfiguracyjne rejestratora.

Termograf może pracować w dwóch trybach:

 • tryb rejestracji ciągłej (temperatura jest zapisywana do pamięci w sposób ciągły)
 • tryb rejestracji podczas kursu (uruchamiany przyciskiem START/STOP), który powoduje uruchomienie / zatrzymanie rejestracji w określonym momencie

Rejestrator ESCO pozwala na ustawienie granicznych wartości temperatury (dolny i górny próg alarmowy MIN/MAX). W przypadku przekroczenia dopuszczalnej temperatury rejestrator zaznaczy na wydruku moment wystąpienia alarmu oraz powiadomi kierowcę o zdarzeniu za pomocą sygnału dźwiękowego.

Obsługa i konfiguracja rejestratora

Programowanie parametrów pracy termografu odbywa się za pomocą 4-klawiszowej klawiatury funkcyjnej. Poszczególne sekcje menu oraz opcje konfiguracyjne wyświetlane są na czytelnym ekranie LCD. Panel termografu składa się z następujących elementów:

 1. wyświetlacz LCD
 2. klawisz drukowania raportu pełnego / góra
 3. klawisz drukowania raportu skróconego / dół
 4. klawisz zatwierdzający / menu / enter
 5. klawisz dostawy i anulowania zmian / cofnij / start i stop rejestracji po przytrzymaniu przez 5s
 6. numer czujnika temperatury
 7. jednostka pomiaru temperatury
 8. wskaźnik czasu
 9. wskaźnik uruchomionej rejestracji temperatury
 10. wskaźnik informujący o alarmie lub uszkodzeniu czujnika
 11. uruchomienie czujnika logicznego (np. drzwi otwarte)
 12. wskaźnik trybu dostawy towaru (kurs trwa)
Wyświetlacz termografu ESCO DR 201

Montaż i zasilanie termografu DR 201

Termograf DR 201 z uchwytem montażowym

Montaż urządzenia w kabinie kierowcy

Montaż rejestratora temperatury z drukarką odbywa się bezpośrednio w kabinie kierowcy. Regulowany uchwyt montażowy, w który wyposażony jest termograf, pozwala na swobodne dobranie kąta mocowania do deski rozdzielczej, schowka lub ściany grodziowej.

Zasilanie rejestratora

Termograf DR 201 jest zasilany napięciem stałym z przedziału 12 … 24 V DC. Podczas normalnej pracy i rejestracji, pobór prądu jest niewielki i wynosi ok. 40mA. Maksymalny pobór mocy przez rejestrator następuje podczas wydruku i wynosi on typowo ok. 40W.

Przewód zasilający z bezpiecznikiem (w zestawie) należy podłączyć bezpośrednio do listwy bezpieczników, akumulatora lub gniazda zapalniczki samochodowej (wtyk zapalniczki nie wchodzi w skład wyposażenia). Przewód zasilający jest wyposażony w gniazdo bezpiecznikowe 5A z oznaczeniem polaryzacji (+) i (-).

Montaż czujników temperatury

Czujniki temperatury oraz czujnik otwarcia drzwi należy przeprowadzić z wnętrza kabiny kierowcy do komory chłodniczej (załadunkowej) ciągnika siodłowego / solówki np. pod tapicerką, najlepiej wykorzystując do tego celu fabryczne trasy kablowe i przepusty. Czujniki temperatury należy zamontować w komorze chłodniczej w taki sposób, aby nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne, nagrzewanie (źródła światła) oraz aby pracowały w miejscu o właściwej cyrkulacji powietrza.

W przypadku termografu w wersji z dwoma przewodowymi czujnikami temperatury zaleca się, aby sensory były zamontowane pionowo w 1/3 i 2/3 długości komory załadunkowej, ok. 30 cm od sufitu i minimum 50 cm od oświetlenia wewnętrznego.

Czujniki temperatur dostarczane w zestawie z rejestratorem są wyposażone w przewody o długości 10 i 15 metrów i nie wymagają polaryzacji podczas podłączania do rejestratora. Podłączenie czujników do urządzenia odbywa się przy użyciu rozdzielacza (w zestawie z urządzeniem) – w przypadku wykorzystywania tylko 1 czujnika temperatury, najeży go podłączyć bezpośrednio do złącza termografu. W razie potrzeby, użytkownik może przedłużyć przewód czujnika (łączna długość nie może przekraczać 100 metrów) – do tego celu należy użyć przewodu OMY o przekroju minimum 0,5mm2.

