Pirometr stacjonarny do szkła Optris CTlaser G5

Pirometr stacjonarny do szkła Optris CTlaser G5

Zadzwoń i zapytaj o cenę!
(22) 118 99 89 info@autemo.pl 
OPTCTLG5LSF
Optris
Pirometr stacjonarny do szkła Optris CTlaser G5 - najważniejsze informacje:
Zastosowanie: do szkła
Zakres pomiarowy: 100°C ... 1200°C (G5L)
250°C ... 1650°C (G5H)
200°C ... 1650°C (G5HF)
Zakres spektralny: 5.0 µm
Dokładność: ±1% lub ±1.5°C
Czas reakcji: 10 ms (G5HF) / 80 ms (G5H) / 120 ms (G5L)
Wyjścia: 0-10V
4-20mA
termopara typ J / K
wyj. alarmowe
opcja: USB, RS232, RS485, Moduł wyjść przekaźnikowych, Ethernet, Profibus DP, CAN-Bus

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Pirometr stacjonarny Optris z serii CSlaser G5 HF został zaprojektowany specjalnie z myślą o prowadzeniu nieprzerwanej kontroli jakości w procesach związanych z wytwarzaniem i przetwórstwem szkła pod każdą postacią. Urządzenie dokonuje pomiaru temperatury w wąskim paśmie promieniowania podczerwonego (5.0 µm), dla którego szkło stanowi warstwę nieprzeźroczystą (nieprzepuszczalną dla fali o tej długości).

Dzięki temu, pirometr ten daje możliwość przeprowadzenia miarodajnych pomiarów temperatury podczas procesu typu float, w trakcie laminowania szkła, przy produkcji szklanych butelek, kubków i innych naczyń, a także podczas wytwarzania szyb samochodowych czy też przy produkcji paneli fotowoltaicznych.

Pirometr stacjonary Optris CTlaserPirometr stacjonary Optris CTlaser
Wymiary głowicy pirometrów z serii High PerformanceWymiary głowicy pirometrów z serii High Performance

Pirometr stacjonarny do szkła - warianty wykonania

Pirometry do szkła z serii CTlaser G5 dostępne są jako 3 niezależne modele:

 • CTlaser G5L - zakres pomiarowy: 100 … 1200°C, rozdzielczość: 45:1, czas reakcji: 120 ms
 • CTlaser G5H - zakres pomiarowy: 250 … 1650°C, rozdzielczość: 70:1, czas reakcji: 80 ms
 • CTlaser G5HF - zakres pomiarowy: 200 … 1650°C, rozdzielczość: 45:1, czas reakcji: 10 ms

Pozostałe parametry techniczne takie, jak dokładność czy powtarzalność oraz specyfikacja elektryczna, są w zasadzie wspólne dla każdego z powyższych modeli.

Konstrukcja

Pirometry stacjonarne z tej serii składają się zasadniczo z dwóch elementów:

 • głowicy pirometrycznej, która jest wyposażona w przewód połączeniowy o długości od 3 m (standard dla pirometrów z serii LT) do 15 metrów – do wyboru podczas składania zamówienia
 • „skrzynki” z elektroniką, wyposażoną w klawiaturę funkcyjną oraz podświetlany wyświetlacz LCD
Widok wnętrza elektroniki pirometrów CTlaserRys.: widok wnętrza elektroniki pirometrów CTlaser
Charakterystyka plamki pomiarowej dla soczewki SF w pirometrach G5, P7, MT i F z serii High PerformanceCharakterystyka plamki pomiarowej dla soczewki SF w pirometrach G5, P7, MT i F z serii High Performance

Głowica pirometryczna

Główną cechą charakterystyczną pirometrów stacjonarnych z serii CTlaser, odróżniającą je w istotny sposób od urządzeń z serii CSlaser (które również należą do serii pirometrów High Performance), jest dwuczęściowa konstrukcja oraz wspomniana, odseparowana elektronika, która znacznie rozszerza możliwości urządzenia w zakresie dostępnych sygnałów analogowych i cyfrowej transmisji danych a także umożliwia przeprowadzenie doraźnej konfiguracji podstawowych parametrów pracy.

W zależności od modelu, rozdzielczość optyczna zastosowanej optyki wynosi 70:1 (dla wersji G5H) lub 40:1 dla wersji G5L i G5HF. W połączeniu z odpowiednio dobraną soczewką, urządzenie może być przeznaczone do wykonywania pomiarów temperatury obiektów o średnicy nawet 1 mm.

