Testo 410 i - Anemometr wiatraczkowy z rejestracją i komunikacją Bluetooth

487,00 zł Netto (599,01 zł z VAT)
0560 1410
Testo
Na zamówienie
Testo 410 i - Anemometr wiatraczkowy z rejestracją i komunikacją Bluetooth - najważniejsze informacje:

Kompaktowy, przenośny anemometr wiatraczkowy z funkcją rejestracji wyników pomiarowych, komunikujący się ze smartfonem za pośrednictwem łącza bezprzewodowego Bluetooth. Anemometr Testo 410i umożliwia przeprowadzenie pomiarów prędkości przepływu i wydatku oraz temperatury powietrza, na wylocie z otworów wentylacyjnych, kratek, nawiewników i anemostatów.

 • Anemometr wiatraczkowy (rotacyjny) z czujnikiem temperatury powietrza
 • Zakres pomiarowy: 0.4 … 30 m/s / -20 … 60°C
 • Funkcja rejestracji wyników w pamięci smartfona
 • W zestawie z protokołem fabrycznej kalibracji

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Anemometr wiatraczkowy Testo 410i to urządzenie przeznaczone do przeprowadzania kontrolnych pomiarów prędkości przepływu powietrza, wydatku objętościowego i temperatury powietrza w systemach klimatyzacji i wentylacji (HVAC). Miernik Testo 410i z powodzeniem poradzi sobie przy pomiarach inspekcyjnych na kratkach wentylacyjnych, nawiewnikach, wywietrznikach i anemostatach.

Anemometr wiatraczkowy Testo 410i sprawdza się idealnie przy inspekcyjnych pomiarach ciągu kominowego, podczas weryfikacji drożności pionów wentylacyjnych oraz przy sprawdzaniu wydajności układów klimatyzacji i wentylacji.

Miernik prędkości przepływu powietrza dokonuje pomiarów w zakresie 0.4 … 30m/s. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w zintegrowany czujnik temperatury, służący do określenia temperatury powietrza pochodzącego z pionu wentylacyjnego oraz do kompensacji wskazań anemometru (zakres pomiarowy temperatury wynosi od -20 do 60°C).

W przypadku anemometru Testo 410i, rolę wyświetlacza pełni smartfon lub tablet, z którym urządzenie komunikuje się za pośrednictwem bezprzewodowej transmisji danych Bluetooth w wersji 4.0.

Czujnik przepływu powietrza Testo 410i może współpracować z urządzeniami, działającymi w oparciu o system operacyjny Android (w wersji min. 4.3) lub iOS (min. 8.3). Do obsługi urządzenia konieczne jest zainstalowanie dedykowanej, bezpłatnej aplikacji Testo SmartProbes App (aplikacja jest dostępna w j. polskim), którą można znaleźć pod poniższym adresem:

Pobierz aplikację Testo SmartProbes z Google Play Pobierz aplikację Testo SmartProbes z AppStore

Aplikacja Testo SmartProbes App pozwala na wyświetlanie aktualnie mierzonych wartości oraz m.in.:

 • Rejestrację wyników pomiarowych do pamięci smartfona
 • Generowanie raportów z wykonanych pomiarów do pliku .pdf
 • Eksport danych tabelarycznych do pliku Excell
 • Zapisywanie przebiegów (wykresów) zmierzonych wartości do plików zdjęciowych

Oprogramowanie pozwala na wprowadzenie geometrii i wymiarów wylotu powietrza, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie wydatku objętościowego (objętość przepływającego powietrza w czasie).

Rozwiązanie to sprawdza się świetnie we wszystkich aplikacjach, w których konieczne jest przeprowadzenie szybkich i miarodajnych pomiarów przepływu powietrza oraz niezbędne jest wykonanie raportu z przeprowadzonych pomiarów.

