Uniwersalne pirometry stacjonarne Optris CTlaser LT / LTF

Uniwersalne pirometry stacjonarne Optris CTlaser LT / LTF

Zadzwoń i zapytaj o cenę!
(22) 118 99 89 info@autemo.pl 
OPTCTLLTSF
Optris
Uniwersalne pirometry stacjonarne Optris CTlaser LT / LTF - najważniejsze informacje:
Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -50°C ... 975°C
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1% lub ±1°C (CTlaser LT)
±1.5% lub ±1.5°C (CTlaser LTF)
Czas reakcji: 9 ms (LTF) / 120 ms (LT)
Wyjścia: 0-10V
4-20mA
termopara typ J / K
wyj. alarmowe
opcja: USB, RS232, RS485, Moduł wyjść przekaźnikowych, Ethernet, Profibus DP, CAN-Bus

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Dwuczęściowe pirometry stacjonarne Optris CTlaser LT i LTF wchodzą w skład urządzeń z serii High Performance, dedykowanych do zastosowania w najbardziej wymagających aplikacjach przemysłowych, w których od urządzenia oczekuje się jednocześnie najwyższej precyzji wykonywanych pomiarów oraz rozbudowanych możliwości transmisji i akwizycji danych.

Pirometry z serii CTlaser LT oferujemy w wariancie standardowym z czasem reakcji detektora podczerwieni, kształtującym się na poziomie 120 ms oraz specjalnej wersji CTlaser LTF (F = fast) dedykowanej do zastosowania przy pomiarach temperatury w procesach szybkozmiennych (z czasem reakcji na poziomie 9 ms).

Pirometr stacjonary Optris CTlaserPirometr stacjonary Optris CTlaser
Wymiary głowicy pirometrów z serii High PerformanceWymiary głowicy pirometrów z serii High Performance

Uniwersalne pirometry stacjonarne Optris CTlaser LT / LTF - dostępne opcje

Pirometry stacjonarne Optris CTlaser LT i CTlaser LT fast (LTF) dostępne są w następujących kombinacjach:

 • CTlaser LT – zakres pomiarowy: -50°C ... 975°C, czas reakcji: 120 ms, rozdzielczość optyczna: 75:1
 • CTlaser LTF (fast) – zakres pomiarowy: -50°C ... 975°C, czas reakcji: 9 ms, rozdzielczość optyczna: 50:1

Powyższe modele urządzeń różnią się również m.in. dokładnością wykonywanych pomiarów, czułością termiczną oraz powtarzalnością – szczegółowa specyfikacja znajduje się poniżej.

Konstrukcja

Główną cechą charakterystyczną pirometrów stacjonarnych z serii CTlaser, odróżniającą je w istotny sposób od urządzeń z serii CSlaser (które również należą do serii pirometrów High Performance), jest dwuczęściowa konstrukcja oraz wspomniana, odseparowana elektronika, która znacznie rozszerza możliwości urządzenia w zakresie dostępnych sygnałów analogowych i cyfrowej transmisji danych a także umożliwia przeprowadzenie doraźnej konfiguracji podstawowych parametrów pracy.

Urządzenie składa się z dwóch elementów:

 • głowicy pirometrycznej, która jest wyposażona w przewód połączeniowy o długości od 3 m (standard dla pirometrów z serii LT) do 15 metrów – do wyboru podczas składania zamówienia
 • „skrzynki” z elektroniką, wyposażoną w klawiaturę funkcyjną oraz podświetlany wyświetlacz LCD
Widok wnętrza elektroniki pirometrów CTlaserRys.: widok wnętrza elektroniki pirometrów CTlaser
Charakterystyka plamki pomiarowej dla soczewki CF1 i rozdzielczości 50 do 1 w pirometrach LT High PerformanceCharakterystyka plamki pomiarowej dla soczewki CF1 i rozdzielczości 50 do 1 w pirometrach LT High Performance

Optyka

W zależności od modelu, rozdzielczość optyczna zastosowanej optyki wynosi 75:1 (dla wersji LT) lub 50:1 dla wersji LTF. W połączeniu z odpowiednio dobraną soczewką, urządzenie może być przeznaczone do wykonywania pomiarów temperatury obiektów o średnicy nawet 0,9 mm.

