Testo 830-T1 - Uniwersalny pirometr ręczny

Testo 830-T1 - Uniwersalny pirometr ręczny

349,00 zł Netto (429,27 zł z VAT)
0560 8311
Testo
Na zamówienie
Testo 830-T1 - Uniwersalny pirometr ręczny - najważniejsze informacje: Pirometr Testo 830-T1 to termometr bezdotykowy z jednopunktowym celownikiem laserowym do precyzyjnych pomiarów temperatury badanej powierzchni. Ergonomiczny kształt, wysoka dokładność i optyka 10:1 sprawia iż ten pirometr laserowy to idealne narzędzie do wykonywania bezkontaktowych pomiarów zarówno w sektorze budowlanym, jak i w przemyśle.
 • Zakres pomiarowy -30 do 400°C
 • Optyka 10:1
 • Jednopunktowy celownik laserowy
 • Regulowana emisyjność : 0,1...1

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Pirometr testo 830-T1 (termometr bezdotykowy) z jednopunktowym celownikiem laserowym i optyką 10: 1 do bezkontaktowych pomiarów temperatury powierzchni w sektorze budowlanym, jak i w przemyśle.

Zalety pirometru testo 830-T1:

 • nowoczesny procesor o wysokiej rozdzielczości umożliwia pomiar z dokładnością nawet do ±1.5°C
 • Optyka 10 :1 i procesor o wysokiej rozdzielczości dla precyzyjnych wyników pomiarowych nawet z dużej odległości
 • Termometr na podczerwień z 1-punktowym celownikiem laserowym
 • Dzięki możliwości wyświetlania wartości min/max można z łatwością kontrolować każde przekroczenie wartości alarmowych
 • Wizualny i akustyczny alarm w przypadku przekroczenia wartości granicznych
 • Wygodna obsługa dzięki ergonomicznej konstrukcji w kształcie pistoletu
 • Wyświetlacz łatwy do odczytania

Termometr bezdotykowy testo 830-T1 daje użytkownikowi możliwość samodzielnego wprowadzenia do pamięci urządzenia wartości współczynnika emisyjności z zakresu: 0,1…1. Pozwala to na uniknięcie błędów pomiarowych uzależnionych od struktury badanego materiału. Dla materiałów o niskim współczynniku emisyjności zalecamy używać taśmy o stałej emisyjności (0554 0051).

Aplikacje i zastosowanie

pomiary pirometrem w instalacjach elektrycznych Wykrywanie anomalii temperaturowych występujących w instalacjach elektrycznych – podstacje, rozdzielnie, szafy elektryczne, baterie kondensatorów, szyny dystrybucyjne energii elektrycznej, przekładnie i silniki elektryczne. Wskazówka: Przy pomiarach drobnych elementów należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału (emisyjność), ogniskową i odległość od miejsca pomiaru. UWAGA: Pomiar powierzchni izolacji przewodów, nie zaś temperatury samych żył!

pomiar temperatury agregatów chłodniczych Pomiar temperatury agregatów chłodniczych, izolacji chłodni i magazynów. Wskazówka: Użyj pirometru z dobrą ogniskową 50:1 lub 75:1 (testo 835/testo 845).

pomiar temperatury powierzchni chropowatych Pomiar na powierzchniach chropowatych (np. tynk, teksturowe tapety), gdzie pomiar sondami dotykowymi nie zawsze jest możliwy ze względu na słaby kontakt termiczny sondy z badaną powierzchnią.

pomiar temperatury elementów będacych w ruchu Pomiar temperatury poruszających się elementów np. podczas produkcji papieru (m.in. na cylindrach i wałkach suszących), opon czy wstęg blachy.

pomiar temperatury na generatorach i napędach Sprawdzanie i rejestracja temperatury na generatorach i napędach, jednostkach wysokoprężnych, czy kolektorach wydechowych. Wskazówka: Przy pomiarach należy wziąć pod uwagę odległość od mierzonego obiektu i emisyjność powłoki by ustrzec się niepotrzebnych błędów. Wskutek niskiej emisyjności niezbędne jest nałożenie dodatkowej powłoki o wyższej emisyjności: oleju lub taśmy o stałej emisyjności.

pomiar anomalii temperaturowych w pojazdach szynowych Wykrywanie anomalii temperaturowych występujących na kołach pojazdów szynowych (układ koło-szyna, koło-układ hamulcowy, pokrywy).

pomiar temperatury w kanałach wentylacyjnych Kontrola temperatury kanałów wentylacyjnych. Wskazówka: W tym przypadku należy wziąć pod uwagę iż na wylocie z instalacji nie jest mierzona temperatura powietrza wychodzącego z kanału a powierzchnia samej kratki. Dodatkowo przy pomiarach instalacji by dokonać pomiaru na ocynkowanej rurze (niska emisyjność) niezbędne jest nałożenie dodatkowej powłoki o wyższej emisyjności: farby lub taśmy o stałej emisyjności.

monitorowanie stanu izolacji cieplnej Monitorowanie stanu izolacji cieplnej budynku. Wykrywanie mostków cieplnych i zawilgoceń na ścianach.

pomiar temperatury asfaltu i masy bitumicznej Szybkie pomiary temperatury materiałów przy budowie dróg (zastygający asfalt).