Zaletą anemometru Testo 410i jest połączenie szerokiego zakresu mierzonych wartości, funkcjonalności związanych możliwością rejestracji pomiarów oraz niskiej ceny. Analogiczne anemometry wiatraczkowe, które są wyposażone w wyświetlacz i umożliwiają zapisywanie pomiarów, są niekiedy wielokrotnie droższe od powyższego urządzenia.

Urządzenie jest dostarczane w zestawie z fabrycznym certyfikatem kalibracji, który poświadcza o sprawdzeniu miernika przed opuszczeniem fabryki. Na życzenie, istnieje możliwość dostarczenia miernika Testo 410i w zestawie ze świadectwem wzorcowania (wzorcowanie anemometru), które jest wydawane przez niezależne laboratorium pomiarowe.

Kupując anemometr Testo 410i zyskujesz:

 • Uniwersalne urządzenie o niewielkich, poręcznych wymiarach, które może pracować jako rejestrator przepływu i wydatku powietrza
 • Możliwość przeprowadzenia szybkich i dokładnych pomiarów przepływu i temperatury
 • Opcję zapamiętania wyników oraz natychmiastowego eksportu danych do raportu generowanego przez aplikację
 • Połączenie funkcjonalności rozbudowanych, drogich mierników z atrakcyjną ceną urządzenia, które jest gotowe do przeprowadzania pomiarów po wyciągnięciu z pudełka

Anemometr Testo 410i – zawartość zestawu

 • Sonda Bluetooth Testo 410i
 • Komplet baterii
 • Fabryczny certyfikat kalibracji

Dane techniczne

Pomiar temperatury - NTC
Zakres pomiarowy-20 do +60 °C
Dokładność±0,5 °C
Rozdzielczość0,1 °C
Przepływ powietrza
Zakres pomiarowy0,4 do 30 m/s
Dokładność±(0,2 m/s + 2 % mierz.wart.) (0,4 do 20 m/s)
Rozdzielczość0,1 m/s
Ogólne dane techniczne
Wymiary154 x 43 x 21 mm
Temperatura pracy-20 do +50 °C
Wymagania systemowewymagany iOS 8.3 lub nowszy; wymagany Android 4.3 lub nowszy; wymagane urządzenie mobilne z Bluetooth 4.0
Typ baterii3 baterie mikro AAA
Żywotność baterii130 godzin
Średnica wiatraczka40 mm
Temperatura składowania-20 do +60 °C

Akcesoria dodatkowe


Walizka Smart Case Testo 0516 0260 jest przeznaczona do bezpiecznego transportu i przechowywania SmartSond dedykowanych dla branży VAC. Z zewnątrz wykonana jest z wytrzymałego tworzywa, natomiast wewnątrz wypełniona jest gąbką która chroni znajdujące się w niej urządzenia. Posiada specjalne wycięcia na SmartSondy 405i, 410i, 510i, 605i, 805i, 905i. Wymiary walizki to 270mm x 190mm x 60mm
0516 0260
  156,00 zł  Netto

Wzorcowanie anemometrów (prędkość przepływu powietrza)Wzorcowanie anemometrów, termoanemometrów i innych urządzeń, wyposażonych w czujnik prędkości przepływu powietrza, w 3 standardowych punktach pomiarowych:

 • 5, 10, 15 m/s

w laboratorium posiadającym akredytację PCA.

W naszej ofercie dostępna jest również rozszerzona wersja wzorcowania mierników prędkości przepływu powietrza (w 7 punktach pomiarowych) oraz wariant wzorcowania w dowolnie wybranych, niestandardowych punktach. Więcej informacji znajdziesz poniżej, w zakładce "Produkty powiązane".

WZ-A-S3-PCA
  300,00 zł  Netto


Świadectwo wzorcowania urządzeń do pomiaru prędkości przepływu powietrza na kratkach, anemostatach i w kanałach wentylacyjnych (anemometrów wiatraczkowych i termicznych, termometrów) w laboratorium posiadającym akredytację PCA w 7 standardowych punktach pomiarowych:

 • 1, 2, 5, 10, 15, 20, 25 m/s

Laboratorium świadczy również usługi związane z wzorcowaniem anemometrów w 3 lub w dowolnej ilości niestandardowych (dowolnie wybranych punktów pomiarowych) - szczegóły znajdują się poniżej w sekcji "Produkty powiązane".

