Testo 160 THL - Rejestrator Wi-Fi z czujnikiem T RH, natężenia światła (lux) i promieniowania UV

Testo 160 THL - Rejestrator Wi-Fi z czujnikiem T/RH, natężenia światła (lux) i promieniowania UV

2 803,00 zł Netto (3 447,69 zł z VAT)
bezpłatna dostawa!
0572 2024
Testo
Na zamówienie
Testo 160 THL - Rejestrator Wi-Fi z czujnikiem T/RH, natężenia światła (lux) i promieniowania UV - najważniejsze informacje: Testo 160 THL należy do rodziny rejestratorów Testo 160 dedykowanych pod szczególne wymagania pomiarowe muzeów. Dzięki różnorodności wbudowanych sensorów każde pomiary wymagające ciągłego monitoringu warunków otoczenia na ekspozycji, w magazynie czy podczas transportu eksponatów nie stanowią problemu.
 • Zintegrowane sensory temperatury, wilgotności, natężenia światła (Lux) i promieniowania (UV)
 • Rejestrator idealnie komponuje się z tłem otoczenia dzięki dedykowanym nakładkom (deco-cover)
 • Doskonała komunikacja: przechowywanie danych w Testo Cloud, alarmowanie o przekroczonych granicach pomiarowych przez e-mail lub SMS (licencja Advanced)
 • Łatwy w instalacji i w obsłudze

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Monitoring temperatury, wilgotności, oświetlenia (Lux) i promieniowania (UV) z rejestratorem WLAN testo 160 THL

Rejestrator testo 160 THL jest prostym w obsłudze przyrządem do monitoringu warunków otoczenia na wystawach i w archiwach. Dzięki zintegrowanym sensorom natężenia światła (Lux) i promieniowania (UV) urzadzenie dostarcza dokładnych informacji na temat warunków oświetlenia w szklanych gablotach i salach wystawowych.

Zapisane dane pomiarowe są wysyłane za pomocą sieci WLAN bezpośrednio do Chmury Testo. Jeżeli wartości graniczne zostają przekroczone użytkownik zostanie o tym powiadomiony za przez email lub SMS (opcja). Dostęp do danych pomiarowych jest możliwy w każdej chwili za pomocą smartphona, tabletu lub komputera.

Rejestrator WLAN testo 160 THL

Mały rozmiar rejestratora testo 160 THL (64 x 92 x 24 mm) i jego prosty design pozwalają na pozostawienie go w gablocie i adaptacje do wystawy. We współpracy z dedykowanymi nakładkami deco-cover (akcesoria), rejestrator może wmieszać się w otoczenie i pozostać niewidocznym. Oznacza to że zwiedzający zawsze będą skupieni tylko na eksponatach.

Doskonałe połączenie: rejestrator WLAN testo 160 THL i Chmura Testo

Chmura Testo jest niezbędnym elementem do obsługi rejestratora testo 160 THL. Rejestrator umożliwia magazynowanie zapisanych danych w Chmurze Testo za pośrednictwem sieci WLAN. Użytkownik może również konfigurować rejestrator, ustawiać limity alarmowe i analizować zapisane dane pomiarowe.

W zależności od wymaganych funkcji, możesz wybrać między licencją bezpłatną (Basic) a rozszerzoną (Advanced) do korzystania z Chmury Testo. W przypadku licencji Advanced jest możliwe utworzenie konta dla 10 użytkowników, którzy będą otrzymywali powiadomienie o przekroczonych wartościach granicznych za pośrednictwem SMS.

Miejsca zastosowania rejestratora WLAN testo 160 THL: muzea, archiwa i magazyny

Niezawodny i ciągły pomiar temperatury, wilgotności, oświetlenia (Lux) i promieniowania (UV) w gablotach lub podczas wystawy. Profesjonalny rejestrator Testo 160 THL jest optymalnym rozwiązaniem do pomiaru warunków otoczenia w muzeach, galeriach i innych miejscach wystaw. W sposób niezawodny zabezpiecza cenne eksponaty przez uszkodzeniem wynikającym z negatywnego wpływu warunków otoczenia.

Pamięć wewnętrzna w rejestratorze WLAN to 40,000 wartości pomiarowych, zaś jego obudowa posiada klasę zabezpieczenia IP20. Standardowe baterie mają żywotność 12 miesięcy i mogą być wymienione przez użytkownika w dowolnym momencie. Alternatywnie rejestrator może działać bez baterii przy użyciu zasilacza sieciowego (opcje) poprzez USB.