Wielkość uzyskanej plamki pomiarowej oraz odległość od głowicy w której następuje jej skupienie, determinowana jest doborem odpowiedniego rodzaju i typu soczewki. W przypadku mierników z serii CTlaser G5 użytkownik ma do wyboru soczewkę standardową SF (standard focus) oraz 4 rodzaje soczewek skupiających CF (close focus) o różnej ogniskowej – konkretny typ soczewki użytej w głowicy wskazuje się podczas składania zamówienia.

Skrzynka elektroniki pirometru CTlaser - frontRys.: wymiary elektroniki pirometru CTlaser - widok z przodu
Skrzynka elektroniki pirometru CTlaser - lewyRys.: wymiary elektroniki pirometru CTlaser - widok z lewej

Detektor i celownik laserowy

Pirometr stacjonarny CTlaser G5 został wyposażony w detektor podczerwieni, za pomocą którego urządzenie dokonuje pomiaru temperatury w ściśle określonym paśmie promieniowania podczerwonego, na fali o długości 5 µm.

Taka konfiguracja pozwala na wykonanie miarodajnych pomiarów temperatury powierzchni szklanych w szerokim zakresie mierzonych temperatur, nawet do 1650°C, zarówno w procesach wolno jak i szybkozmiennych. Pirometry do szkła CTlaser G5 znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas procesów typu float, w procesach związanych z pokrywaniem szkła warstwą laminatu (szkło bezpieczne), przy produkcji szklanych opakowań (słoików, butelek, kubków) a także w procesach związanych z wytwarzaniem np. paneli słonecznych.

Dwupunktowy celownik laserowyZdj.: widok głowicy z dwupunktowym celownikiem laserowym
Płaszcz chłodzony cieczą ACCTLWZdj.: Płaszcz chłodzony obiegiem wodnym ACCTLW pomaga w skuteczny sposób poszerzyć zakres temperatur pracy pirometrów CTlaser

Głowica pirometryczna

W odróżnieniu od oferowanej przez nas, jednoczęściowej serii pirometrów Compact CSmicro, urządzenia wchodzące w skład grupy produktów CSlaser i CTlaser charakteryzują się najwyższą możliwą do osiągnięcia precyzją wykonywanych pomiarów oraz opatentowaną konstrukcją, na którą składa się jedyny w swoim rodzaju, dwupunktowy celownik laserowy.

Celownik laserowy wyznacza dwa przeciwległe krańce obszaru pomiarowego, a odległość pomiędzy jego punktami zmienia się w zależności od odległości pirometru od powierzchni, a także od typu zastosowanej soczewki. „Plamka pomiarowa” generowana przez pirometr wskazuje zatem dokładny obszar pomiaru temperatury, niwelując tym samym ewentualne błędy wynikające np. z nieprecyzyjnego pozycjonowania głowicy względem powierzchni i – w efekcie – pomiar temperatury tzw. tła.

Odłączalna głowica pirometryczna o średnicy M48, została wykonana ze stali nierdzewnej i może pracować bez dodatkowego chłodzenia w temperaturach dochodzących do nawet +85°C.

Konstrukcja pirometru pozwala na maksymalne uproszczenie oraz skrócenie integracji pirometru z procesem. Tylną część głowicy stanowi demontowalna pokrywa, pod którą znajduje się 6-pinowy terminal połączeniowy do którego podpina się przewód łączący głowicę z elektroniką pirometru.

W sytuacji, gdy konieczna byłaby instalacja głowicy pirometrycznej w podwyższonej temperaturze otoczenia, możemy go doposażyć w specjalne akcesoria mechaniczne, rozszerzające w sposób istotny zakres temperatur pracy: płaszcz wodny lub kołnierz chłodzący, które mogą być podłączone do obiegu wody lodowej lub sprężonego powietrza.

Bezpośrednie połączenie głowicy z elektroniką może być zrealizowane na dwa sposoby:

 • z wykorzystaniem przepustu kablowego, zainstalowanego w dolnej części głowicy pirometrycznej (prostopadle do soczewki) – wykonanie standardowe
 • lub jako 7-pinowe złącze M8, wyprowadzone na tylnej (demontowalnej) pokrywie głowicy – opcja

Standardowo dostarczamy pirometry w wykonaniu z przepustem.