WZ-A-S7-PCA
  500,00 zł  Netto


Wzorcowanie mierników prędkości przepływu powietrza (anemometrów wiatraczkowych i termicznych - termoanemometrów) w laboratorium z akredytacją PCA, w dowolnej ilości i w dowolnej kombinacji punktów pomiarowych, wybranych z zakresu:

 • 1 ... 25 m/s

Laboratorium pomiarowe przeprowadza również wzorcowanie urządzeń do pomiaru wilgotności i temperatury w 3 lub 5 standardowych punktach pomiarowych - szczegóły znajdują się poniżej w sekcji "Produkty powiązane".

WZ-A-N1-PCA
Od   200,00 zł  Netto

Wzorcowanie termometrów (temperatura)


Wzorcowanie termometrów elektrycznych i elektronicznych WZ-T-S3-PCA obejmuje sprawdzenie urządzenia i wydanie dokumentu potwierdzającego poprawność wskazań (świadectwo wzorcowania termometru) w 3 standardowych punktach pomiarowych  w laboratorium akredytowanym przez PCA (Polskie Centrum Akredytacji).

Standard 1: -10°C, 0°C, +20°C
Standard 2: 2°C, 5°C, 8°C

Rodzaj wzorcowania (Standard 1 lub Standard 2) należy wskazać w uwagach do zamówienia.

Czas potrzebny na wzorcowanie termometru elektronicznego wynosi typowo od 3 do 7 dni roboczych.
WZ-T-S3-PCA
  200,00 zł  Netto


Usługa wzorcowania termometrów elektrycznych i elektronicznych obejmuje sprawdzenie urządzenia oraz wydanie dokumentu (świadectwo wzorcowania) dla dowolnej liczby niestandardowych punktów pomiarowych.

Wzorcowanie termometrów w ramach akredytacji PCA może być przeprowadzone dla dowolnie wybranych punktów pomiarowych z zakresu:

 • -65 ... 180°C - w przypadku termometrów z czujnikiem temperatury powietrza (zintegrowanym lub zewnętrznym)
 • -65 ... 250°C - w przypadku termometrów z z czujnikiem zanurzeniowym (wodoszczelną sondą...
WZ-T-N1-PCA
Od   150,00 zł  Netto

