Testo 160E - Rejestrator wilgotności i temperatury Wi-Fi z opcją pomiaru LUX i promieniowania UV

Testo 160E - Rejestrator wilgotności i temperatury Wi-Fi z opcją pomiaru LUX i promieniowania UV

735,00 zł Netto (904,05 zł z VAT)
bezpłatna dostawa!
0572 2022
Testo
Na zamówienie
Testo 160E - Rejestrator wilgotności i temperatury Wi-Fi z opcją pomiaru LUX i promieniowania UV - najważniejsze informacje: Testo 160 E należy do rodziny rejestratorów dedykowanych pod szczególne wymagania pomiarowe dla muzeów. Dzięki możliwości zastosowania różnych kombinacji sond zewnętrznych rejestrator ten zapewnia kompleksowe pomiary w każdej sytuacji wymagającej monitoringu ekspozycji, powierzchni magazynowych czy transportu eksponatów.
 • Możliwość podłączenia 2 sond - umieść rejestrator w pobliżu gabloty i monitoruj warunki mikro-klimatu wewnątrz za pomocą zewnętrznych sond
 • Idealnie komponuje się z tłem dzięki dedykowanym nakładkom (deco-cover)
 • Doskonała komunikacja: przechowywanie danych w Testo Cloud, alarmowanie o przekroczonych granicach pomiarowych przez e-mail lub SMS (licencja Advanced)
 • Łatwy w instalacji i w obsłudze

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Testo 160 E należy do rodziny rejestratorów dedykowanych pod szczególne wymagania pomiarowe dla muzeów. Dzięki możliwości zastosowania różnych kombinacji sond zewnętrznych rejestrator ten zapewnia kompleksowe pomiary w każdej sytuacji wymagającej monitoringu ekspozycji, powierzchni magazynowych czy transportu eksponatów. Instalacja i programowanie rejestratorów jest proste i wykonuje się ją bezpośrednio przy pomocy Chmury Testo.

Monitoring temperatury, wilgotności, natężenia światła (Lux) i promieniowania (UV) za pomocą rejestratora WLAN testo 160 E

Łatwy w użyciu rejestrator testo 160 E doskonale dostosowuje się do wymagań dotyczących monitoringu klimatu. Użytkownikowi daje możliwość podłączenia dwóch sond (opcja) do pomiaru temperatury i wilgotności, natężenia światła (Lux) lub natężenia światła i promieniowania (Lux i UV).

Zapisane dane pomiarowe są wysyłane poprzez sieć WLAN bezpośrednio do Chmury Testo. Jeżeli wartości graniczne zostaną przekroczone użytkownik zostanie o tym powiadomiony przez email lub SMS (opcja). Podgląd i analiza danych pomiarowych jest możliwa w dowolnym czasie i miejscu przy pomocy smartphona, tabletu lub też komputera.

Rejestrator WLAN testo 160 E

Mały rozmiar rejestratora testo 160 E (64 x 76 x 22 mm) i jego prosty design pozwalają na bezproblemowe umieszczenie go w gablocie lub na wystawie. Dzięki zastosowaniu nakładek deco- cover (akcesoria), rejestrator może wmieszać się w otoczenie i pozostać niewidocznym.

Doskonałe połączenie: rejestrator testo 160 E i Chmura Testo

Chmura Testo jest niezbędnym elementem do obsługi rejestratora testo 160 E. Rejestrator umożliwia magazynowanie zapisanych danych w Chmurze Testo za pośrednictwem sieci WLAN. Użytkownik może również konfigurować rejestrator WLAN, ustawiać limity alarmowe i analizować zapisane dane pomiarowe.

W zależności od wymaganych funkcji, możesz wybrać między licencją bezpłatną (Basic) a rozszerzoną (Advanced) do korzystania z Chmury Testo. W przypadku funkcji Advanced jest możliwe utworzenie konta dla 10 użytkowników, którzy będą otrzymywali powiadomienie o przekroczonych wartościach granicznych za pośrednictwem SMS.

Miejsca zastosowania rejestratora WLAN testo 160 E: muzea, archiwa i magazyny

Niezawodny i ciągły pomiar temperatury, wilgotności, natężenia światła (LUX) i promieniowania (UV) w gablotach i na wystawach. Rejestrator można połączyć z zewnętrznymi sondami pomiarowymi w celu pomiaru wymaganych parametrów. Testo 160 E można z łatwością umieścić nawet w małych gablotach ponieważ doskonale nadaje się do montażu na jej podstawie. Rejestrator ten jest optymalnym rozwiązaniem do pomiaru warunków klimatycznych w muzeach, galeriach i ma wystawach.

Pozostałe zalety i funkcje rejestratora WLAN testo 160 E

Pamięć wewnętrzna w rejestratorze WLAN testo 160 E to 40,000 wartości pomiarowych, a jego obudowa posiada klasę zabezpieczenia IP20. Standardowe baterie mają żywotność 12 miesięcy i mogą być wymienione przez użytkownika w dowolnym momencie. Alternatywnie rejestrator może działać bez baterii przy użyciu zasilacza sieciowego (opcja).

