Testo 735-2 - Laboratoryjny termometr przemysłowy z pamięcią, rejestracją i wymiennymi sondami

Testo 735-2 - Laboratoryjny termometr przemysłowy z pamięcią, rejestracją i wymiennymi sondami

2 264,00 zł Netto (2 784,72 zł z VAT)
bezpłatna dostawa!
0563 7352
Testo
Na zamówienie
Testo 735-2 - Laboratoryjny termometr przemysłowy z pamięcią, rejestracją i wymiennymi sondami - najważniejsze informacje: Wielofunkcyjny przyrząd do pomiaru temperatury z wbudowaną pamięcią i oprogramowaniem
 • Pamięć miernika do 10,000 wartości pomiarowych
 • Program PC do analizowania i dokumentacji danych pomiarowych
 • możliwość równoczesnego podłączenia 3 sond przewodowych i 3 sond radiowych
 • dokładność systemu do 0,05°C

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Pomiar kilku temperatur równocześnie

testo 735 - wielokanałowy przyrząd pomiarowy o największej wszechstronności. Całkowite wyposażenie to 6 sond temperatury, które mogą zostać podzielone: trzy sondy radiowe i trzy sondy kablowe. Dla klasycznych sond na kablu dostępne są dwa wejścia dla termopar (typ K/T) i jedno wejście dla precyzyjnych sond Pt100.

Do trzech radiowych sond temperatury może być dodatkowo zarejestrowanych i wyświetlonych przez testo 735. Dwie dowolnie wybieralne wartości temperatury są pokazane na wyświetlaczu. Różnica temperatur pomiędzy dowolnymi wartościami temperatury może być obliczona. Wyświetlanie min. lub maks. wartości jest możliwe dla wszystkich kanałów temperatury.

Gniazda umożliwiające podłączenie zewnętrznych sond temperatury Gniazda umożliwiające podłączenie zewnętrznych sond temperatury
sondy do termometru testo 720 Sondy pomiarowe do termometru Testo 735

Właściwa sonda do każdego zastosowania

Bardzo precyzyjne, szybkie sondy pomiarowe o zakresie temperatury od -200...+1350 °C. W celu wykonania profesjonalnych pomiarów temperatury, dostępny jest szeroki wybór sond Pt100, termopar, sond zanurzeniowych, sond do pomiaru temp. powierzchni i powietrza.

Bardzo precyzyjna sonda zanurzeniowo/penetracyjna Pt 100 osiąga dokładność do 0.05 °C. Rozdzielczość sondy wynosi 0.001 °C. Jest to sonda wzorcowa mająca zastosowanie w laboratoriach, kalibracjach mierników temperatury, utrzymaniu odpowiedniej jakości wyrobu.

Podłączane sondy termoparowe posiadają krótka stałą czasową przy szerokim zakresie pomiarowym. Sondy krzyżykowe są znakomite do pomiarów temp. powierzchni. Krzyżykowa końcówka pomiarowa ze sprężynową termoparą dostosowuje się odpowiednio do różnych powierzchni. Krzyżujące się paski umożliwiają pomiar bieżącej temperatury obiektu w kilka sekund.

Wielofunkcyjność dzięki sondom radiowym

Odczyty temperatury mogą być przesłane do testo 735 na odległość do 20 metrów (bez przeszkód) drogą radiową. Odbywa się to przy użyciu opcjonalnego modułu radiowego i odpowiednich sond radiowych. Dzięki temu wyeliminowane jest uszkodzenie kabla sondy i inne przeszkody.

Sonda radiowa ze stałym punktem zanurzeniowym/ penetracyjnym jest optymalnie dostosowana do precyzyjnych pomiarów temperatury. Duża wszechstronność jest zapewniona dzięki rękojeści radiowej. Wymienne sondy zanurzeniowo/penetracyjne lub do pomiarów temp. powierzchni mogą być przyłączone do rękojeści.

Każda rękojeść radiowa dostarczana jest z adapterem dla termopar. Każda sonda termoparowa (typ K) z wtyczką może zostać podłączona do rękojeści radiowej i używana do bezprzewodowego pomiaru temperatury.

sondy radiowe testo Sondy radiowe testo

Większa wygoda dla użytkownika

Testo 735 to logiczna obsługa i łatwe menu. Funkcje takie jak obliczanie średniej czasowej i wielopunktowej, pomiar różnicy temperatur, wyświetlanie wartości maks./min. i zamrażanie wartości pomiarowych na wyświetlaczu stanowią wsparcie w codziennych pomiarach.