Aplikacje i zastosowanie

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrami klimatu

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrami klimatu

Nieodpowiednie oświetlenie podobnie jak złe warunki klimatyczne stwarzają duże ryzyko dla samych eksponatów. Przyspiesza to naturalne procesy starzenia i powoduje niewidoczne mikropęknięcia i przebarwienia w strukturze eksponatów. Ochroń je przed utratą wartości i zachowaj dziedzictwo kulturowe z pomocą rejestratorów z serii Testo 160. Wykorzystaj rejestrator testo do monitoringu temperatury i wilgotności, natężenia światła (LUX) i promieniowania (UV). Tym sposobem ochronisz eksponaty muzealne przed uszkodzeniami spowodowanymi warunkami klimatycznymi i przebarwieniami.

Monitoring mikroklimatu w gablotach

Monitoring mikroklimatu w gablotach

Niezawodny monitoring warunków otoczenia w gablotach jest niezbędnym elementem w kwestii ochrony cennych i delikatnych eksponatów. Niestabilny mikroklimat może być przyczyną uszkodzenia eksponatów. Rejestrator WLAN Testo 160 E wykrywa sytuacje kiedy przekroczone zostają krytyczne granice pomiarowe i informuje o zajściu użytkownika za pomocą funkcji alarmowej. Dzięki swoim małym rozmiarom rejestrator WLAN może być również umieszczony bezpośrednio gablocie.

Kontrola i dokumentacja warunków otoczenia podczas wystaw

Kontrola i dokumentacja warunków otoczenia podczas wystaw

Obrazy, rzeźby i inne eksponaty mogą zostać uszkodzone na skutek nieodpowiednich warunków klimatycznych w sali wystawowej. Mikro pęknięcia i szczeliny mogą się powiększać przez nieprawidłowe warunki otoczenia. Dzięki rejestratorom Testo 160 użytkownik może monitorować kluczowe parametry temperatury i wilgotności w sposób ciągły. W ten sposób rejestratory pomogą w zabezpieczeniu przed uszkodzeniem eksponatów. Co więcej - dokumentacja warunków klimatycznych jest często uwzględniana w umowach wypożyczeniowych. Dzięki przechowywaniu danych w Chmurze Testo muzeum nie tylko dostarcza wypożyczającemu tej dokumentacji, ale także może mu zapewnić podgląd tych danych w dowolnym momencie. Dzięki małym rozmiarom i dedykowanym nakładkom rejestrator testo 160 wtapia się w otoczenie i nie zwraca się na niego uwagi.

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrom klimatu

Ochrona eksponatów muzealnych przed światłem i parametrom klimatu

Nieodpowiednie oświetlenia podobnie jak złe warunki klimatyczne stwarzają duże ryzyko dla eksponatów. Przyspiesza to naturalne procesy starzenia i powoduje niewidoczne mikropęknięcia i przebarwienia. Chroń eksponaty przed utratą ich wartości i zachowaj dziedzictwo kulturowe przy pomocy rejestratorów z serii Testo 160. Użyj rejestratora WLAN do monitoringu temperatury i wilgotności, natężenia światła (LUX) i promieniowania (UV). Tym sposobem ochronisz eksponaty muzealne przed uszkodzeniami spowodowanymi warunkami klimatycznymi i przebarwieniami.

System monitorowania testo 160

System monitorowania temperatury, wilgotności, natężenia światła, UV, CO2 i wstrząsów.

 • Transfer danych pomiarowych za pomocą bezprzewodowej sieci LAN do chmury Testo
 • Dostęp do danych pomiarowych za pomocą smartfona, tabletu lub PC
 • Alarm przy przekroczeniach wartości granicznych przez sms lub email
 • Mały rozmiar i wytrzymała kontrukcja
 • “Deco-cover” zapewniają indywidualne dopasowanie koloru obudowy do otoczenia
system monitorowania testo 160 System monitorowania parametrów środowiskowych Testo 160

System rejestratorów testo 160 jest nowoczesnym rozwiązaniem do monitorowania temperatury i wilgotności pomieszczeń magazynowych i wystawowych jak również podczas transportu eksponatów. Rejestratory danych przekazują wartości pomiarowe bezpośrednio przez sieć WLAN do Chmury Testo. Wartości pomiarowe przechowywane w Chmurze mogą być weryfikowane w dowolnym miejscu i czasie za pomocą smartfona, tabletu lub PC z dostępem do Internetu. W przypadku przekroczenia wartości granicznych, alarm wysyłany jest natychmiast i przez e-mail lub SMS-em (opcja).

Rejestratory łatwo dopasowywują się w wystrój pomieszczenia ekspozycyjnego, dzięki indywidualnie zap r o jektowane j nakładc e na urządzenie . Testo 160 umożliwia sprawdzenie wszystkich istotnych warunków otoczenia w celu zabezpieczenia wartości eksponatów i wypełnienia obowiązku rejestracji danych.