Wielkość uzyskanej plamki pomiarowej oraz odległość od głowicy w której następuje jej skupienie, determinowana jest doborem odpowiedniego rodzaju i typu soczewki. W przypadku mierników z serii CTlaser LT/LTF użytkownik ma do wyboru soczewkę standardową SF (standard focus) oraz 4 rodzaje soczewek skupiających CF (close focus) o różnej ogniskowej – konkretny typ soczewki użytej w głowicy wskazuje się podczas składania zamówienia.

Skrzynka elektroniki pirometru CTlaser - frontRys.: wymiary elektroniki pirometru CTlaser - widok z przodu
Skrzynka elektroniki pirometru CTlaser - lewyRys.: wymiary elektroniki pirometru CTlaser - widok z lewej

Detektor i celownik laserowy

Pirometry CTlaser w wersji LT i LTF zostały wyposażone w standardowy detektor podczerwieni (działający w zakresie spektralnym 8 - 14 µm) w związku z czym jego funkcjonalności mogą być wykorzystane w większości popularnych aplikacji (tak, jak w przypadku pirometrów przenośnych, które działają z reguły w identycznym zakresie).

Jedną z głównych funkcjonalności pirometrów wchodzących w skład serii High Performance (a więc urządzeń z serii CSlaser i CTlaser) jest opatentowana konstrukcja głowicy pirometrycznej, która została wyposażona w dwupunktowy celownik laserowy, który precyzyjnie wskazuje miejsce i rozmiar obszaru na którym dokonywany jest pomiar temperatury.

Celownik laserowy wyznacza dwa przeciwległe krańce obszaru pomiarowego, a odległość pomiędzy jego punktami zmienia się w zależności od odległości pirometru od powierzchni, a także od typu zastosowanej soczewki. „Plamka pomiarowa” generowana przez pirometr wskazuje zatem dokładny obszar pomiaru temperatury, niwelując tym samym ewentualne błędy wynikające np. z nieprecyzyjnego pozycjonowania głowicy względem powierzchni i – w efekcie – pomiar temperatury tzw. tła.

Dwupunktowy celownik laserowyZdj.: widok głowicy z dwupunktowym celownikiem laserowym
Płaszcz chłodzony cieczą ACCTLWZdj.: Płaszcz chłodzony obiegiem wodnym ACCTLW pomaga w skuteczny sposób poszerzyć zakres temperatur pracy pirometrów CTlaser

Głowica pirometryczna

Odłączalna głowica pirometryczna o średnicy M48, została wykonana ze stali nierdzewnej i może pracować bez dodatkowego chłodzenia w temperaturach dochodzących do nawet +85°C.

Konstrukcja pirometru pozwala na maksymalne uproszczenie oraz skrócenie integracji pirometru z procesem. Tylną część głowicy stanowi demontowalna pokrywa, pod którą znajduje się 6-pinowy terminal połączeniowy do którego podpina się przewód łączący głowicę z elektroniką pirometru.

W sytuacji, gdy konieczna byłaby instalacja głowicy pirometrycznej w podwyższonej temperaturze otoczenia, możemy go doposażyć w specjalne akcesoria mechaniczne, rozszerzające w sposób istotny zakres temperatur pracy: płaszcz wodny lub kołnierz chłodzący, które mogą być podłączone do obiegu wody lodowej lub sprężonego powietrza.