W testo 735-2 można wybrać profile użytkownika "Standard", "Route"(Obieg) i "Longterm"(Długotrwały). Są one dostosowane do typowych zastosowań. Przy pomiarach wykonywanych w różnych miejscach pomiarowych, profil użytkownika "Route"(Obieg) umożliwia wybranie lokacji pomiarowej w kilka sekund przy użyciu przycisku funkcyjnego. Dzięki temu odczyty są zawsze przypisywane do odpowiedniej lokacji pomiarowej. Alarm dźwiękowy informuje, kiedy wartości graniczne zostają przekroczone.

Za pomocą przycisków funkcyjnych, profil "Longterm"(Długotrwały) udostępnia bezpośredni dostęp do zdefiniowania programu pomiarowego, w taki sposób jak ustalenie liczby pomiarów i kroku pomiarowego.

Bardzo wytrzymała konstrukcja przyrządu

Solidność przyrządów pomiarowych jest czynnikiem decydującym. Testo 735 jest wytrzymałym i niezawodnym przyrządem pomiarowym z klasą ochrony IP 54. Zastosowany materiał obudowy działa jak ochrona przeciw uderzeniom i wstrząsom. Duży, podświetlany wyświetlacz jest lekko cofnięty w obudowę i przez to lepiej chroniony. Pasek do noszenia przyrządu umożliwia bezpieczny transport. Magnesy z tyłu obudowy zapewniają bezpieczne przymocowanie przyrządu w miejscu pomiaru.

wytrzymala obudowa termometru Wytrzymała konstrukcja termometru Testo 735

Termometr Testo 735-1 - najważniejsze cechy:

 • Pamięć przyrządu do 10,000 odczytów
 • Program PC do archiwizacji i dokumentacji danych pomiarowych
 • Przechowywanie pojedynczych pomiarów lub serii pomiarowych według lokacji pomiarowej
 • Szybki dostęp do najważniejszych funkcji przez profile użytkownika
 • Możliwość podłączenia 3 sond przewodowych i 3 sond radiowych
 • Wydruk danych za pośrednictwem drukarki bezprzewodowej testo
 • Alarm dźwiękowy przy przekroczeniu wartości granicznych
 • Dokładność systemu aż do 0.05 °C
 • Wyświetlanie różnicy temperatur, wartości min./maks. i średniej
 • Podświetlany wyświetlacz
 • Klasa ochrony IP 54
dokumentacja pomiarow poprzez rejestracje do pamieci Dokumentacja pomiarów na PC

Pewność dzięki dokumentacji

Testo 735 dokumentuje wyniki pomiarów albo w PC przy użyciu wygodnego programu albo za pomocą bezprzewodowej drukarki testo. Pojedyncze pomiary jak i serie pomiarowe są przechowywane w testo 735-2 (10,000 wartości pomiarowych) i następnie przedstawiane w formie tabeli lub wykresu w programie PC.

Testo 735 przesyła dane do drukarki testo bezprzewodowo przez interfejs podczerwieni. Data i godzina zostają udokumentowane na wydruku tak samo jak dane pomiarowe. Za pomocą testo 735-1, dane pomiarowe mogą być wydrukowane na drukarce testo cyklicznie, z krokiem pomiarowym od 1 minuty do 24 godzin przy użyciu funkcji "Wydruk cykliczny". W ten sposób, za pomocą testo 735-1, serie pomiarowe mogą być udokumentowane na papierze nawet bez zapisywania danych.

Równoczesny pomiar kilku temperatur, np. w systemie chłodniczym

Równoczesny pomiar kilku temperatur, np. w systemie chłodniczym

Do testo 735 można podłączyć maksymalnie 6 sond temperatury. Trzy sondy radiowe i trzy sondy kablowe mogą być podłączone do przyrządu. Testo 735 dokumentuje pomiary za pomocą drukarki testo albo w komputerze przy użyciu wygodnego programu PC.

Szybki pomiar temperatury powierzchni za pomocą sond krzyżykowych

Szybki pomiar temperatury powierzchni za pomocą sond krzyżykowych

Krótka stała czasowa to zaleta sondy termoparowej do pomiarów temperatury powierzchni. Sonda jest idealna do pomiarów temperatury gładkich jak również nierównych powierzchni.