Jak działa system monitorowania testo 160?

System rejestratorów testo 160 umożliwia łatwy dostęp i weryfikację warunków klimatycznych miesca, w którym się znajdują.

zasada dzialania systemu testo 160 Zasada działania systemu pomiarowego Testo 160

Modele licencji

Chmura Testo jest centralnym elementem pracy systemu monitorowania testo 160. Wartości pomiarowe przesyłane są z bezprzewodowych rejestratorów bezpośrednio do Chmury. Przechowywanie danych pomiarowych w Chmurze pozwala na analizę danych w dowolnym miejscu i czasie wykorzystując standardową przeglądarkę internetową w smartfonie, tablecie lub komputerze. W celu uzyskania dostępu do Chmury Testo prosimy o kontakt.

modele licencji Modele licencji transmisji Testo 160

Zarządzanie danymi

obsluga testo 160 z poziomu smartfona

testo Saveris 2 - aplikacja mobilna

Z aplikacją na iSO lub Android system monitorowania testo 160 jest jeszcze bardziej elastyczny i łatwy w obsłudze.

Szybkie uruchomienie*:
 • Łatwe rozpoznawanie i wybór sieci WLAN
 • Szybkie i równoległe uruchomienie kilku rejestratorów
Prosta analiza sieci*:
 • Sprawdzanie siły i zasięgu sieci WLAN
 • Tworzenie i wysyłanie raportów
Niezawodne funkcje alarmowe
 • Automatyczne powiadomienie o przekroczeniu wartości granicznych
 • Alarm przez e-mail lub SMS

*Funkcje są dostępne tylko na aplikacji mobilnej testo Saveris 2 dla Android.

testo 160 Chmura

W dostawie dostarczany jest bezpłatny dostęp do Chmury Testo. W chmurze możesz wyświetlać i zarządzać wartościami pomiarowymi przechowywanymi w trybie online i używać funkcji alarmu przez e-mail. W tym miejscu można także zmieniać ustawienia i skonfigurować system.

Zalety Chmury Testo:
 • Centralny element zrządzania danymi pomiarowymi, dokumentowania i administrowania wszystkimi lokalizacjami pomiarowymi
 • Bezpieczne zabezpieczanie danych pomiarowych przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich
 • Automatyczne zapisywanie wartości pomiarowych, wszystkie dane pomiarowe są zawsze dostępne
 • Funkcja alarmu przy przekroczeniu wartości granicznych
 • Dwa modele licencji (Basic, Advanced) z różnym zakresem funkcji
Maksymalna elastyczność dzięki licencji Advanced:
 • Możliwość ustawienia szybkości pomiaru
 • Raporty wysyłane automatycznie pocztą elektroniczną wypełniają obowiązek dokumentacji
 • Kilku użytkowników licencji – ważne w przypadku kilku witryn
 • Alarmy również przez SMS
obsluga systemu z poziomu komputera pc

Nakładka “Deco-cover”

W przypadku wystaw w pomieszczeniach z kolorowymi ścianami lub tłem, nakładki deko-cover pozwają na indywidualny dobór koloru obudowy rejestratrów. Rejestrator komponuje się w tło otoczenia i nie odwraca uwagi od eksponatów.

testo deco cover

Testo 160 THL - Rejestrator Wi-Fi z czujnikiem T/RH, natężenia światła (lux) i promieniowania UV - zawartość zestawu

 • Rejestrator WLAN testo 160 THL:
 • Bezpłatny dostęp do Chmury Testo (opcja Basic )
 • Baterie (4 x AAA alkaiczne)
 • Interfejs USB
 • Uchwyt ścienny z kłódką i taśmą samoprzylepną
 • Naklejka z kodem QR
 • Protokół kalibracyjny