Tylna część głowicy pirometrycznej CTlaserTylna część głowicy pirometrycznej CTlaser
Głowica z wyprowadzeniem w formie przepustuGłowica z wyprowadzeniem w formie przepustu
Głowica z wyprowadzeniem w formie złączaGłowica z wyprowadzeniem w formie złącza

Wersja ze złączem - pirometr stacjonarny do szkła Optris CTlaser G5HF

Wariant pirometru ze złączem 7-pinowym powinien być zamówiony w sytuacji, gdy:

 • pirometr będzie okresowo odłączany / demontowany i uciążliwe byłoby jego każdorazowe odpinanie od terminala połączeniowego (znajdującego się pod pokrywą głowicy)
 • pirometr będzie zamontowany w płaszczu wodnym lub obudowie chłodzącej Cooling Jacket (wyposażenie w złącze 7-pinowe jest w tej sytuacji niezbędne)

Pirometr w obydwu wariantach wykonania (tj. z przepustem lub ze złączem) dostarczamy w zestawie z przewodem połączeniowym, który dostępny jest w trzech długościach do wyboru: 3 m, 8 m lub 15 m. Ważne jest, aby podczas składania zamówienia wybrać przewód o wystarczającej długości, gdyż niemożliwe jest jego przedłużenie we własnym zakresie (może to mieć bezpośredni wpływ na np. dokładność przyrządu).

Każdy przewód połączeniowy może być dostarczony w specjalnym wykonaniu, dedykowanym do konkretnego środowiska pracy:

 • przewody w wykonaniu standardowym (ogólnego zastosowania) – oznaczenie C
 • przewód wysoko temperaturowy, do stosowania przede wszystkim z obudową chłodzącą i płaszczem wodnym (oznaczenie HC)
 • przewód przeznaczony do stosowania w przenośnikach kablowych (oznaczenie FC)

Pełną listę wszystkich akcesoriów połączeniowych, znajdziesz poniżej w zakładce Akcesoria dodatkowe”.

Soczewka

Każdy pirometr CTlaser G5 jest dostarczany w standardzie z jedną, dowolnie wybraną, zintegrowaną soczewką – domyślnie jest to soczewka typu SF (standard focus), która charakteryzuje się plamką pomiarową o średnicy rosnącej wprost proporcjonalnie do odległości pirometru od obiektu.

Alternatywą jest zastosowanie jednej z 4 soczewek skupiających CF (close focus), w przypadku których skupienie plamki pomiarowej następuje w punkcie znajdującym się w określonej odległości od głowicy.

Dla przykładu, zastosowanie soczewki CF1 w pirometrze CTlaser G5H pozwala na osiągnięcie plamki pomiarowej o średnicy nawet 10 mm z odległości ok. 70 mm od obiektu.

Wielkość plamki pomiarowej w funkcji odległości od powierzchni mierzonej (dla każdego z dostępnych wariantów pirometrów i soczewek) możesz w łatwy sposób sprawdzić, korzystając z poniższego kalkulatora średnicy plamki pomiarowej:

Kalkulator plamki pomiarowej

Wyjścia analogowe i komunikacja cyfrowa

Elektronika pirometru stacjonarnego Optris CTlaser została wyposażona w następujące, w pełni programowalne wyjścia analogowe:

 • kanał 1: 0/4-20 mA, 0-5/10V, termopara typ J/K
 • kanał 2: wyjście alarmowe 24V/50mA (normalnie otwarte)

oraz programowalne wejście funkcyjne, które może służyć do:

 • zewnętrznej regulacji emisyjności obiektu
 • kompensacji temperatury otoczenia
 • wstrzymywania pomiaru (funkcja hold) oraz resetowania tejże funkcji
Zdjęcie elektroniki pirometru z wpiętym modułem USBZdj.: widok elektroniki pirometru CT z wpiętym modułem (interfejsem) USB
Wizualizacja zdarzeń alarmowych na wyświetlaczuKolor podświetlenia różni się w zależności od osiągniętego progu alarmowego

Wyjścia analogowe pirometru są w pełni skalowalne – użytkownik może w prosty sposób (za pomocą klawiatury lub poprzez oprogramowanie) przypisać odpowiednie wartości sygnału wyjściowego do przewidywanego zakresu mierzonych temperatur (np. 4mA = 0°C, 20mA = 500°C).