Bardzo precyzyjny pomiar temperatury z dokładnością do 0.05°C

Bardzo precyzyjny pomiar temperatury z dokładnością do 0.05°C

Dzięki bardzo precyzyjnej sondzie zanurzeniowo/penetracyjnej Pt100 dokładność systemu pomiarowego (miernik testo 735 + sonda Pt100) wynosi 0.05°C. Rozdzielczość sondy wynosi 0.001°C. Dlatego testo 735 jest wzorcem jako standard pracy w zapewnianiu jakości, laboratoriach i usługach kalibracyjnych.

Testo 735-2 - Laboratoryjny termometr przemysłowy z pamięcią, rejestracją i wymiennymi sondami - zawartość zestawu

 • Miernik testo 735-2
 • program PC i przewód komunikacyjny USB
 • fabryczny certyfikat kalibracji
 • komplet baterii
 • instrukcja obsługi

Dane techniczne

Pomiar temperatury - Pt100
Zakres pomiarowy -200 do +800 °C
Dokładność ±0,2 °C (-100 do +199,9 °C)
±0,2 % mierz.wart. (pozostały zakres)
Rozdzielczość 0,05 °C
Pomiar temperatury - Typ K (NiCr-Ni)
Zakres pomiarowy -200 do +1370 °C
Dokładność ±0,3 °C (-60 do +60 °C)
±(0,2 °C + 0,3 % mierz.wart.) (pozostały zakres)
Rozdzielczość 0,1 °C
Pomiar temperatury - Typ T (Cu-CuNi)
Zakres pomiarowy -200 do +400 °C
Dokładność ±0,3 °C (-60 do +60 °C)
±(0,2 °C + 0,3 % mierz.wart.) (pozostały zakres)
Rozdzielczość 0,1 °C
Pomiar temperatury - Typ J (Fe-CuNi)
Zakres pomiarowy -200 do +1000 °C
Dokładność ±0,3 °C (-60 do +60 °C)
±(0,2 °C + 0,3 % mierz.wart.) (pozostały zakres)
Rozdzielczość 0,1 °C
Pomiar temperatury - Typ S (Pt10Rh-Pt)
Zakres pomiarowy 0 do +1760 °C
Dokładność ±1 °C (0 do +1760 °C)
Rozdzielczość 1 °C
Ogólne dane techniczne
Wymiary 220 x 74 x 46 mm
Czas pracy -20 do +50 °C
Obudowa ABS / TPE / Metal
Klasa zabezpieczenia IP67
Standardowy Angielski-13485
Typ baterii Alkaliczno-manganowa, Mignon, typ AA
Temperatura składowania -30 do +70 °C
Waga 428 g

Wzorcowanie termometrów (temperatura)


Wzorcowanie termometrów elektrycznych i elektronicznych WZ-T-S3-PCA obejmuje sprawdzenie urządzenia i wydanie dokumentu potwierdzającego poprawność wskazań (świadectwo wzorcowania termometru) w 3 standardowych punktach pomiarowych  w laboratorium akredytowanym przez PCA (Polskie Centrum Akredytacji).

Standard 1: -10°C, 0°C, +20°C
Standard 2: 2°C, 5°C, 8°C

Rodzaj wzorcowania (Standard 1 lub Standard 2) należy wskazać w uwagach do zamówienia.

Czas potrzebny na wzorcowanie termometru elektronicznego wynosi typowo od 3 do 7 dni roboczych.
WZ-T-S3-PCA
  200,00 zł  Netto


Usługa wzorcowania termometrów elektrycznych i elektronicznych obejmuje sprawdzenie urządzenia oraz wydanie dokumentu (świadectwo wzorcowania) dla dowolnej liczby niestandardowych punktów pomiarowych.

Wzorcowanie termometrów w ramach akredytacji PCA może być przeprowadzone dla dowolnie wybranych punktów pomiarowych z zakresu:

 • -65 ... 180°C - w przypadku termometrów z czujnikiem temperatury powietrza (zintegrowanym lub zewnętrznym)
 • -65 ... 250°C - w przypadku termometrów z z czujnikiem zanurzeniowym (wodoszczelną sondą...
WZ-T-N1-PCA
Od   150,00 zł  Netto

Powiązane produkty z Testo 0563 7352