Pirometr przemysłowy do pomiaru temperatury płomieni gazowych Metis MB39

Pirometr przemysłowy do pomiaru temperatury przez płomienie gazowe Metis MB39

Zadzwoń i zapytaj o cenę!
(22) 118 99 89 info@autemo.pl 
Metis MB39
Sensortherm
Pirometr przemysłowy do pomiaru temperatury przez płomienie gazowe Metis MB39 - najważniejsze informacje:

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Pirometr przemysłowy (stacjonarny) Metis MB39 do aplikacji specjalnych

Dla fali promieniowania podczerwonego o długości 3.95 μm, gorące gazy spalinowe oraz czyste płomienie gazowe są stosunkowo transparentne, dzięki czeki możliwy jest pomiar temperatury obiektów znajdujących się bezpośrednio za nimi (np. pomiar temperatury wewnątrz pieców przemysłowych). Pirometr przemysłowy Metis MB39 został zaprojektowany specjalnie z myślą o aplikacjach takich, jak pomiar temperatury części metalowych i ceramiki w piecach przemysłowych, przez płomienie lub gazy spalinowe.

Dodatkową aplikacją, w której można wykorzystać powyższy model urządzenia, jest bezdotykowy pomiar temperatury szkła. W odróżnieniu od konwencjonalnych pirometrów do tej aplikacji, mierzących temperaturę szkła zazwyczaj w paśmie promieniowania 5.14 μm, pomiar temperatury na długości fali 3.95 μm (na której działa Metis MB39) również jest możliwy.

Soczewka skupiająca

Energia promieniowania podczerwonego, emitowana przez obiekt mierzony, jest skupiana przy użyciu zintegrowanej soczewki bezpośrednio na detektorze. Możliwość regulacji odległości punktu skupienia umożliwia kontrolę nad wielkością obszaru pomiarowego dla danej odległości instalacji pirometru, zapewniając jednocześnie najmniejsze wymiary plamki pomiarowej.

Soczewki pirometrów przemysłowych Metis MB39 są wykonane z fluorku wapnia (CaF2), który jest niemal całkowicie przeźroczysty w paśmie światła widzialnego. Jeżeli konieczne jest zastosowanie dodatkowych szkieł ochronnych lub wizjerów, muszą one posiadać podobną charakterystykę optyczną co soczewka.

Regulacja optyki

Pirometry przemysłowe Sensortherm z serii MB oferują dwa typy identyfikacji miejsca przeprowadzania pomiaru. Celownik laserowy pozwala na bezpośrednie pozycjonowanie pirometru względem obiektu mierzonego przy zastrzeżeniu, że plamka pomiarowa koloru czerwonego (która jest emitowana przez laser) może nie być widoczna na obiektach o temperaturze wyższej niż 750°C. Drugim rozwiązaniem jest zintegrowany wizjer, umożliwiający bezpośrednią obserwację powierzchni mierzonej poprzez zintegrowaną optykę. Opcja ta jest szczególnie polecana do aplikacji w których przeprowadzany jest pomiar wysokich temperatur.

Sygnały wyjściowe

Pirometry Metis oferują szeroki wachlarz standardowych, analogowych i cyfrowych sygnałów wyjściowych, do wyświetlania, rejestracji, archiwizacji i kontroli temperatury mierzonych procesów. Izolowane, prądowe wyjście analogowe jest dostępne w przełączalnym wariancie 0/4-20 mA. Zakres pomiarowy urządzenia może być odpowiednio wyskalowany na wyjściu prądowym przy zachowaniu minimalnego odstępu, wynoszącego 50°C.

Co do komunikacji cyfrowej, do wybrou dostępne są rozwiązania bazujące na interfejsie szeregowym RS232 lub RS485 (opcjonalnie Profibus DP).

Kontroler PID

Pirometr przemysłowy MB39 może być dostarczony w zestawie z regulatorem PID, przeznaczonym do kontroli sygnału wyjściowego niezależnie od sygnału prądowego 0/4-20mA. Nastawy regulatora mogą być ustawione za pośrednictwem komputera PC lub z wykorzystaniem komend cyfrowych. Wbudowana funkcja automatycznego strojenia determinuje automatycznie parametry każdego członu regulatora. Jeżeli pirometr został zamówiony w wersji z regulatorem PID, informacja na temat mierzonej temperatury będzie dostępna wyłącznie przy użyciu interfejsu cyfrowego (urządzenie nie będzie posiadało wyświetlacza).

Filtrowanie sygnału

Funkcja wstrzymania szczytu (pamięć wartości maksymalnej) pozwala na zapamiętanie chwilowej wartości szczytowej, kompensując tym samym wszelkie wtrącenia i tłumienia promieniowania podczerwonego, wynikające np. z pojawienia się pary, kurzu lub dymu przed obiektywem pirometru. Wartość szczytowa może być wyczyszczona ręcznie lub automatycznie, poprzez wejście cyfrowe lub z góry ustalony przedział czasu.

Dane techniczne

ModelMetis MB39
Zakres pomiarowy150 ... 1000°C
500 ... 2500°C
Zakres spektralny3.95 μm
Niepewność pomiarowa (ε = 1, t90 = 1s, TA = 23°C)< 400°C: 2°C
> 400°C: 0.5% wart. mierzonej w °C
Powtarzalność (ε = 1, t90 = 1s, TA = 23°C)0.1% wart. mierzonej w °C + 1K
Czas odpowiedzi t903 ms, regulowany do 10 s
Emisyjność ε0.050 ... 1.200 (odpowiada zakresowi 5 ... 120% z krokiem 0.1%)
Wyjścia analogowe1 konfigurowalne wyjście analogowe 0/4-20mA, max. obciążenie 500 Ω
Interfejs cyfrowyRS232 lub RS485 (max. 57.6 kBd), opcjonalny Profibus DP
Rozdzielczość wskazańWyjście analogowe: < 0.1% ustawionej temperatury
Wyjście cyfrowe: 0.1°C
Zasilanie24 V AC/DC (15 ... 30 V AC/DC), max 7 VA; AC: 48 … 62 Hz
IzolacjaWejście zasilające, wyjście analogowe i cyfrowe oraz interfejs szeregowy izolowane galwanicznie
Wskaźnik miejsca wykonywania pomiaruWskaźnik (celownik) laserowy koloru czerwonego (λ=650 nm, P <1 mW, klasa II wg. IEC 60825-1-3-4)
Waga600 g
Obudowa / stopień ochronyObudowa wykonana z aluminium, IP65 wg. DIN 40 050
Temperatura otoczenia0 ... 80°C; przewód światłowodowy i optyka: -20 ... 250°C
Temperatura przechowywania-20 ... 85°C
Wilgotność względnaBez kondensacji pary wodnej
Zgodność z CETak, testowany na kompatybilność elektromagnetyczną