Aplikacje i zastosowanie

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrami klimatu

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrami klimatu

Nieodpowiednie oświetlenie podobnie jak złe warunki klimatyczne stwarzają duże ryzyko dla samych eksponatów. Przyspiesza to naturalne procesy starzenia i powoduje niewidoczne mikropęknięcia i przebarwienia w strukturze eksponatów. Ochroń je przed utratą wartości i zachowaj dziedzictwo kulturowe z pomocą rejestratorów z serii Testo 160. Wykorzystaj rejestrator testo do monitoringu temperatury i wilgotności, natężenia światła (LUX) i promieniowania (UV). Tym sposobem ochronisz eksponaty muzealne przed uszkodzeniami spowodowanymi warunkami klimatycznymi i przebarwieniami.

Monitoring mikroklimatu w gablotach

Monitoring mikroklimatu w gablotach

Niezawodny monitoring warunków otoczenia w gablotach jest niezbędnym elementem w kwestii ochrony cennych i delikatnych eksponatów. Niestabilny mikroklimat może być przyczyną uszkodzenia eksponatów. Rejestrator WLAN Testo 160 E wykrywa sytuacje kiedy przekroczone zostają krytyczne granice pomiarowe i informuje o zajściu użytkownika za pomocą funkcji alarmowej. Dzięki swoim małym rozmiarom rejestrator WLAN może być również umieszczony bezpośrednio gablocie.

Kontrola i dokumentacja warunków otoczenia podczas wystaw

Kontrola i dokumentacja warunków otoczenia podczas wystaw

Obrazy, rzeźby i inne eksponaty mogą zostać uszkodzone na skutek nieodpowiednich warunków klimatycznych w sali wystawowej. Mikro pęknięcia i szczeliny mogą się powiększać przez nieprawidłowe warunki otoczenia. Dzięki rejestratorom Testo 160 użytkownik może monitorować kluczowe parametry temperatury i wilgotności w sposób ciągły. W ten sposób rejestratory pomogą w zabezpieczeniu przed uszkodzeniem eksponatów. Co więcej - dokumentacja warunków klimatycznych jest często uwzględniana w umowach wypożyczeniowych. Dzięki przechowywaniu danych w Chmurze Testo muzeum nie tylko dostarcza wypożyczającemu tej dokumentacji, ale także może mu zapewnić podgląd tych danych w dowolnym momencie. Dzięki małym rozmiarom i dedykowanym nakładkom rejestrator testo 160 wtapia się w otoczenie i nie zwraca się na niego uwagi.

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrom klimatu

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrom klimatu

Nieodpowiednie oświetlenia podobnie jak złe warunki klimatyczne stwarzają duże ryzyko dla eksponatów. Przyspiesza to naturalne procesy starzenia i powoduje niewidoczne mikropęknięcia i przebarwienia. Chroń eksponaty przed utratą ich wartości i zachowaj dziedzictwo kulturowe przy pomocy rejestratorów z serii Testo 160. Użyj rejestratora WLAN do monitoringu temperatury i wilgotności, natężenia światła (LUX) i promieniowania (UV). Tym sposobem ochronisz eksponaty muzealne przed uszkodzeniami spowodowanymi warunkami klimatycznymi i przebarwieniami.

System monitorowania testo 160

System monitorowania temperatury, wilgotności, natężenia światła, UV, CO2 i wstrząsów.

 • Transfer danych pomiarowych za pomocą bezprzewodowej sieci LAN do chmury Testo
 • Dostęp do danych pomiarowych za pomocą smartfona, tabletu lub PC
 • Alarm przy przekroczeniach wartości granicznych przez sms lub email
 • Mały rozmiar i wytrzymała kontrukcja
 • “Deco-cover” zapewniają indywidualne dopasowanie koloru obudowy do otoczenia
system monitorowania testo 160 System monitorowania parametrów środowiskowych Testo 160

System rejestratorów testo 160 jest nowoczesnym rozwiązaniem do monitorowania temperatury i wilgotności pomieszczeń magazynowych i wystawowych jak również podczas transportu eksponatów. Rejestratory danych przekazują wartości pomiarowe bezpośrednio przez sieć WLAN do Chmury Testo. Wartości pomiarowe przechowywane w Chmurze mogą być weryfikowane w dowolnym miejscu i czasie za pomocą smartfona, tabletu lub PC z dostępem do Internetu. W przypadku przekroczenia wartości granicznych, alarm wysyłany jest natychmiast i przez e-mail lub SMS-em (opcja).

Rejestratory łatwo dopasowywują się w wystrój pomieszczenia ekspozycyjnego, dzięki indywidualnie zap r o jektowane j nakładc e na urządzenie . Testo 160 umożliwia sprawdzenie wszystkich istotnych warunków otoczenia w celu zabezpieczenia wartości eksponatów i wypełnienia obowiązku rejestracji danych.

Jak działa system monitorowania testo 160?

