Miernik promieniowania UV, natężenia oświetlenia i luminancji DeltaOHM HD2302.0 z sondami fotometrycznymi

Miernik promieniowania UV, natężenia oświetlenia i luminancji DeltaOHM HD2302.0

Zadzwoń i zapytaj o cenę!
(22) 118 99 89 info@autemo.pl 
HD2302.0
Delta OHM
Miernik promieniowania UV, natężenia oświetlenia i luminancji DeltaOHM HD2302.0 - najważniejsze informacje: Zaawansowany, przenośny miernik parametrów oświetlenia awaryjnego, do inspekcyjnych pomiarów oświetlenia na stanowiskach pracy, w zakładach przemysłowych, muzeach oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie parametrów oświetlenia w ściśle określonych normach. Fotometr jest urządzeniem typowo przenośnym (zasilanym bateryjne) oraz współpracuje z zewnętrznymi, odłączalnymi sondami fotometrycznymi, przeznaczonymi do pomiarów następujących parametrów: natężenie oświetlenia (lux), promieniowanie ultrafioletowe (UV) w 3 typach pasm: UVA, UVB, UVC; luminancji (świecenia) oraz np. promieniowania PAR. Zakres pomiarowy, spektralny oraz dokładność pomiaru zależy od rodzaju podłączonego przetwornika.

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00.

INFOLINIA
(22) 118 99 89  lub +48 505 691 153
EMAIL
info@stacjonarne.pl

Opis

Przenośny miernik do inspekcyjnych pomiarów parametrów fotoelektrycznych, wykorzystujący do tego celu zewnętrzne sondy radiometryczne. Urządzenie zasilane bateryjnie, wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD oraz funkcje pomiarowe MIN/AVG/MAX (wyświetlanie uzyskanych wartości maksymalnych, średnich i minimalnych), pomiar wartości względnej (REL) oraz funkcję tymczasowego wstrzymania pomiaru HOLD.

Miernik promieniowania HD2302.0 posiada zintegrowane złącze 8-pinowe, służące do podłączenia zewnętrznych sond, wyposażonych w moduł pamięci danych kalibracyjnych SICRAM. Każdy czujnik, współpracujący z ww. urządzeniem, jest fabrycznie kalibrowany przez producenta, a wszystkie poprawki i korekty charakterystyki są uwzględnione w module sondy. Po podłączeniu do miernika, sonda jest automatycznie rozpoznawana przez urządzenie, a wszelkie dane kalibracyjne są brane pod uwagę podczas wykonywania pomiarów, zapewniając tym samym ponadprzeciętną dokładność i powtarzalność wskazań.

Miernik parametrów promieniowania można wykorzystać do pomiaru następujących wielkości fotometrycznych:

  • natężenie oświetlenia [lux] luminancji promieniowanie UV w paśmie A, B lub C (w pełnych zakresach widmowych) radiancja (napromieniowanie) promieniowanie fotosyntetyczne PAR promieniowanie słoneczne całkowite, efektywne promieniowanie w odniesieniu do krzywej UV napromieniowanie w paśmie światła niebieskiego

Urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane jako przenośny miernik do pomiaru oświetlenia awaryjnego i oświetlenia w miejscu pracy, urządzenie do pomiaru natężenia promieniowania UV np. w muzeach i archiwach (w miejscach, w których eksponaty są szczególnie wrażliwe na podwyższone promieniowanie UV), do środowiskowych pomiarów promieniowania fotosyntetycznego i napromieniowania oraz do innych zastosowań, zarówno przemysłowych jak i laboratoryjnych.

Zestawienie wszystkich czujników fotometrycznych, współpracujących z powyższym modelem urządzenia oraz ich szczegółowe dane techniczne, znajdują się na stronie:

Fotometryczne czujniki natężenia oświetlenia, promieniowania i luminancji DeltaOHM

Czujniki te zostały również w zakładce „Sondy i czujniki”, widocznej poniżej.

Dane techniczne

Model:HD2301.0
Jednostki mierzonelux, fcd, µmol/m2·s, cd/m2, W/m2, µW/cm2, µW/lumen
Wejścia
Wejścia sondZłącze męskie 8-pinowe DIN45326
Zasilanie
Baterie3x 1.5V baterie typu AA
Czas pracy200 godzin z bateriami alkalicznymi 1800mAh
Zużycie energii przy wyłączonym mierniku<20µA
Warunki pracy
Temperatura pracy-5…50°C
Temperatura składowania-25…65°C
Wilgotność względna0…90%RH bez kondensacji
Stopień ochronyIP67
Urządzenie
Wymiary140x88x38mm
Waga160g (włączając baterie)
Materiał obudowyABS
Wyświetlacz2x4½ cyfry plus symbol
Rozmiar wyświetlacza: 52x42mm

Pliki do pobrania

Karta kat. - DeltaOHM HD2302.0

Karta katalogowa - Fotometr DeltaOHM HD2302.0 [EN]

Pliki do pobrania (839.38k)
Instrukcja - DeltaOHM HD2302.0

Instrukcja obsługi - Fotometr DeltaOHM HD2302.0 [EN]

Pliki do pobrania (859.54k)

Powiązane produkty z Delta OHM HD2302.0

Numer kat.: HD2102.1 
Profesjonalne, przenośne mierniki parametrów fotometrycznych, wyposażone we wbudowaną pamięć oraz opcję rejestracji wyników pomiarowych z możliwością późniejszego odtworzenia danych w dedykowanym oprogramowaniu, zainstalowanym na komputerze. Fotometry HD2102 współpracują z zewnętrznymi sondami, przeznaczonymi do pomiaru m.in.: natężenia oświetlenia (luksomierz), luminancji (cd/m2), promieniowania w zakresie UVA, UVB lub UVC, promieniowania fotosyntetycznego PAR oraz innych parametrów. Rodzaj wielkości mierzonej oraz zakres pomiarowy urządzenia jest uzależniony od typu podłączonego czujnika.