Bezpośrednie połączenie głowicy z elektroniką może być zrealizowane na dwa sposoby:

 • z wykorzystaniem przepustu kablowego, zainstalowanego w dolnej części głowicy pirometrycznej (prostopadle do soczewki) – wykonanie standardowe
 • lub jako 7-pinowe złącze M8, wyprowadzone na tylnej (demontowalnej) pokrywie głowicy – opcja
Tylna część głowicy pirometrycznej CTlaserTylna część głowicy pirometrycznej CTlaser
Głowica z wyprowadzeniem w formie przepustuGłowica z wyprowadzeniem w formie przepustu
Głowica z wyprowadzeniem w formie złączaGłowica z wyprowadzeniem w formie złącza

Wersja ze złączem

Wariant pirometru ze złączem 7-pinowym powinien być zamówiony w sytuacji, gdy:

 • pirometr będzie okresowo odłączany / demontowany i uciążliwe byłoby jego każdorazowe odpinanie od terminala połączeniowego (znajdującego się pod pokrywą głowicy)
 • pirometr będzie zamontowany w płaszczu wodnym lub obudowie chłodzącej Cooling Jacket (wyposażenie w złącze 7-pinowe jest w tej sytuacji niezbędne)

Pirometr w obydwu wariantach wykonania głowic można zamawiać w zestawie z przewodem połączeniowym, który dostępny jest w trzech długościach do wyboru: 3 m, 8 m lub 15 m.

Dodatkowo, każdy przewód może być dostarczony w specjalnym wykonaniu, dedykowanym do konkretnego środowiska pracy:

 • przewody w wykonaniu standardowym (ogólnego zastosowania) – oznaczenie C
 • przewód wysoko temperaturowy, do stosowania przede wszystkim z obudową chłodzącą i płaszczem wodnym (oznaczenie HC)
 • przewód przeznaczony do stosowania w przenośnikach kablowych (oznaczenie FC)

Pełną listę wszystkich akcesoriów połączeniowych, znajdziesz poniżej w zakładce „Akcesoria dodatkowe”.

Każdy pirometr CTlaser jest dostarczany w standardzie z jedną, dowolnie wybraną, zintegrowaną soczewką – domyślnie jest to soczewka typu SF (standard focus), która charakteryzuje się plamką pomiarową o średnicy rosnącej wprost proporcjonalnie do odległości pirometru od obiektu.

Alternatywą jest zastosowanie jednej z 4 soczewek skupiających CF (close focus), w przypadku których skupienie plamki pomiarowej następuje w punkcie znajdującym się w określonej odległości od głowicy.

Dla przykładu, zastosowanie soczewki CF1 w pirometrze CTlaser LT pozwala na osiągnięcie plamki pomiarowej o średnicy nawet 0,9 mm z odległości ok. 70 mm od obiektu.

Korzystając z naszego kalkulatora:

Kalkulator plamki pomiarowej

możesz w łatwy sposób sprawdzić wielkość plamki pomiarowej przy określonej odległości instalacji głowicy od obiektu, dla każdej możliwej kombinacji pirometru i soczewki.

Wyjścia analogowe i komunikacja z komputerem

Elektronika pirometru stacjonarnego Optris CTlaser została wyposażona w następujące, w pełni programowalne wyjścia analogowe:

 • kanał 1: 0/4-20 mA, 0-5/10V, termopara typ J/K
 • kanał 2: wyjście alarmowe 24V/50mA (normalnie otwarte)

oraz programowalne wejście funkcyjne, które może służyć do:

 • zewnętrznej regulacji emisyjności obiektu
 • kompensacji temperatury otoczenia
 • wstrzymywania pomiaru (funkcja hold) oraz resetowania tejże funkcji
Zdjęcie elektroniki pirometru z wpiętym modułem USBZdj.: widok elektroniki pirometru CT z wpiętym modułem (interfejsem) USB
Wizualizacja zdarzeń alarmowych na wyświetlaczuKolor podświetlenia różni się w zależności od osiągniętego progu alarmowego

Wyjścia analogowe pirometru są w pełni skalowalne – użytkownik może w prosty sposób (za pomocą klawiatury lub poprzez oprogramowanie) przypisać odpowiednie wartości sygnału wyjściowego do przewidywanego zakresu mierzonych temperatur (np. 4mA = 0°C, 20mA = 500°C).

