Testo 417 - Anemometr do kratek wentylacyjnych i anemostatów z wiatraczkiem 100mm 0560 4170

Testo 417 - Anemometr do kratek wentylacyjnych i anemostatów z wiatraczkiem 100mm

Zadzwoń i zapytaj o cenę!
(22) 118 99 89 info@autemo.pl 
0560 4170
Testo
Testo 417 - Anemometr do kratek wentylacyjnych i anemostatów z wiatraczkiem 100mm - najważniejsze informacje:
 • Profesjonalny anemometr wiatraczkowy ze zintegrowanym czujnikiem rotacyjnym o średnicy 100 mm
 • Łatwy i szybki pomiar prędkości przepływu powietrza, wydatku objętościowego i temperatury
 • Idealny do pomiarów na anemostatach, kratkach wentylacyjnych, zaworach grzybkowych i nawiewnikach sufitowych
 • Może współpracować z zewnętrznymi rękawami pomiarowymi oraz z prostownicą strumienia

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Anemometr Testo 417 jest wielofunkcyjnym miernikiem przepływu powietrza, wyposażonym w zintegrowaną sondę wiatraczkową o średnicy 100mm, dzięki której w wygodny sposób możemy dokładnie zmierzyć prędkość przepływu powietrza np. na wylocie kratek wentylacyjnych. Miernik posiada duży, podświetlany i czytelny wyświetlacz, na którym na bieżąco prezentowane są aktualne wskazania przyrządu: bieżący wydatek, temperatura powietrza, a także wartości minimalne i maksymalne, zarejestrowane podczas bieżącego cyklu pomiarowego. Testo 417 posiada opcję wprowadzenia pola przekroju kanału, dzięki czemu uzyskiwany pomiar jest bardziej precyzyjny, a także inne przydatne funkcje takie, jak:

 • Hold - wstrzymanie wyświetlania bieżącej wartości, dzięki czemu mamy czas np. na spokojne zanotowanie zmierzonej wartości prędkości przepływu powietrza do protokołu zdawczego.
 • Automatyczne wykrywanie kierunku przepływu powietrza - niezależnie od tego czy powietrze jest wydmuchiwane czy wsysane zawsze uzyskujemy dokładne wartości prędkości i natężenia przepływu powietrza a także jego temperatury.
 • Kalkulacja wartości średniej czasowej i punktowej - dzięki tej funkcji uzyskujemy dane dotyczące średniego wydatku, średniej prędkości przepływu powietrza oraz średniej temperatury.
 • Wartości MIN/MAX - miernik automatycznie zapisuje maksymalny i minimalną zmierzoną wartość podczas danego cyklu pomiarowego, co pozwala na bezproblemowe wykrycie przekroczenia wartości krytycznej bez konieczności dokonywania czasochłonnej, bieżącej analizy danych.
 • Podświetlany wyświetlacz - umożliwia pomiar w trudnych warunkach, dzięki podświetleniu wyświetlacza bez problemu można odczytać wskazania po zmroku, lub w budynkach, które nie są jeszcze podłączone do sieci energetycznej.
 • Funkcja automatycznego wyłączenia urządzenia - anemometr wyłączy się samoistnie po wykryciu bezczynności, co pozwala na znaczne wydłużenie żywotności baterii, a tym samym zmniejsza koszty eksploatacji miernika.

Anemometr wiatraczkowy Testo 417 to nie tylko możliwość prowadzenia pomiarów prędkości przepływu powietrza na kanałach wentylacyjnych, dzięki dodatkowemu, opcjonalnemu wyposażeniu sprawdzi się także doskonale przy pomiarach na zaworach grzybkowych i nawiewnikach sufitowych.

Funkcjonalność miernika przepływu Testo może być rozbudowywana w zależności od potrzeb za pomocą dostępnych, łatwych w montażu akcesoriów np. takich jak prostownica strumienia powietrza oraz rękawy pomiarowe, które mogą być przydatne np. podczas dokonywania pomiarów przepływu powietrza na anemostatach. Rozbudowana oferta akcesoriów dodatkowych czyni wobec tego anemometr Testo 417 prawdziwym wielofunkcyjnym urządzeniem do pomiaru prędkości powietrza, które sprawdzi się zarówno przy pomiarach domowych jak i komercyjnych.