Szczegółowe informacje dotyczące montażu i konfiguracji urządzenia znajdują się na stronie: Instrukcja obsługi - termograf z drukarką ESCO DR 201

Bezprzewodowe czujniki temperatury (i wilgotności)

Termograf DR 201 może być rozbudowany o dodatkowy, trzeci czujnik temperatury ze zintegrowanym sensorem wilgotności powietrza, który może komunikować się z bazą (rejestratorem z drukarką, zamontowanym w kabinie kierowcy) z wykorzystaniem transmisji radiowej.

Zasadę działania prezentuje poniższy schemat:

Schemat instalacji DR201 z bazą bezprzewodową

Baza bezprzewodowa z wbudowanym czujnikiem temperatury i wilgotności, przesyła dane do rejestratora w oparciu o pasmo radiowe 868 MHz. Do bazy podłączone są dwa standardowe, przewodowe czujniki temperatury, które w podstawowej wersji rejestratora podłącza się bezpośrednio do urządzenia. Baza bezprzewodowa jest zasilana przy użyciu wymiennego akumulatora, który pozwala na nieprzerwaną komunikację radiową przez ok. 12 miesięcy.

Rozwiązanie obejmujące bezprzewodową komunikację z rejestratorem jest szczególnie polecane w sytuacji, gdy użytkownik pojazdu nie chce lub nie ma możliwości przeprowadzenia standardowych (przewodowych) sensorów temperatury z kabiny kierowcy do komory załadunkowej lub w sytuacji, gdy niemożliwe jest stałe poprowadzenie czujników przewodowych (np. w przypadku ciągnika siodłowego z naczepą, która jest okresowo odpinana).

Baza bezprzewodowego czujnika temperatury ESCO DR 201

Komunikacja GSM / GPS i monitoring temperatury on-line

Termograf ESCO DR 201 może być wyposażony w moduł zdalnej transmisji danych GPRS i lokalizacji GPS, pozwalający na bezprzewodową transmisję danych na serwer i podgląd zarejestrowanych temperatur on-line oraz lokalizację urządzenia (rejestratora = samochodu) przez satelity GPS.

Podstawowa wersja zdalnego monitoringu temperatur podczas transportu umożliwia:

 • Podgląd Online temperatur i wilgotności
 • Alarm górny i dolny dla każdego czujnika
 • Możliwość ustawienia godzin pracy
 • Możliwość ustawienia dni pracujących
 • Podgląd wiadomości o alarmach
 • Aplikacja mobilna dla wszystkich urządzeń
 • Pogląd ikon LED (o ile posiada)
 • Monitorowanie GPS
 • Podgląd wykresu dziennego

Wersja rozszerzona (dostępna w abonamencie) pozwala dodatkowo na:

 • Wysyłanie SMS-ów alarmowych, informujących o przekroczeniu temperatur i stanie rejestratora
 • Ręczne generowanie raportów z pomiarów
 • Automatyczne generowanie raportów dziennych
 • Zapisywanie danych do bazy danych
 • Ustawianie markera za pomocą aplikacji
Monitoring i rejestracja temperatury on-line

Z poziomu aplikacji (strony internetowej), osoba zarządzająca flotą pojazdów ma możliwość podglądu danych ze wszystkich urządzeń (rejestratorów), zamontowanych w pojazdach należących do taboru. Szczegółowe informacje na temat dostępnych rozwiązań i cen za poszczególne pakiety, dostępne są na poniższej stronie internetowej:

link: rejestracja i monitoring temperatury w transporcie przez GSM i GPS z podglądem przez www

Podgląd listy rejestratorów i czujników
Przykładowy raport z systemu monitoringu
Podgląd wykresu oraz wartości min i max

Zawartość zestawu ESCO DR 201

Termograf ESCO DR 201 w wersji podstawowej jest dostarczany w zestawie z następującymi akcesoriami:

 • dwa przewodowe czujniki temperatury o długości 10 i 15 metrów
 • rozdzielacz do podłączenia czujników temperatury do złącza termografu
 • przewód do podłączenia czujnika otwarcia / zamknięcia drzwi
 • przewód zasilający z bezpiecznikiem do podpięcia termografu do instalacji elektrycznej
 • rolka papieru termicznego o szerokości 57mm i średnicy 40mm