Oprócz tego, użytkownik ma możliwość zaprogramowania w pamięci pirometru zarówno dolnych jak i górnych progów alarmowych, po przekroczeniu których urządzenie może zmieniać stan logiczny wbudowanego wyjścia alarmowego lub modułu wyjść przekaźnikowych.

Przy okazji wystąpienia alarmu, zmienia się również kolor podświetlenia wyświetlacza LCD: zielony: pomiary w normie, czerwony: przekroczony górny alarm, niebieski: przekroczony dolny alarm.

Moduły cyfrowej transmisji danych

Niezależnie od dostępnych wyjść analogowych, funkcjonalności pirometrów stacjonarnych CTlaser mogą być w łatwy sposób rozszerzone poprzez zastosowanie opcjonalnych modułów wyjść cyfrowych, wpinanych bezpośrednio w elektronikę urządzenia.

W naszej ofercie znajdziesz następujące moduły transmisji danych:

 • USB
 • RS232
 • RS422/485 (z adapterem USB)
 • Ethernet
 • Profibus DP
 • CAN-BUS (protokół CANOpen)

oraz opcjonalny moduł dwóch wyjść przekaźnikowych: 2 x 60 V DC/42 V ACeff; 0.4 A; optycznie izolowanych

W danej chwili, elektronika może obsłużyć wyłącznie jeden moduł cyfrowy – mogą być one jednak stosowane zamiennie (możesz najpierw zaprogramować urządzenie z wykorzystaniem modułu USB, a następnie wymienić go na moduł wyjść przekaźnikowych).

Wyjścia analogowe z kanału 1 i kanału 2 mogą działać niezależnie od wejścia programowalnego oraz modułu wyjść cyfrowych – pozwala to na jedoczesne wykorzystanie sygnału analogowego oraz np. równoległą rejestrację temperatur w dedykowanym oprogramowaniu Compact Connect.

Moduły interfejsów komunikacyjnych do pirometrów CTPirometry CTlaser mogą współpracować z różnymi interfejsami komunikacji cyfrowej: USB, RS-232, RS-485, Ehernet lub Profibus DP
Akcesoria Optris High Performance SeriesPrzykładowe akcesoria, kompatybilne z pirometrami CTlaser

Akcesoria

Do pirometrów stacjonarnych z serii CTlaser oferujemy duży wybór opcjonalnych akcesoriów dodatkowych, które w istotny sposób rozszerzają możliwości urządzeń oraz zwiększają obszar potencjalnych zastosowań:

 • uchwyty I flansze montażowe, regulowane w jednej lub kilku płaszczyznach
 • lusterka do pomiaru pod kątem, rurki dystansowe, adaptery gwintu
 • kołnierze do przedmuchu soczewki strumieniem laminarnym lub sprężonym powietrzem
 • flansze do montażu w maszynach próżniowych, masywne obudowy do stabilizacji termicznej głowicy

oraz pozostałe elementy optyczne, mechaniczne i interfejsy, wymieniony w sekcji „Akcesoria dodatkowe”.

Podobne pirometry

Pirometry CTlaser LT stanowią w naszej ofercie najbardziej rozbudowany wariant urządzeń, przeznaczonych do pomiaru temperatury w standardowym zakresie promieniowania podczerwonego.

Jeżeli do Twojej aplikacji wystarczy zastosowanie urządzenia 1-elementowego, które dysponuje wyłącznie wyjściem prądowym 4-20mA, dobrym rozwiązaniem będzie pirometr stacjonarny w wariancie CSlaser LT lub CSmicro 2W LT (który nie posiada wbudowanego celownika laserowego).

Jeżeli konieczne jest zachowanie funkcjonalności i modułowości dostępnych wyjść analogowych i cyfrowych, ale urządzenie nie musi być wyposażone w celownik (lub wymagasz aby głowica była odpowiednio mniejszych wymiarów), doskonałym wyborem będzie urządzenie o oznaczeniu CT LT.