Miernik przepływu powietrza Testo 417 może zostać poddany wzorcowaniu, dzięki czemu może być wykorzystywany jako wzorcowy anemometr dla inspektorów budowlanych. Każdy anemometr Testo 417 ma nadany swój indywidualny numer seryjny, numer ten uwzględniony jest na świadectwie wzorcowania. Świadectwo wzorcowania jest dokumentem, który potwierdza, że wskazywane przez urządzenia wartości pomiarowe są prawidłowe, wobec tego anemometr ze świadectwem wzorcowania jest przydatny także dla podmiotów świadczących usługi na rzecz mieszkańców takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Użycie wzorcowego miernika przepływu powietrza pozwala rozstrzygać kwestie sporne np. w przypadku problemów zgłaszanych przez lokatorów. Tym samym Testo 417 to doskonały anemometr dla kominiarzy, sprawdza się w doskonale podczas przeprowadzania cyklicznych przeglądów kominów, zapewniając przy tym rzetelny pomiar potwierdzony świadectwem wzorcowania a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców.

Każdy anemometr Testo 417 jest dostarczany gotowy do natychmiastowego uruchomienia. Nasze mierniki oferujemy w wygodnych zestawach, dzięki czemu istnieje możliwość doboru anemometru idealnie do swoich zapotrzebowań.

Poszczególne zestawy prezentują się następująco:

Zestaw podstawowy:

 • Miernik prędkości przepływu Testo 417 wraz ze zintegrowanym wiatraczkiem o średnicy 100 mm
 • Fabryczny certyfikat kalibracji (świadectwo sprawdzenia), potwierdzający kontrolę urządzenia przed opuszczeniem fabryki
 • Komplet baterii (po włożeniu miernik jest natychmiast gotowy do pracy)

Zestaw nr 2 - anemometr wiatraczkowy Testo 417 z rękawami pomiarowymi:

Poniżej prezentowany zestaw nadaje się idealnie do pomiarów objętościowych przepływu powietrza, a także do kontroli powietrza przychodzącego/wychodzącego w wentylacji w lokalach mieszkalnych. Ten wariant urządzenia szczególnie polecamy do używania jako anemometr dla spółdzielni mieszkaniowych.

 • Miernik prędkości przepływu Testo 417 wraz ze zintegrowanym wiatraczkiem o średnicy 100 mm
 • Fabryczny certyfikat kalibracji (świadectwo sprawdzenia), potwierdzający kontrolę urządzenia przed opuszczeniem fabryki
 • Komplet baterii (po włożeniu miernik jest natychmiast gotowy do pracy)
 • Rękaw do anemostatów (średnica 200 mm)
 • Rękaw do pomiaru na kratkach wentylacyjnych (330 x 330 mm)
 • Torba transportowa, w której wygodnie możemy przechowywać i przenosić cały zestaw pomiarowy

Zestaw nr 3 - anemometr wiatraczkowy z prostownicą strumienia oraz rękawami pomiarowymi:

W odróżnieniu od zestawu nr 2, poniżej prezentowany zestaw prócz rękawów pomiarowych zawiera także prostownicę strumienia powietrza, która jest niezwykle przydatnym narzędziem podczas dokonywania pomiarów przepływu powietrza na anemostatach wirowych a także na innych źródłach emitujących wirujące powietrze. Anemometr Testo 417 z prostownicą strumienia bez problemu wyrównuje wirujące powietrze zamieniając jego charakterystykę w niemal jednolity przepływ powietrza. Jest to najbardziej rozbudowany zestaw, w szczególności polecamy go do użytku jako anemometr dla inspektorów budowlanych a także jako anemometr dla kominiarzy.

 • Miernik prędkości przepływu Testo 417 wraz ze zintegrowanym wiatraczkiem o średnicy 100 mm
 • Fabryczny certyfikat kalibracji (świadectwo sprawdzenia), potwierdzający kontrolę urządzenia przed opuszczeniem fabryki
 • Komplet baterii (po włożeniu miernik jest natychmiast gotowy do pracy)
 • Prostownica strumienia powietrza Testovent 417
 • Rękaw do anemostatów (średnica 200 mm)
 • Rękaw do pomiaru na kratkach wentylacyjnych (330 x 330 mm)
 • Torba transportowa, w której wygodnie możemy przechowywać i przenosić cały zestaw pomiarowy

Aplikacje i zastosowanie - anemometr wiatraczkowy Testo 417

Pomiar prędkości przepływu i wydatku oraz temperatury

Pomiar prędkości przepływu, wydatku i temperatury powietrza

Podstawowym warunkiem prawidłowo działającego system wentylacyjnego jest prawidłowe przeprowadzenie pomiarów przepływu objętościowego na wlocie i wylocie kanału.