System rejestratorów testo 160 umożliwia łatwy dostęp i weryfikację warunków klimatycznych miesca, w którym się znajdują.

zasada dzialania systemu testo 160 Zasada działania systemu pomiarowego Testo 160

Modele licencji

Chmura Testo jest centralnym elementem pracy systemu monitorowania testo 160. Wartości pomiarowe przesyłane są z bezprzewodowych rejestratorów bezpośrednio do Chmury. Przechowywanie danych pomiarowych w Chmurze pozwala na analizę danych w dowolnym miejscu i czasie wykorzystując standardową przeglądarkę internetową w smartfonie, tablecie lub komputerze. W celu uzyskania dostępu do Chmury Testo prosimy o kontakt.

modele licencji Modele licencji transmisji Testo 160

Zarządzanie danymi

obsluga testo 160 z poziomu smartfona

testo Saveris 2 - aplikacja mobilna

Z aplikacją na iSO lub Android system monitorowania testo 160 jest jeszcze bardziej elastyczny i łatwy w obsłudze.

Szybkie uruchomienie*:
 • Łatwe rozpoznawanie i wybór sieci WLAN
 • Szybkie i równoległe uruchomienie kilku rejestratorów
Prosta analiza sieci*:
 • Sprawdzanie siły i zasięgu sieci WLAN
 • Tworzenie i wysyłanie raportów
Niezawodne funkcje alarmowe
 • Automatyczne powiadomienie o przekroczeniu wartości granicznych
 • Alarm przez e-mail lub SMS

*Funkcje są dostępne tylko na aplikacji mobilnej testo Saveris 2 dla Android.

testo 160 Chmura

W dostawie dostarczany jest bezpłatny dostęp do Chmury Testo. W chmurze możesz wyświetlać i zarządzać wartościami pomiarowymi przechowywanymi w trybie online i używać funkcji alarmu przez e-mail. W tym miejscu można także zmieniać ustawienia i skonfigurować system.

Zalety Chmury Testo:
 • Centralny element zrządzania danymi pomiarowymi, dokumentowania i administrowania wszystkimi lokalizacjami pomiarowymi
 • Bezpieczne zabezpieczanie danych pomiarowych przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich
 • Automatyczne zapisywanie wartości pomiarowych, wszystkie dane pomiarowe są zawsze dostępne
 • Funkcja alarmu przy przekroczeniu wartości granicznych
 • Dwa modele licencji (Basic, Advanced) z różnym zakresem funkcji
Maksymalna elastyczność dzięki licencji Advanced:
 • Możliwość ustawienia szybkości pomiaru
 • Raporty wysyłane automatycznie pocztą elektroniczną wypełniają obowiązek dokumentacji
 • Kilku użytkowników licencji – ważne w przypadku kilku witryn
 • Alarmy również przez SMS
obsluga systemu z poziomu komputera pc

Nakładka “Deco-cover”

W przypadku wystaw w pomieszczeniach z kolorowymi ścianami lub tłem, nakładki deko-cover pozwają na indywidualny dobór koloru obudowy rejestratrów. Rejestrator komponuje się w tło otoczenia i nie odwraca uwagi od eksponatów.

testo deco cover

Testo 160E - Rejestrator wilgotności i temperatury Wi-Fi z opcją pomiaru LUX i promieniowania UV - zawartość zestawu

 • Rejestrator WLAN testo 160 E
 • Bezpłatny dostęp do Chmury Testo (opcja Basic )
 • Baterie (4 x AAA alkaliczne)
 • Interfejs USB
 • Uchwyt ścienny z kłódką i taśmą samoprzylepną
 • Naklejka z kodem QR

Dane techniczne

Pojemnościowy sensor wilgotności
Zakres pomiarowy sondy zewnętrzne
Dokładność sondy zewnętrzne
Rozdzielczość sondy zewnętrzne
Temperatura
Zakres pomiarowy sondy zewnętrzne
Dokładność sondy zewnętrzne
Rozdzielczość sondy zewnętrzne
Światło - silikonowe fotodiody
Zakres pomiarowy sondy zewnętrzne
Dokładność sondy zewnętrzne
Rozdzielczość sondy zewnętrzne
UV
Zakres pomiarowy sondy zewnętrzne
Dokładność sondy zewnętrzne
Rozdzielczość sondy zewnętrzne
Ogólne dane techniczne
Wymiary 76 x 64 x 22 mm
Temperatura pracy -10 do +50 °C
Klasa zabezpieczenia IP20
Communication rate Zależny od licencji w chmurze; Basic: 15 min . 24 h / Advanced: 1 min . 24 h
Łączność WLAN obsługiwane sieci bezprzewodowe LAN: IEEE 802.11 b/g/n i IEEE 802.1X; Możliwe metody szyfrowania: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS,EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal,WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP
Szybkość pomiaru Zależny od licencji w chmurze; Basic: 15 min . 24 h / Advanced: 1 min . 24 h
Żywotność baterii 1,5 lata
Zasilanie baterie 4 x AAA 1.5 V, altenatywnie zasilacz sieciowy
Pamięć 32 000 suma kanałów
Temperatura składowania -20 do +50 °C
Waga 96 g