W przypadku pirometru CTlaser LTF, jedynym urządzeniem stanowiącym alternatywę dla ww. jest miernik CTfast LT.

Pirometry Optris CTlaser LT – potencjalne zastosowania

Urządzenia z serii LT (low-temperature) zostały zaprojektowane przede wszystkim do wykonywania pomiarów temperatur powierzchni niemetalicznych.

Z uwagi na wbudowany dwupunktowy celownik laserowy, który wskazuje rzeczywiste miejsce i rozmiar obszaru pomiarowego, urządzenia z serii CTlaser mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest prowadzenie ciągłego monitoringu temperatury na ściśle określonym obszarze.

Urządzenia tego typu są najczęściej stosowane do kontroli temperatury części maszyn, wykrywania ognisk pożarowych, pomiaru temperatury w przemyśle drzewnym, papierniczym, podczas przetwórstwa tworzyw sztucznych a także w branży lakierniczej i przemyśle motoryzacyjnym (np. na zrobotyzowanych stanowiskach testowych).

Konfigurator

Przewiń w poziomie
OPTKonfigurator pirometru
+pirometr:
CTLLTPirometr stacjonarny Optris CTlaser LT
CTLLTFPirometr stacjonarny Optris CTlaser LTF
+soczewka:
SFSoczewka SF: 16mm @ 1200mm (LLT) / 24mm @ 1200mm (LTF)
CF1Soczewka CF1: 0.9mm @ 70mm (LLT) / 1.4mm @ 70mm (LTF)
CF2Soczewka CF2: 1.9mm @ 150mm (LLT) / 3mm @ 150mm (LTF)
CF3Soczewka CF3: 2.75mm @ 200mm (LLT) / 4mm @ 200mm (LTF)
CF4Soczewka CF4: 5.9mm @ 450mm (LLT) / 9mm @ 450mm (LTF)
+przewód:
CB3HPrzewód 3m, odporny na wysokie temperatury
CB3FPrzewód 3m, do stosowania w przenośnikach kablowych
CB8Przewód 8m
CB8HPrzewód 8m, odporny na wysokie temperatury
CB8FPrzewód 8m, do stosowania w przenośnikach kablowych
CB15Przewód 15m
CB15HPrzewód 15m, odporny na wysokie temperatury
CB15FPrzewód 15m, do stosowania w przenośnikach kablowych
+złącze:
-Standardowy terminal połączeniowy
CWersja z 7-pinowym złączem, do montażu pirometru w obudowie chłodzącej
Uwaga! Przewód połączeniowy nie wchodzi w skład wyposażenia podstawowego!
przykład:
OPTCTLLTCF3CB8HCPirometr stacjonarny Optris CTlaser LT, soczewka CF3: 2.75mm @ 200mm, przewód 8m odporny na wysokie temperatury, wersja z 7-pinowym złączem, do montażu pirometru w obudowie chłodzącej