Anemometr wiatraczkowy testo 417 z głowicą o średnicy Ø=100 mm świetnie nadaje się do pomiaru wydatku na kratce wylotowej dlatego, że określa średnią prędkość przepływu na dużej powierzchni eliminując do minimum wpływ turbulencji wynikających z konstrukcji samej kratki wentylacyjnej. W przypadku tego typu pomiarów zazwyczaj stosuje się metodę przesuwania sondy po całej powierzchni kratki z wykorzystanie funkcji średniej czasowej.

Aby zmierzyć ssanie lub nawiew na kratce wentylacyjnej lub zaworze grzybkowym nasz zestaw rękawów pomiarowych (numer katalogowy 0563 4170) współpracujących z wiatraczkową sondą Ø=100 mm idealnie nadaje się do tego typu zastosowania. Całkowity przepływ objętościowy jest zmierzony za pomocą rękawa bez niepotrzebnych kalkulacji związanych z przekrojem kanału i zmierzoną prędkością liniową. Taka metoda określania wydatku jest prosta i rzetelna.

Dane techniczne

Pomiar temperatury - NTC
Zakres pomiarowy 0 do +50 °C
Dokładność ±0,5 °C
Rozdzielczość 0,1 °C
Przepływ powietrza
Zakres pomiarowy +0,3 do +20 m/s
Dokładność ±(0,1 m/s + 1,5 % mierz.wart.)
Rozdzielczość 0,01 m/s
Objętość
Zakres pomiarowy 0 do +99999 m³/godz.
0 do +440 m³/godz. (Testo 417 w połączeniu z rękawem pomiarowym (0563 4170))
0,1 do +200 m³/godz. , preferowany 0,1 do 100 m³ / h (Testo 417 w połączeniu z rękawem pomiarowym i prostownicą przepływu (0554 4172))
Rozdzielczość 0,1 m³/godz. (0 do +99,9 m³/godz.)
1 m³/godz. (+100 do +99999 m³/godz.)
Ogólne dane techniczne
Wymiary 277 x 105 x 45 mm
Temperatura pracy 0 do +50 °C
Obudowa ABS
Typ baterii Bateria 9V, 6F22
Żywotność baterii 50 h
Temperatura składowania -40 do +70 °C
Waga 230 g

Akcesoria dodatkowe

 
Ładowarka sieciowa Testo 0554 0025 do akumulatorów 9V o wyjściu prądowym 2x 9V/15mA. Urządzenie jest w stanie naładować akumulator typu Ni-CD w ciągu 6-8h, natomiast Ni-MH w ciągu 12-15h.
0554 0025

Zestaw rękawów pomiarowych Testo 0563 4170 składający się z rękawa do anemometrów o średnicy 200mm oraz rękawa do pomiaru na kratach wentylacyjnych o wymiarach 330x330mm. Razem z sondą wiatraczkową o średnicy 100mm można wykonywać pomiary powietrza wlotowego i wylotowego. Zestaw jest kompatybilny z miernikami wielofunkcyjnymi Testo 435, Testo 480 oraz anemometrem Testo 417. W komplecie znajduje się torba transportowa.
0563 4170
  887,00 zł  Netto
 

Wzorcowanie anemometrów (prędkość przepływu powietrza)Wzorcowanie anemometrów, termoanemometrów i innych urządzeń, wyposażonych w czujnik prędkości przepływu powietrza, w 3 standardowych punktach pomiarowych:

 • 5, 10, 15 m/s

w laboratorium posiadającym akredytację PCA.

W naszej ofercie dostępna jest również rozszerzona wersja wzorcowania mierników prędkości przepływu powietrza (w 7 punktach pomiarowych) oraz wariant wzorcowania w dowolnie wybranych, niestandardowych punktach. Więcej informacji znajdziesz poniżej, w zakładce "Produkty powiązane".