Dane techniczne

Wejście:2 czujniki temperatury: NTC 5k/ohm przy 25°C
1 wejście logiczne NO lub NC (do sygnalizacji otwarcia drzwi itp.)
Zakres pomiarowy:NTC: -40...+120°C
Dokładność pomiaru:NTC w zakresie: -40...+80°C: +/-0,5°C (max +/-0,8°C) , w pozostałym +/-1°C
Pojemność pamięci:62 000 pomiarów, pamięć nieulotna
Czest. zapam. danych:1min...24godz.
Rozdzielczość:0,1°C
Wyświetlacz:LED 4 cyfry z ikonami graficznymi
Drukarka:termiczna, prędkość druku 50mm/s, na papier termoczuły
o rolki 57,5mm ±0,5mm, średnica 40mm
Wyjście alarmowe:sygnalizator dźwiękowy
Montaż:w kabinie kierowcy 
Stopień i klasa ochrony:IP30/ II
Zasilanie:12...24V=/~ +/-20%
Pobór mocy:podczas rejestracji 40mA, podczas wydruku do 3A
Warunki pracy:-25...60°C
Warunki składowania:-40...80°C
Funkcje dodatkowe- port USB do pobierania zarejestrowanych danych
- bezprzewodowy czujnik temperatury

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi ESCO DR201

Termograf do solówki z drukarką ESCO DR201 - instrukcja obsługi

Pliki do pobrania (1.54M)
Karta katalogowa ESCO DR201

Termograf do solówki z drukarką ESCO DR201 - karta katalogowa

Pliki do pobrania (1.78M)

Wzorcowanie termometrów (temperatura)


Wzorcowanie termometrów elektrycznych i elektronicznych WZ-T-S3-PCA obejmuje sprawdzenie urządzenia i wydanie dokumentu potwierdzającego poprawność wskazań (świadectwo wzorcowania termometru) w 3 standardowych punktach pomiarowych (-10°C, 0°C, +20°C) w laboratorium akredytowanym przez PCA (Polskie Centrum Akredytacji).

Czas potrzebny na wzorcowanie termometru elektronicznego wynosi typowo od 3 do 7 dni roboczych.

Oferujemy również opcję wzorcowania termometrów w dowolnej liczbie niestandardowych punktów pomiarowych. Szczegóły znajdziesz poniżej w sekcji "Produkty...
WZ-T-S3-PCA
  130,00 zł  Netto


Usługa wzorcowania termometrów elektrycznych i elektronicznych obejmuje sprawdzenie urządzenia oraz wydanie dokumentu (świadectwo wzorcowania) dla dowolnej liczby niestandardowych punktów pomiarowych.

Wzorcowanie termometrów w ramach akredytacji PCA może być przeprowadzone dla dowolnie wybranych punktów pomiarowych z zakresu:

 • -65 ... 180°C - w przypadku termometrów z czujnikiem temperatury powietrza (zintegrowanym lub zewnętrznym)
 • -65 ... 250°C - w przypadku termometrów z z czujnikiem zanurzeniowym (wodoszczelną sondą...
WZ-T-N1-PCA
Od   90,00 zł  Netto

Powiązane produkty z ESCO DR201

Numer kat.: ESCO DR100 
999,00 zł Netto (1,228,77 zł z VAT)

Rejestrator temperatury z drukarką ESCO DR 100 posiada przewodowy czujnik temperatury NTC na przewodzie o dł. 5m (standard). Termograf ESCO DR 100 jest wyposażony w hermetyczną obudowę IP65, umożliwiającą montaż na zewnątrz naczepy. Wbudowane wejście cyfrowe pozwala na monitorowanie stanu otwarcia drzwi naczepy, a wyjście alarmowe daje możliwość podłączenia zewnętrznego sygnalizatora alarmowego. Rejestrator temperatury ESCO DR 100 umożliwia rejestrację do 5000 pomiarów, a zebrane wyniki mogą być w łatwy sposób przetworzone na raport z dostawy, wydrukowany za pomocą wbudowanej drukarki termicznej.

Numer kat.: ESCO DR202 
Od 1 199,00 zł Netto (1,474,77 zł z VAT)

ESCO DR 202 do profesjonalny rejestrator temperatury z drukarką do chłodni, umożliwiający monitorowanie temperatury w max. 3 punktach pomiarowych. Termograf do chłodni ESCO DR 202 jest zamknięty w wodoodpornej obudowie, dzięki czemu może być zainstalowany na zewnątrz naczepy ciągnika siodłowego lub solówki.

Rejestrator posiada 2 kanały temperatury z opcją podłączenia trzeciego czujnika temperatury i wilgotności. Podgląd temperatury w kabinie kierowcy może być realizowany z wykorzystaniem bezprzewodowego panelu (wyświetlacza).

Rejestrator dysponuje pamięcią 62 tys. pomiarów. Dane mogą być wydrukowane na papierze termicznym lub zgrane na pendrive za pośrednictwem opcjonalnego portu USB.

Najbardziej rozbudowana drukarka do naczepy chłodni DR 202 pozwala na zdalny podgląd aktualnych i archiwalnych temperatury (monitoring on-line za pośrednictwem strony www) oraz ustalenie lokalizacji rejestratora / pojazdu za pomocą modułu GPS.