Oprócz tego, użytkownik ma możliwość zaprogramowania w pamięci pirometru zarówno dolnych jak i górnych progów alarmowych, po przekroczeniu których urządzenie może zmieniać stan logiczny wbudowanego wyjścia alarmowego lub modułu wyjść przekaźnikowych.

Przy okazji wystąpienia alarmu, zmienia się również kolor podświetlenia wyświetlacza LCD: zielony: pomiary w normie, czerwony: przekroczony górny alarm, niebieski: przekroczony dolny alarm.

Moduły cyfrowej transmisji danych

Oprócz szeregu dostępnych wyjść analogowych, funkcjonalności pirometrów Optris CTlaser G5 mogą być w łatwy sposób rozszerzone poprzez zastosowanie opcjonalnych modułów wyjść cyfrowych, wpinanych bezpośrednio w elektronikę urządzenia.

W naszej ofercie znajdziesz następujące moduły transmisji danych:

 • USB
 • RS232
 • RS422/485 (z adapterem USB)
 • Ethernet
 • Profibus DP
 • CAN-BUS (protokół CANOpen)

oraz opcjonalny moduł dwóch wyjść przekaźnikowych: 2 x 60 V DC/42 V ACeff; 0.4 A; optycznie izolowanych.

Jedną z ważniejszych funkcjonalności pirometrów z serii CTlaser jest możliwość równoległego działania komunikacji cyfrowej z urządzeniem zewnętrznym oraz przekazywania sygnału analogowego do odbiornika (np. odpowiednio wyskalowanego wyświetlacza).

Wyjścia analogowe z kanału 1 i kanału 2 mogą działać niezależnie od wejścia programowalnego oraz modułu wyjść cyfrowych. Rozwiązanie takie daje możliwość jednoczesnej akwizycji danych (np. na dysku twardym komputera, z wykorzystaniem własnego lub dedykowanego oprogramowania) i przekazywaniu sygnału analogowego do zewnętrznego urządzenia odbiorczego (w celu np. sterowania procesem).

Moduły interfejsów komunikacyjnych do pirometrów CTPirometry CTlaser mogą współpracować z różnymi interfejsami komunikacji cyfrowej: USB, RS-232, RS-485, Ehernet lub Profibus DP
Akcesoria Optris High Performance SeriesPrzykładowe akcesoria, kompatybilne z pirometrami CTlaser

Akcesoria

Do pirometrów stacjonarnych do szkła z serii CTlaser oferujemy duży wybór opcjonalnych akcesoriów dodatkowych, które w istotny sposób rozszerzają możliwości urządzeń oraz zwiększają obszar potencjalnych zastosowań:

 • uchwyty I flansze montażowe, regulowane w jednej lub kilku płaszczyznach
 • lusterka do pomiaru pod kątem, rurki dystansowe, adaptery gwintu
 • kołnierze do przedmuchu soczewki strumieniem laminarnym lub sprężonym powietrzem
 • flansze do montażu w maszynach próżniowych, masywne obudowy do stabilizacji termicznej głowicy

oraz pozostałe elementy optyczne, mechaniczne i interfejsy, wymieniony w sekcji „Akcesoria dodatkowe”

Podobne pirometry stacjonarne

Pirometr stacjonarny CTlaser G5 stanowi najwyższy, oferowany przez nas model urządzeń dedykowanych typowo do zastosowań związanych z szeroko pojętym przemysłem wytwarzania i przetwórstwa szkła. Powyższy pirometr posiada w naszej ofercie w zasadzie tylko dwie alternatywy w postaci urządzenia o oznaczeniu CT G5 oraz CSlaser G5HF.

Pirometr CT G5 posiada analogiczne funkcjonalności w zakresie dostępnych sygnałów wyjściowych (komunikacji analogowej i cyfrowej), nie posiada jednak wbudowanego celownika laserowego.

W przypadku pirometru CSlaser G5HF mamy do czynienia z urządzeniem w formie jednoelementowej głowicy z wbudowanym celownikiem laserowym, która dysponuje wyłącznie programowalnym wyjściem prądowym 4-20mA oraz wyjściem cyfrowym USB i alarmowym.