WZ-A-S3-PCA
  300,00 zł  Netto


Świadectwo wzorcowania urządzeń do pomiaru prędkości przepływu powietrza na kratkach, anemostatach i w kanałach wentylacyjnych (anemometrów wiatraczkowych i termicznych, termometrów) w laboratorium posiadającym akredytację PCA w 7 standardowych punktach pomiarowych:

 • 1, 2, 5, 10, 15, 20, 25 m/s

Laboratorium świadczy również usługi związane z wzorcowaniem anemometrów w 3 lub w dowolnej ilości niestandardowych (dowolnie wybranych punktów pomiarowych) - szczegóły znajdują się poniżej w sekcji "Produkty powiązane".

WZ-A-S7-PCA
  500,00 zł  Netto


Wzorcowanie mierników prędkości przepływu powietrza (anemometrów wiatraczkowych i termicznych - termoanemometrów) w laboratorium z akredytacją PCA, w dowolnej ilości i w dowolnej kombinacji punktów pomiarowych, wybranych z zakresu:

 • 1 ... 25 m/s

Laboratorium pomiarowe przeprowadza również wzorcowanie urządzeń do pomiaru wilgotności i temperatury w 3 lub 5 standardowych punktach pomiarowych - szczegóły znajdują się poniżej w sekcji "Produkty powiązane".

WZ-A-N1-PCA
Od   200,00 zł  Netto

Wzorcowanie termometrów (temperatura)


Wzorcowanie termometrów elektrycznych i elektronicznych WZ-T-S3-PCA obejmuje sprawdzenie urządzenia i wydanie dokumentu potwierdzającego poprawność wskazań (świadectwo wzorcowania termometru) w 3 standardowych punktach pomiarowych  w laboratorium akredytowanym przez PCA (Polskie Centrum Akredytacji).

Standard 1: -10°C, 0°C, +20°C
Standard 2: 2°C, 5°C, 8°C

Rodzaj wzorcowania (Standard 1 lub Standard 2) należy wskazać w uwagach do zamówienia.

Czas potrzebny na wzorcowanie termometru elektronicznego wynosi typowo od 3 do 7 dni roboczych.
WZ-T-S3-PCA
  200,00 zł  Netto


Usługa wzorcowania termometrów elektrycznych i elektronicznych obejmuje sprawdzenie urządzenia oraz wydanie dokumentu (świadectwo wzorcowania) dla dowolnej liczby niestandardowych punktów pomiarowych.

Wzorcowanie termometrów w ramach akredytacji PCA może być przeprowadzone dla dowolnie wybranych punktów pomiarowych z zakresu:

 • -65 ... 180°C - w przypadku termometrów z czujnikiem temperatury powietrza (zintegrowanym lub zewnętrznym)
 • -65 ... 250°C - w przypadku termometrów z z czujnikiem zanurzeniowym (wodoszczelną sondą...
WZ-T-N1-PCA
Od   150,00 zł  Netto

Powiązane produkty z Testo 0560 4170

Numer kat.: 0560 1405 
563,00 zł Netto (692,49 zł z VAT)
Termoanemometr Testo 405i jest profesjonalnym a zarazem kompaktowym przyrządem służącym do pomiaru prędkości przepływu powietrza, przepływu objętościowego i temperatury. SmartSonda kontrolowana jest za pomocą urządzeń mobilnych z zainstalowana aplikacją "Testo Smart Probes App".
 • Pomiar prędkości przepływu powietrza, przepływu objętościowego i temperatury
 • Prosta konfiguracja wymiarów i geometrii przekroju kanału dla określenia przepływu objętościowego
 • Teleskop o długości maksymalnej 400mm
 • Zakres pomiarowy: 0 ... 30 m/s; -20 ... +60 °C
Numer kat.: 0560 1410 
487,00 zł Netto (599,01 zł z VAT)

Kompaktowy, przenośny anemometr wiatraczkowy z funkcją rejestracji wyników pomiarowych, komunikujący się ze smartfonem za pośrednictwem łącza bezprzewodowego Bluetooth. Anemometr Testo 410i umożliwia przeprowadzenie pomiarów prędkości przepływu i wydatku oraz temperatury powietrza, na wylocie z otworów wentylacyjnych, kratek, nawiewników i anemostatów.