Numer kat.: ESCO DR203 
Od 1 000,00 zł Netto (1,230,00 zł z VAT)
ESCO DR 203 to najnowszy w naszej ofercie termograf samochodowy, przeznaczony do monitoringu temperatury podczas transportu. Termograf DR 203 posiada wbudowane 4 kanały pomiaru temperatury, umożliwiające podłączenie max. 4 czujników bezprzewodowych lub max. 2 czujników przewodowych.

Bezprzewodowy termograf z drukarką DR 203 jest montowany bezpośrednio w kabinie kierowcy. Posiada czytelny wyświetlacz graficzny oraz intuicyjne menu, z poziomu którego można generować raporty lub konfigurować parametry pracy rejestratora.

Dane zarejestrowane w wew. pamięci mogą zostać wydrukowane lub zgrane na zewnętrzną pamięć USB (port USB jest dostępny w standardzie).

Nowością jest możliwość kupna rejestratora DR 203 w opcji pozwalającej na komunikację ze smartfonem z wykorzystaniem Bluetooth 4.0.
Numer kat.: ESCO DR400 
1 200,00 zł Netto (1,476,00 zł z VAT)

ESCO DR 400 to podstawowy, transportowy rejestrator temperatury w naszej ofercie, który daje możliwość zewnętrznego montażu. Termograf ESCO DR 400 pozwala na podłączenie 2 czujników temperatury (do montażu naściennego) i do 3 czujników np. otwarcia / zamknięcia drzwi lub klapy.

Zarejestrowane pomiary temperatury są przechowywane w nieulotnej pamięci o pojemności 13 tys. pomiarów. Częstotliwość rejestrowania temperatury (z zakresu od 1 do 999 minut) może być swobodnie ustawiona w intuicyjnym menu urządzenia.

Rejestrator temperatury z drukarką DR 400 umożliwia podłączenie zewnętrznego sygnalizatora optycznego lub optyczno-akustycznego, który informowałby o niepożądanych zdarzeniach (np. przekroczeniu dopuszczalnej temperatury w transporcie).

Termograf jest zasilany z elektrycznej instalacji samochodowej, napięciem stałym z przedziału 12 … 24 VDC.

Numer kat.: ESCO DR401 
1 600,00 zł Netto (1,968,00 zł z VAT)

Drukarka do agregatu chłodniczego ESCO DR 401 łączy w sobie zalety kompaktowego termorejestratora z wydrukiem oraz urządzenia pozwalającego na zdalny monitoring temperatury oraz alarmowanie o przekroczeniu wartości granicznych.

Drukarka ESCO DR 401 ma możliwość podłączenia do 3 czujników temperatury oraz do 3 zewnętrznych kontaktronów np. do monitorowania zamknięcia naczepy. Rejestrator ESCO DR 401 posiada szczelną, zamykaną obudowę, odporną na warunki atmosferyczne.

Termograf do naczepy może być wykorzystywany do przygotowywania bieżących raportów (wydruków) z pomiarów wykonanych podczas transportu. Dodatkowo, urządzenie może wysyłać powiadomienia o przekroczeniu temperatury lub wysyłać dane na zewnętrzny serwer z wykorzystaniem opcjonalnego modułu GSM/GPRS.

Opcja ta pozwala na zdalny podgląd (monitoring) temperatury poprzez zewnętrzny serwis www, który umożliwia generowanie raportów niezależnie od wydruków z urządzenia.

Numer kat.: ESCO DR101 
1 300,00 zł Netto (1,599,00 zł z VAT)

Termorejestrator ESCO DR 101 to nieco bardziej rozbudowany rejestrator temperatury z drukarką DR 100, który został wyposażony w dodatkowe wejście cyfrowe oraz pozwala na podłączenie zewnętrznego modułu GSM/GPRS do wysyłania powiadomień alarmowych o przekroczeniu wartości progowych oraz transmisji danych do podglądu on-line na stronie www.

Tak jak rejestrator DR 100, samochodowy rejestrator temperatury DR 101 jest wyposażony w hermetyczną obudowę, pozwalającą na montaż na naczepie. ESCO DR 101 posiada 1 czujnik temperatury (standardowo z przewodem o dł. 5 metrów), wbudowaną pamięć 32 tys. pomiarów oraz szybką drukarkę termiczną na standardową rolkę papieru (57.5 mm).

Termorejestrator DR 101 może być dostępny w wariancie zasilanym z instalacji elektrycznej ciągnika siodłowego (napięcie stałe 12 … 24 V DC) lub w wersji zasilanej napięciem 230 V AC (do stacjonarnego montażu w mroźni, chłodni lub magazynie wysokiego składowania).