W sytuacji, gdy koniecznie jest wykonanie pomiaru temperatury powierzchni szklanej w wąskim, dolnym zakresie temperatur (~ od temperatury otoczenia), dopuszcza się zastosowanie pirometru CT P7, który działa w zakresie widma promieniowania podczerwonego (7.9 µm) w którym szkło również jest nieprzeźroczyste, a niekorzystne zjawiska związane z emisyjnością, transmisyjnością są w istotny sposób zredukowane.

Pirometr stacjonarny do szkła Optris CTlaser G5 - zastosowanie

Nietypowy, specjalnie dobrany zakres długości fali promieniowania podczerwonego (5.0 µm) na której urządzenie dokonuje pomiaru temperatury sprawia, że urządzenie jest dobrane idealnie do wszelkich zastosowań związanych z pomiarem temperatury szkła, pod praktycznie każdą postacią.

Dla wspomnianej wyżej długości fali świetlnej, powierzchnia szklana jest nieprzeźroczysta oraz do minimum zredukowane są wszelkie błędy pomiarowe, wynikające z nieodpowiednio dobranej emisyjności, transmisyjności obiektu oraz jego reflektancji.

Dzięki temu, pirometry z serii G5 znajdują zastosowanie w kontroli procesu typu float, podczas laminowania i hartowania szkła, w wytwórstwie szklanych opakowań, szyb samochodowych i okiennych a także w fotowoltaice, przy produkcji tafli szkła na panele solarne.

Konfigurator pirometru

Przewiń w poziomie
OPT Konfigurator pirometru
+ pirometr:
CTLG5L Pirometr stacjonarny Optris CTlaser G5L
CTLG5H Pirometr stacjonarny Optris CTlaser G5H
CTLG5HF Pirometr stacjonarny Optris CTlaser G5HF
+ soczewka:
SF Soczewka SF: 27mm @ 1200mm (G5L / G5HF), 17mm @ 1200mm (G5H)
CF1 Soczewka CF1: 1.6mm @ 70mm (G5L / G5HF), 1mm @ 70mm (G5H)
CF2 Soczewka CF2: 3.4mm @ 150mm (G5L / G5HF), 2.2mm @ 150mm (G5H)
CF3 Soczewka CF3: 4.5mm @ 200mm (G5L / G5HF), 2.9mm @ 200mm (G5H)
CF4 Soczewka CF4: 10mm @ 450mm (G5L / G5HF), 6.5mm @ 450mm (G5H)
+ przewód:
CB3H Przewód 3m, odporny na wysokie temperatury
CB3F Przewód 3m, do stosowania w przenośnikach kablowych
CB8 Przewód 8m
CB8H Przewód 8m, odporny na wysokie temperatury
CB8F Przewód 8m, do stosowania w przenośnikach kablowych
CB15 Przewód 15m
CB15H Przewód 15m, odporny na wysokie temperatury
CB15F Przewód 15m, do stosowania w przenośnikach kablowych
+ złącze:
- Standardowy terminal połączeniowy
C Wersja z 7-pinowym złączem, do montażu pirometru w obudowie chłodzącej
Uwaga! Przewód połączeniowy nie wchodzi w skład wyposażenia podstawowego!
przykład:
CTLG5LCF1CB3HC Pirometr stacjonarny Optris CTlaser G5L, soczewka CF1: 1.6mm @ 70mm (G5L / G5HF), 1mm @ 70mm (G5H), przewód 3m, odporny na wysokie temperatury, wersja z 7-pinowym złączem, do montażu pirometru w obudowie chłodzącej