 • Anemometr wiatraczkowy (rotacyjny) z czujnikiem temperatury powietrza
 • Zakres pomiarowy: 0.4 … 30 m/s / -20 … 60°C
 • Funkcja rejestracji wyników w pamięci smartfona
 • W zestawie z protokołem fabrycznej kalibracji
Numer kat.: 0560 4101 
508,00 zł Netto (624,84 zł z VAT)
Anemometr wiatraczkowy Testo 410-1 mierzy przepływ powietrza i temperaturę. Stosuje sie go do przeprowadzania szybkich, punktowych pomiarów na kratkach (wlotach i wylotach) kanałów wentylacyjnych. Anemometr doskonale nadaje się również do pomiarów wykonywanych na zewnątrz. Wyświetla w jednostkach m/s, km/h, fpm, mph i kts (węzły) oraz kalkuluje stopień wychłodzenia spowodowanego wiatrem i jego siłę w skali Beauforta.
 • Anemometr wiatraczkowy z wbudowanym wiatraczkiem o średnicy 40 mm
 • Pomiar prędkości przepływu powietrza i temperatury
 • Kalkulacja stopnia wychłodzenia spowodowanego wiatrem
 • Funkcja Hold i wartości min/maks
Numer kat.: 0560 4102 
779,00 zł Netto (958,17 zł z VAT)
Idealny do szybkich pomiarów na kratkach wentylacyjnych (wyloty powietrza) i do pomiarów w kanałach wentylacyjnych – równiez tych na zewnątrz. Używaj anemometr Testo 410-2 do pomiaru wilgotności, temperatury i przepływu powietrza. Punkt rosy, temperatura termometru wilgotnego, stopień wychłodzenia, siła wiatru w skali Beauforta są kalkulowane za pomocą naciśnięcia jednego przycisku.
 • Anemometr wiatraczkowy z wbudowanym wiatraczkiem o średnicy 40 mm
 • Pomiar przepływu powietrza, temperatury i wilgotności
 • Kalkulacja punktu rosy, temperatury termometru wilgotnego, stopnia wychłodzenia i siły wiatru w skali Beauforta
 • Zawiera uśrednianie wyników, funkcję max/min oraz Hold
Numer kat.: 0560 4160 
Anemometr wiatraczkowy z sondą teleskopową – idealny do wykonywania pomiarów przepływu powietrza w kanałach wentylacyjnych. Miernik prędkości przepływu powietrza pozwala na przeprowadzenie szybkich i precyzyjnych pomiarów na wlotach i wylotach z kanałów wentylacyjnych. Czytelny wyświetlacz pokazuje prędkość i kierunek przepływu powietrza oraz objętościowe natężenie przepływu i temperaturę. Urządzenie kalkuluje wartości średnie czasowe lub wielopunktowe, po naciśnięciu przycisku wskazuje również wartość minimalną i maksymalną.
 • Teleskopowa sonda podłączona do miernika – długość maksymalna 890 mm, średnica głowicy pomiarowej 16 mm
 • Pomiary przepływu powietrza, wielopunktowe oraz czasowe uśrednianie strumienia objętości
 • Funkcja zatrzymania pomiaru (HOLD), wskazanie wartości minimalnej i maksymalnej, funkcja automatycznego wyłączania urządzenia (Auto-off)
 • Protokół kalibracyjny i bateria dostarczane w standardzie
Numer kat.: 0560 4251 
Testowanie systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych obejmuje kontrolę prędkości przepływu powietrza w kanałach. Jeżeli prędkość przepływu i strumień objętości nie są ustawione prawidłowo, cierpi na tym jakość powietrza w pomieszczeniach. Anemometr termiczny Testo 425 mierzy prędkość przepływu powietrza i automatycznie kalkuluje wydatek.
 • Pomiar temperatury i prędkości przepływu oraz kalkulacja strumienia objętości
 • Teleskopowa sonda podłączona do miernika – długość maksymalna 820 mm, średnica 7.5 mm
 • Funkcja uśredniania wielopunktowego oraz czasowego
 • Funkcja zatrzymania pomiaru (HOLD), wskazanie wartości minimalnej i maksymalnej, funkcja automatycznego wyłączania urządzenia (Auto-off)