Dane techniczne

Pojemnościowy sensor wilgotności
Zakres pomiarowy 0 do 100 %RH (non-condensing)
Dokładność ±2,0 %RH przy +25,0 °C i 20 do 80 %RH
±3,0 %RH przy +25,0 °C i < 20%RH i > 80 %RH
±1,0 %RH
±1,0 %RH / na rok
Rozdzielczość 0,1 %RH
Temperatura
Zakres pomiarowy -10 do +50 °C
Dokładność ±0,5 °C
Rozdzielczość 0,1 °C
Światło - silikonowe fotodiody
Zakres pomiarowy 0 do 20000 Lux
Dokładność zgodnie z DIN 5032-7 Klasa C.
±3,0 Lux lub ±3,0 % mierz.wart. refers to reference DIN 5032-7 Class L)
Rozdzielczość 0,1 Lux
UV
Zakres pomiarowy 0 do +10000 mW/m²
Dokładność ±5 mW/m² lub ±5 % mierz.wart. (refers to external reference)
Rozdzielczość 0,1 mW/m²
Ogólne dane techniczne
Wymiary 92 x 64 x 24 mm
Temperatura pracy -10 do +50 °C
Klasa zabezpieczenia IP20
Communication rate Zależny od licencji w chmurze; Basic: 15 min . 24 h / Advanced: 1 min . 24 h
Łączność WLAN obsługiwane sieci bezprzewodowe LAN: IEEE 802.11 b/g/n i IEEE 802.1X; Możliwe metody szyfrowania: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS,EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal,WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP
Szybkość pomiaru Zależny od licencji w chmurze; Basic: 15 min . 24 h / Advanced: 1 min . 24 h
Żywotność baterii 1,5 lata
Zasilanie baterie 4 x AAA 1.5 V, altenatywnie zasilacz sieciowy
Pamięć 32 000 suma kanałów
Temperatura składowania -20 do +50 °C
Waga 113 g

Powiązane produkty z Testo 0572 2024

Numer kat.: 0572 2014 
2 400,00 zł Netto (2,952,00 zł z VAT)
Jakość powietrza wewnątrz budynku ma ogromne znaczenie dla ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niewłaściwa jakość powietrza w pomieszczeniu może prowadzić do senności, braku koncentracji i złego samopoczucia. Możesz monitorować jakość powietrza w pomieszczeniu przy pomocy niezawodnego rejestratora WLAN Testo 160 IAQ, niezbędnego przy optymalizacji warunków klimatu wewnątrz pomieszczeń.
 • Doskonały do pomiaru jakości powietrza wewnątrz budynków (IAQ)
 • Idealnie komponuje się z tłem otoczenia dzięki dedykowanym nakładkom (deco-cover)
 • Doskonała komunikacja: przechowywanie danych w Testo Cloud, alarmowanie o przekroczonych poziomach pomiarowych przez e-mail lub SMS (licencja Advanced)
 • Prosta instalacja i obsługa
Numer kat.: 0572 2021 
1 221,00 zł Netto (1,501,83 zł z VAT)
Testo 160 TH należy do rodziny rejestratorów Testo 160 dedykowanych pod szczególne wymagania pomiarowe w muzeach. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sensora temperatury i wilgotności każde pomiary wymagające ciągłego monitoringu warunków otoczenia na ekspozycjach czy w magazynach nie stanowią problemu.
 • Idealnie komponuje się z tłem otoczenia dzięki dedykowanym nakładkom (deco-cover)
 • Doskonała komunikacja: przechowywanie danych w Testo Cloud, alarmowanie o przekroczonych granicach pomiarowych przez e-mail lub SMS (licencja Advanced)
 • Łatwy w instalacji i w obsłudze
Numer kat.: 0572 2022 
984,00 zł Netto (1,210,32 zł z VAT)
Testo 160 E należy do rodziny rejestratorów dedykowanych pod szczególne wymagania pomiarowe dla muzeów. Dzięki możliwości zastosowania różnych kombinacji sond zewnętrznych rejestrator ten zapewnia kompleksowe pomiary w każdej sytuacji wymagającej monitoringu ekspozycji, powierzchni magazynowych czy transportu eksponatów.
 • Możliwość podłączenia 2 sond - umieść rejestrator w pobliżu gabloty i monitoruj warunki mikro-klimatu wewnątrz za pomocą zewnętrznych sond
 • Idealnie komponuje się z tłem dzięki dedykowanym nakładkom (deco-cover)
 • Doskonała komunikacja: przechowywanie danych w Testo Cloud, alarmowanie o przekroczonych granicach pomiarowych przez e-mail lub SMS (licencja Advanced)
 • Łatwy w instalacji i w obsłudze
Numer kat.: 0572 2023 
1 449,00 zł Netto (1,782,27 zł z VAT)
Chroń cenne eksponaty i zarchiwizowane materiały za pomocą rejestratora Testo 160 THE. Urządzenie to poza wbudowanym sensorem temperatury i wilgotności ma możliwość podłączenia 2 zewnętrznych sond pomiarowych do pomiaru UV i Lux w celu zapewnienia kompleksowego ciągłego pomiaru warunków otoczenia w muzeach, magazynach i archiwach.
 • Wbudowany sensor temperatury i wilgotności, z możliwością podłączenia 2 zewnętrznych sond pomiarowych (Lux, UV+Lux)
 • Idealnie komponuje się z tłem otoczenia dzięki dedykowanym nakładkom (deco-cover)
 • Przechowywanie danych w Testo Cloud, alarmowanie o przekroczonych granicach pomiarowych przez e-mail lub SMS (licencja Advanced)
 • Łatwy w instalacji i w obsłudze