Dane techniczne

Specyfikacja pomiarowa
Zakres pomiarowy (skalowalny) 100°C ... 1200°C (G5L)
250°C ... 1650°C (G5H)
200°C ... 1650°C (G5HF)
Zakres spektralny (90% energii) 5.0 µm
Rozdzielczość optyczna 45:1 (G5L, G5HF)
70:1 (G5H)
Dokładność (w temp. otoczenia 23 ±5°C) ±1% lub ±1.5°C 1)2)
Powtarzalność (w temp. otoczenia 23 ±5°C) ±0.5% lub ±0.5°C 2)
Czułość termiczna (NETD) 0.1 K (G5L)
0.2 K (G5H, G5HF)
Czas odpowiedzi (90% wartości), regulowany: 10 ms (G5HF) 3)
80 ms (G5H) 3)
120 ms (G5L) 3)
Emisyjność 0.100 ... 1.100 (regulowana z poziomu klawiatury, wejścia analogowego lub oprogramowania)
Transmisyjność 0.100 ... 1.100 (regulowana z poziomu klawiatury lub oprogramowania)
Przetwarzanie sygnału MAX / MIN / AVG / rozszerzona funkcja wstrzymania pomiarów z progiem i histerezą
Podstawowe dane techniczne
Stopień ochrony IP 65 (NEMA-4)
Temperatura pracy głowica pirometryczna: -20°C ... 85°C (50°C z włączonym laserem)
elektronika: 0°C ... 85°C
Temperatura przechowywania głowica pirometryczna: -40°C ... 85°C
elektronika: -40°C ... 85°C
Wilgotność otoczenia 10 - 95%, bez kondensacji
Wibracje IEC 68-2-6: 3 G, 11-200 Hz, w każdej osi
Wstrząsy IEC 68-2-27: 50 G, 11 ms, w każdej osi
Waga głowica pirometryczna: 600 g
elektronika: 420 g
Specyfikacja elektryczna
Wyjścia analogowe 0 / 4-20 mA, 0 - 5 / 10 V lub termopara typ J, K
Wyjścia alarmowe 24 V / 50 mA (otwarty kolektor)

opcjonalny moduł przekaźnikowy: 2 x 60 V DC / 42 V ACeff; 0.4 A, optycznie izolowany
Wyjścia cyfrowe (opcja): USB, RS232, RS485, CAN-Bus, Profibus DP, Ethernet
Wejście analogowe (0-10V) programowalne wejście funkcyjne do zewnętrznej regulacji emisyjności / kompensacji temp. otoczenia, sterowania sygnałem wyjściowym lub funkcją wstrzymywania pomiaru
Impedancja mA max. 500 Ω (8-36 V DC)
mV min. 100 kΩ impedancji obciążenia
termopara 20 Ω
Długość przewodu 3 m (standard), 8 m, 15 m
Zasilanie 8-36 V DC
Pobór prądu max. 160 mA
Wskaźnik laserowy 1mW, uruchamiany z poziomu elektroniki
1) Ɛ = 1, czas odpowiedzi 1 s
2) która jest większa
3) z dynamiczną adaptacją do niskich poziomów sygnału

Pliki do pobrania

Instrukcja obsł. Optris CTlaser

Instrukcja obsługi - pirometry Optris CTlaser [EN]

Pliki do pobrania (2.62M)
Karta kat. Optris CSlaser G5HF

Karta katalogowa - pirometr Optris CSlaser G5HF [EN]

Pliki do pobrania (1.07M)

Akcesoria mechaniczne

   

Interfejsy i certyfikaty

 
Moduł interfejsu USB, wpinanego w elektronikę pirometru z serii CT/ CTLaser/ CT XL, z opcją programowania przy użyciu komputera PC lub smartfona, w zestawie z przejściówką USB typu C oraz USB-A.
ACCTIAC
   

Przewody i złącza

     

Powiązane produkty z Optris OPTCTLG5LSF

Numer kat.: OPTCTG5 

Pirometr stacjonarny do szkła Optris CT G5 został wyposażony w specjalny filtr pasmowy oraz detektor podczerwieni, działający w paśmie 5.0 µm, który pozwala na bezdotykowy i dokładny pomiar temperatury szkła, bez niekorzystnego wpływu zjawiska odbicia. Pirometr CT G5 jest dostępny w dwóch wersjach: CT G5L (zakres do 1200°C) i CT G5H (zakres do 1650°C). Pirometr do szkła CT G5 znajduje zastosowanie w procesie produkcji butelek, słoików, szyb i luster, pojemników a także w procesie laminowania szkła bezpiecznego, harowania szkła i procesie float.

Zastosowanie: do szkła
Zakres pomiarowy: 100°C ... 1200°C (G5L)
250°C ... 1650°C (G5H)
Zakres spektralny: 5.0 µm
Dokładność: ±1% lub ±2°C
Czas reakcji: 80 ms (G5H) / 120 ms (G5L)
Wyjścia: 0-10V
4-20mA
termopara typ J / K
wyj. alarmowe
opcja: USB, RS232, RS485, Moduł wyjść przekaźnikowych, Ethernet, Profibus DP, CAN-Bus