Menu

Zapobiegawcza konserwacja układów elektrycznych Zapobiegawcza konserwacja układów elektrycznych Od konserwacji i utrzymania poprawności działania systemów elektrycznych i mechanicznych po monitoring w systemach chłodniczych – pirometry i kamery termowizyjne Optris pomagają w wykrywaniu wszelkiego rodzaju usterek i wycieków. Nawet niewidoczne defekty w szafach sterowniczych, bezpiecznikach, silnikach oraz połączeniach elektrycznych są wykrywane szybko i niezawodnie.

Funkcje wykrywania pojedynczych zimnych i gorących punktów w kamerach Optris oraz konfiguracja zapewniająca maksymalną wszechstronność ułatwiają znacznie monitoring temperatury w ramach konserwacji i przeciwdziałaniu poważnym usterkom.

Zapobiegawcza konserwacja układów elektrycznych

Niemal każde obecne urządzenie korzystające z energii elektrycznej staje się gorące przed awarią. Monitoring temperatury najlepiej prowadzić za pomocą przenośnych pirometrów zgodnie z zasadami dobrej praktyki mającej na celu zapobieganie awariom.

Polecane urządzenia: Pirometry ręczne Optris MS, LS oraz wszystkie pirometry stacjonarne LT

Analiza defektów systemów grzewczych, wentylatorów i klimatyzatorów

Analiza defektów systemów grzewczych, wentylatorów i klimatyzatorów Analiza defektów systemów grzewczych, wentylatorów i klimatyzatorów Przenośne termometry na podczerwień oszczędzają czas i pieniądze podczas kontroli systemów grzewczych, wentylatorów i klimatyzacji. Źródła błędów, takie jak wycieki lub zatkane filtry, mogą być zlokalizowane w krótkim czasie – wczesne wykrycie zapewnia znaczną redukcję kosztów naprawy oraz pozwala na uniknięcie przerw w działaniu urządzeń.

Polecane urządzenia: Pirometry ręczne Optris MS LT i MS Plus

Zobacz również:

Powiązane produkty

Numer kat.: OPTMSI 
Od 89,00 zł Netto (109,47 zł z VAT)
Ręczny pirometr laserowy Optris MiniSight (wersja podstawowa - MS), ze stałą emisyjnością E=0.95, rozdzielczością optyczną 20:1 i zakresem pomiarowym  -32 … 420°C. Pirometr przeznaczony do pomiaru temperatury powierzchni o wysokiej, stałej emisyjności (farby, tworzywa, drewno, ściany, papier, skóra, metale utlenione i lakierowane).
Numer kat.: OPTMSPRI 
Od 249,00 zł Netto (306,27 zł z VAT)
Pirometr Optris MiniSight w wersji Pro z wbudowanym gniazdem termopary typu K do kontaktowych pomiarów temperatury ("pirometr z sondą" - sonda jest w zestawie), rozdzielczością 40:1 do pomiarów z dużej odległości, zakresem pomiarowym do 760°C, regulowaną emisyjnością i rejestracją danych na komputerze z wykorzystaniem interfejsu USB (w zestawie).
Numer kat.: OPTMSPLI 
Od 125,00 zł Netto (153,75 zł z VAT)
Pirometr laserowy Optris MiniSight w wersji Plus z pomiarem temp. w zakresie -32 ... 530°C, regulowaną emisyjnością, rozdzielczością optyczną 20:1 oraz dźwiękową i optyczną sygnalizacją przekroczenia progu alarmowego (zmiana koloru podświetlenia), funkcją Offset do adiustacji wyników oraz rejestracją danych temperaturowych na komputerze z wykorzystaniem interfejsu USB.