Bezdotykowe pomiary temperatury pirometrami Testo

Firma Testo to od wielu lat lider w sektorze technologii pomiarowej na całym świecie. By utrzymać dominującą pozycję na rynku corocznie wprowadza do swojej oferty nowe przyrządy co pozwala na zwiększenie ich konkurencyjności i rozszerzenie możliwości zastosowania w kolejnych aplikacjach. Z punktu widzenia działów Utrzymania Ruchu i bezpośrednich pomiarów temperatury na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama pirometrów z naszej oferty. Przyrządy te zapewniają wysoką dokładność i szybkość pomiaru, co pozwala zachować cenny czas i uniknąć nieprzewidzianych kosztów wynikających z występowania awarii. Jest to szczególnie pomocne podczas pomiarów przedmiotów małych, ruchomych, trudno dostępnych lub też bardzo gorących. Różnorodność funkcji pomiarowych: regulowana optyka, rozszerzone zakresy pomiarowe (nawet do 1500 °C), możliwość podłączania dodatkowych sond pomiarowych TC typu K, czy pomiar wilgotności pozwala na przeprowadzanie pomiarów w wielu aplikacjach: w przemyśle metalowym, szklarskim, ceramicznym, budownictwie, elektryce czy też na instalacjach grzewczych. Z Testo zawsze możesz być pewny, że wszystko jest pod kontrolą a standardy jakości są zapewnione w każdym momencie.

rodzina pirometrów testo Pirometry Testo z serii 830, 835 i 845

Testo 830-T1 - Uniwersalny pirometr ręczny - zawartość zestawu

 • Termometr bezdotykowy - testo 830-T1
 • Komplet baterii
 • Instrukcja obsługi
 • Fabryczny certyfikat kalibracji

Dane techniczne

Podczerwień
Zakres pomiarowy -30 do +400 °C
Dokładność ±1,5 °C lub ±1,5 % mierz.wart. (+0,1 do +400 °C)
±2 °C lub ±2 % mierz.wart. (-30 do 0 °C) (większa wartość ma zastosowanie)
Szybkość Pomiaru 0,5 sek.
Rozdzielczość w podczerwieni 0,1 °C
Ogólne dane techniczne
Wymiary 190 x 75 x 38 mm
Temperatura pracy -20 do +50 °C
Obudowa ABS
Typ baterii Bateria 9V
Żywotność baterii 15 godz.
Temperatura składowania -40 do +70 °C
Waga 200 g

Pliki do pobrania

Katalog pirometrów Testo

Katalog pirometrów Testo z serii 83x

Pliki do pobrania (1.91M)

Akcesoria dodatkowe

 

Wzorcowanie pirometrów (temperatura powierzchni)

 • No products at this time.

Powiązane produkty z Testo 0560 8311

Numer kat.: 0560 1805 
455,00 zł Netto (559,65 zł z VAT)
Bezkontaktowe pomiary temperatury ścian, jak również układów elektrycznych oraz poszczególnych komponentów układów klimatyzacyjnych, grzewczych lub chłodniczych za pomocą pirometru Testo 805i współpracującego ze smartfonem.
 • Bezkontaktowy pomiar temperatury powierzchni
 • Prosty wybór współczynnika emisyjności dzięki zapamiętanej liście materiałów
 • 8-punktowy celownik laserowy zapewnia doskonałą widoczność zaznaczonego obszaru pomiarowego
 • Dokumentacja w postaci zdjęcia badanego obiektu, wraz z zaznaczonym obszarem za pomocą celownika laserowego oraz naniesioną zmierzoną temperaturą
Numer kat.: 0560 8314 
671,00 zł Netto (825,33 zł z VAT)
Pirometr z dwupunktowym celownikiem laserowym i możliwością podłączenia zewnętrznej sondy TC typu K.
 • zakres pomiarowy IR: -30…+400°C
 • możliwość podłączenia zewnętrznych termopar typu K (zakres: -50 ... +500°C)
 • optyka 30:1
 • dwupunktowy celownik laserowy
Numer kat.: 0560 8352 
2 194,00 zł Netto (2,698,62 zł z VAT)
Termometr bezdotykowy Testo 835-T2 umożliwia bezdotykowy pomiar wysokich temperatur nawet do 1500 °C. Pirometr ten można skutecznie wyorzystywać do pomiaru małych, trudno dostępnych lub też gorących obiektów z zachowaniem bezpiecznej odległości.
 • Rozszerzony zakres pomiarowy IR: -10…+1500°C
 • Precyzyjny pomiar poruszających się obiektów
 • Pamięć wewnętrzna: 200 bloków pomiarowych
 • 4-punktowy celownik laserowy i optyka 50:1
Numer kat.: 0560 8353 
1 651,00 zł Netto (2,030,73 zł z VAT)
Pirometr Testo 835-H1 umożliwia bezkontaktowy pomiar temperatury i wilgotności. Dzięki wbudowanemu czujnikowi wilgotności, termometr bezdotykowy nie mierzy tylko temperatury ale również wilgotność.
 • zakres pomiarowy IR: -30…+600°C
 • wbudowany czujnik wilgotności względnej powietrza
 • 4-punktowy celownik laserowy i optyka 50:1
 • wbudowana pamięć wewnętrzna