Dane techniczne

Specyfikacja pomiarowa
Zakres pomiarowy (skalowalny)-50°C ... 975°C
Zakres spektralny (90% energii)8 ... 14 µm
Rozdzielczość optyczna75:1 CTlaser LT
50:1 CTlaser LTF
Dokładność (w temp. otoczenia 23 ±5°C)±1% lub ±1°C 2)3) (CTlaser LT)
±1.5% lub ±1.5°C 2)3) (CTlaser LTF)
Powtarzalność (w temp. otoczenia 23 ±5°C)±0.5% lub ±0.5°C2) (CTlaser LT)
±1% lub ±1°C2) (CTlaser LTF)
Czułość termiczna (NETD)0.1°C (CTlaser LT)
0.5°C (CTlaser LTF)
Czas odpowiedzi (90% wartości), regulowany:9 ms (CTlaser LTF) 4)
120 ms (CTlaser LT) 4)
Emisyjność0.100 ... 1.100 (regulowana z poziomu klawiatury, wejścia analogowego lub oprogramowania)
Transmisyjność0.100 ... 1.000 (regulowana z poziomu klawiatury lub oprogramowania)
Przetwarzanie sygnałuMAX / MIN / AVG / rozszerzona funkcja wstrzymania pomiarów z progiem i histerezą
Podstawowe dane techniczne
Stopień ochronyIP 65 (NEMA-4)
Temperatura pracygłowica pirometryczna: -20°C ... 85°C (50°C z włączonym laserem)
elektronika: 0°C ... 85°C
Temperatura przechowywaniagłowica pirometryczna: -40°C ... 85°C
elektronika: -40°C ... 85°C
Wilgotność otoczenia10 - 95%, bez kondensacji
WibracjeIEC 68-2-6: 3 G, 11-200 Hz, w każdej osi
WstrząsyIEC 68-2-27: 50 G, 11 ms, w każdej osi
Wagagłowica pirometryczna: 600 g
elektronika: 420 g
Specyfikacja elektryczna
Wyjścia analogowekanał 1: 0 / 4-20 mA, 0-5 / 10 V, termopara typ J, K
kanał 2: temperatura głowicy pirometrycznej (-20°C … 85°C jako 0-5 V lub 0-10 V), wyjście alarmowe
Wyjścia alarmowe0-30 V / 50 mA (otwarty kolektor)

opcjonalny moduł przekaźnikowy: 2 x 60 V DC / 42 V ACeff; 0.4 A, optycznie izolowany
Wyjścia cyfrowe(opcja): USB, RS232, RS485, CAN-Bus, Profibus DP, Ethernet
Wejście analogowe (0-10V)programowalne wejście funkcyjne do zewnętrznej regulacji emisyjności / kompensacji temp. otoczenia, sterowania sygnałem wyjściowym lub funkcją wstrzymywania pomiaru
ImpedancjamA max. 500 Ω (8-36 V DC)
mV min. 100 kΩ impedancji obciążenia
termopara 20 Ω
Długość przewodu3 m (standard), 8 m, 15 m
Zasilanie8-36 V DC
Pobór prądumax. 160 mA
Wskaźnik laserowy1mW, uruchamiany z poziomu elektroniki
1) różne wielkości plamki pomiarowej dla CTlaser LTF (D:S = 50:1)
2) która jest większa
3) temperatura obiektu >0°C, Ɛ = 1
4) z dynamiczną adaptacją do niskich poziomów sygnału

Pliki do pobrania

Karta kat. Optris CTlaser LT

Karta katalogowa - pirometr Optris CTlaser LT [EN].pdf

Pliki do pobrania (405.79k)
Instrukcja obsł. Optris CTlaser

Instrukcja obsługi - pirometry Optris CTlaser [EN]

Pliki do pobrania (2.62M)

Akcesoria mechaniczne

   

Interfejsy i certyfikaty

 
Moduł interfejsu USB, wpinanego w elektronikę pirometru z serii CT/ CTLaser/ CT XL, z opcją programowania przy użyciu komputera PC lub smartfona, w zestawie z przejściówką USB typu C oraz USB-A.
ACCTIAC
   

Przewody i złącza

     

Powiązane produkty z Optris OPTCTLLTSF

Numer kat.: OPTCSTCLT15 

Uniwersalny pirometr stacjonarny Optris CS TCLT, idealny do zastosowań OEM, wyposażony w programowalne wyjście napięciowe 0-10V, termoparę J/K, wyjście alarmowe oraz opcję komunikacji z komputerem za pomocą opcjonalnego interfejsu USB. Pirometr Optris CS TCLT może pracować w temperaturze do 80°C. Zakres spektralny 8-14µm pozwala na wykonywanie pomiarów temperatury różnych materiałów, w szerokim zakresie temperatur (-40 ... 1030°C).

Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -40°C ... 1030°C
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1.5% lub ±1.5°C
Czas reakcji: 25 ms
Wyjścia: 0-10V
termopara typ J / K
wyj. alarmowe

opcja: USB
Numer kat.: OPTCSM 

Uniwersalny pirometr stacjonarny Optris CSmicro LT to urządzenie o podobnych funkcjonalnościach co pirometr CS TCLT15. Charakteryzuje się jednak: mniejszymi wymiarami głowicy pirometrycznej, dwoma wariantami rozdzielczości optycznej do wyboru: 2:1 i 15:1 oraz możliwością pracy w temp. do 120°C. Zakres pomiarowy oraz zakres spektralny pirometru stacjonarnego CSmicro LT jest identyczny, jak w przypadku innych urządzeń z linii LT.

Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -40°C ... 1030°C
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1.0% lub ±1.0°C
Czas reakcji: 30 ms
Wyjścia: 0-10V
wyj. alarmowe
opcja: USB
Numer kat.: OPTCSM2W 

Pirometr stacjonarny CSmicro 2W LT wyróżnia się na tle innych urządzeń z tej serii programowalnym wyjściem prądowym 4-20mA. Pirometr uniwersalny CSmicro 2W LT jest dostępny w wariancie standardowym LT: z optyką 2:1 (LT02) i 15:1 (LT15) oraz w opcji HOT (temperatura pracy do 180°C) w wariancie z soczewką 15:1 (LT15H) i 22:1 (LT22H).

Zastosowanie: do metalu
Zakres pomiarowy: -40°C ... 1030°C
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1.0% lub ±1.0°C
Czas reakcji: 30 ms (LT) / 150 ms (LTH)
Wyjścia: 4-20mA
wyj. alarmowe
opcja: USB
Numer kat.: OPTCTLT 

Pirometr przemysłowy Optris CT LT to podstawowy, najpopularniejszy model 2-częściowego pirometru stacjonarnego, wyposażony w głowicę pirometryczną oraz odseparowaną elektronikę z wyświetlaczem i klawiaturą. Dostępne są 3 modele pirometru: CT LT02, CT LT15 i CT LT22 (różniące się rozdzielczością optyczną i zakresem pomiarowym). Z poziomu elektroniki dostępne są wyjścia: 4-20mA/ 0-10V/ TC typ K/J i alarmowe z opcją rozszerzenia o moduły wyjść cyfrowych. Pirometr jest przeznaczony do zastosowań uniwersalnych, z opcją pomiaru w temperaturze otoczenia nawet +180°C (bez dodatkowego chłodzenia).

Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -50°C ... 975°C (LT22)
-50°C ... 600°C (LT15)
-50°C ... 600°C (LT02)
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1% lub ±1°C
Czas reakcji: 150 ms (95% wartości)
Wyjścia: 0-10V
4-20mA
termopara typ J / K
wyj. alarmowe
opcja: USB, RS232, RS485, Moduł wyjść przekaźnikowych, Ethernet, Profibus DP, CAN-Bus
Numer kat.: OPTCTF 

Szybki pirometr stacjonarny z wyświetlaczem i klawiaturą, wyposażony w wyjścia analogowe o czasie reakcji nawet 3ms. Pirometr może być wykorzystany do pomiaru temperatury produktów o stosunkowo wysokiej emisyjności (gumy, tworzyw, skóry, farby, drewna) oraz metali utlenionych i o chropowatej powierzchni. Funkcjonalności pomiarowe są analogiczne do wszystkich pirometrów z serii Optris CT.

Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -50°C ... 975°C
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1% lub ±2°C
Czas reakcji: wyjście analogowe (90%): LT15F 9 ms, LT25F 6 ms
wyjście cyfrowe (50%): LT15F 4 ms, LT25F 3 ms
Wyjścia: 0-10V
4-20mA
termopara typ J / K
wyj. alarmowe
opcja: USB, RS232, RS485, Moduł wyjść przekaźnikowych, Ethernet, Profibus DP, CAN-Bus