Powiązane produkty z Testo 0560 1410

Numer kat.: 0560 1405 
563,00 zł Netto (692,49 zł z VAT)
Termoanemometr Testo 405i jest profesjonalnym a zarazem kompaktowym przyrządem służącym do pomiaru prędkości przepływu powietrza, przepływu objętościowego i temperatury. SmartSonda kontrolowana jest za pomocą urządzeń mobilnych z zainstalowana aplikacją "Testo Smart Probes App".
 • Pomiar prędkości przepływu powietrza, przepływu objętościowego i temperatury
 • Prosta konfiguracja wymiarów i geometrii przekroju kanału dla określenia przepływu objętościowego
 • Teleskop o długości maksymalnej 400mm
 • Zakres pomiarowy: 0 ... 30 m/s; -20 ... +60 °C
Numer kat.: 0560 4101 
508,00 zł Netto (624,84 zł z VAT)
Anemometr wiatraczkowy Testo 410-1 mierzy przepływ powietrza i temperaturę. Stosuje sie go do przeprowadzania szybkich, punktowych pomiarów na kratkach (wlotach i wylotach) kanałów wentylacyjnych. Anemometr doskonale nadaje się również do pomiarów wykonywanych na zewnątrz. Wyświetla w jednostkach m/s, km/h, fpm, mph i kts (węzły) oraz kalkuluje stopień wychłodzenia spowodowanego wiatrem i jego siłę w skali Beauforta.
 • Anemometr wiatraczkowy z wbudowanym wiatraczkiem o średnicy 40 mm
 • Pomiar prędkości przepływu powietrza i temperatury
 • Kalkulacja stopnia wychłodzenia spowodowanego wiatrem
 • Funkcja Hold i wartości min/maks
Numer kat.: 0560 4102 
779,00 zł Netto (958,17 zł z VAT)
Idealny do szybkich pomiarów na kratkach wentylacyjnych (wyloty powietrza) i do pomiarów w kanałach wentylacyjnych – równiez tych na zewnątrz. Używaj anemometr Testo 410-2 do pomiaru wilgotności, temperatury i przepływu powietrza. Punkt rosy, temperatura termometru wilgotnego, stopień wychłodzenia, siła wiatru w skali Beauforta są kalkulowane za pomocą naciśnięcia jednego przycisku.
 • Anemometr wiatraczkowy z wbudowanym wiatraczkiem o średnicy 40 mm
 • Pomiar przepływu powietrza, temperatury i wilgotności
 • Kalkulacja punktu rosy, temperatury termometru wilgotnego, stopnia wychłodzenia i siły wiatru w skali Beauforta
 • Zawiera uśrednianie wyników, funkcję max/min oraz Hold
Numer kat.: 0560 4160 
Anemometr wiatraczkowy z sondą teleskopową – idealny do wykonywania pomiarów przepływu powietrza w kanałach wentylacyjnych. Miernik prędkości przepływu powietrza pozwala na przeprowadzenie szybkich i precyzyjnych pomiarów na wlotach i wylotach z kanałów wentylacyjnych. Czytelny wyświetlacz pokazuje prędkość i kierunek przepływu powietrza oraz objętościowe natężenie przepływu i temperaturę. Urządzenie kalkuluje wartości średnie czasowe lub wielopunktowe, po naciśnięciu przycisku wskazuje również wartość minimalną i maksymalną.
 • Teleskopowa sonda podłączona do miernika – długość maksymalna 890 mm, średnica głowicy pomiarowej 16 mm
 • Pomiary przepływu powietrza, wielopunktowe oraz czasowe uśrednianie strumienia objętości
 • Funkcja zatrzymania pomiaru (HOLD), wskazanie wartości minimalnej i maksymalnej, funkcja automatycznego wyłączania urządzenia (Auto-off)
 • Protokół kalibracyjny i bateria dostarczane w standardzie
Numer kat.: 0560 4170 
 • Profesjonalny anemometr wiatraczkowy ze zintegrowanym czujnikiem rotacyjnym o średnicy 100 mm
 • Łatwy i szybki pomiar prędkości przepływu powietrza, wydatku objętościowego i temperatury
 • Idealny do pomiarów na anemostatach, kratkach wentylacyjnych, zaworach grzybkowych i nawiewnikach sufitowych
 • Może współpracować z zewnętrznymi rękawami pomiarowymi oraz z prostownicą strumienia
Numer kat.: 0563 0003 10 
1 920,00 zł Netto (2,361,60 zł z VAT)
Z zestawem SmartSond dedykowanych do sektora VAC można zmierzyć wszystkie, niezbędne do regulacji systemu VAC parametry, takie jak: przepływ oraz wydatek powietrza, wilgotność i temperatura. W skład zestawu wchodzi poręczna walizka transportowa, w której mieści się cała potrzebna technologia pomiarowa.
 • Prosta konfiguracja wymiarów I geometrii kanału lub kratki wentylacyjnej w celu obliczenia strumienia objętości
 • Zapamiętywanie zmierzonych wydatków na kolejnych kratach wentylacyjnych oraz funkcja sumowania w celu obliczenia całkowitego strumienia objętości
 • Funkcja wykrywania miejsc potencjalnie zagrożonych wystąpieniem wilgoci
 • Szybka dokumentacja miejsca pomiarowego, dzięki możliwości wykonania zdjęcia obiektu wraz z zaznaczoną powierzchnią oznaczoną celownikiem laserowym i naniesioną wartością zmierzonej temperatury