Menu

Monitoring i regulacja temperatury na każdym etapie procesu produkcyjnego jest kluczowym czynnikiem w przemyśle motoryzacyjnym. W celu sprostania specyficznym oczekiwaniom w tej dziedzinie firma Optris opracowała specjalne pirometry oraz kamery termowizyjne, które pomagają zapewnić wysoką jakość produktów, zmniejszyć liczbę wadliwych towarów oraz skutecznie zoptymalizować proces produkcyjny.

Termoformowanie zewnętrznych części samochodowych

Termoformowanie zewnętrzych części samochodowych Największym wyzwaniem podczas procesu produkcyjnego części samochodowych jest zapewnienie stałego monitoringu temperatury. Ciągły pomiar temperatury jest niezbędny do optymalizacji procesu oraz maksymalizacji jakości i wydajności podczas produkcji seryjnej.

Polecane urządzenia: Stacjonarne kamery termowizyjne

Laminacja wnętrz samochodowych:

Laminacja wnętrz samochodowych Wnętrza pojazdów są częściowo wyposażane w różne elementy dekoracyjne podczas procesu laminowania. Proces ten odbywa się w temperaturze około 120°C (248°F) – temperatura podczas trwania procesu musi być kontrolowana i optymalizowana w zależności od potrzeby. Wszystkie urządzenia mogą zostać opcjonalnie wyposażone w kołnierz odpowietrzający oraz obudowę ochronną.

Polecane urządzenia: optris Csmicro LT, optris CT LT, kamery Optris Xi

Analizowanie defektów pojazdów:

Analizowanie defektów pojazdów Zastosowanie przenośnych pirometrów Optris pozwala na szybkie i skuteczne wykrycie błędów na wczesnym etapie produkcji. Dzięki szybkiemu procesowi pomiaru możemy błyskawicznie wykryć wady systemu hamulcowego, grzewczego oraz obiegu powietrza. Zaoszczędzony czas możemy natomiast przeznaczyć na wykrycie oraz naprawę przyczyny defektów.

Polecane urządzenia: pirometr laserowy Optris MS Pro LT

Zobacz również:

Powiązane produkty

Numer kat.: OPTXI400LT 

Miniaturowa, przemysłowa kamera termowizyjna wysokiej rozdzielczości Optris Xi400 z detektorem podczerwieni 38 x288 pikseli, wyposażona w pirometr cyfrowy oraz wejścia/wyjścia analogowe/cyfrowe i komunikację z komputerem

Numer kat.: OPTXI80LT 

Miniaturowa, stacjonarna kamera termowizyjna Optris Xi80 z wbudowaną funkcją przetwarzania obrazu termowizyjnego, wyposażona w pirometr oraz funkcję automatycznego wykrywania obszarów pomiarowych (o określonej temperaturze)

Numer kat.: OPTMSPRI 
Od 249,00 zł Netto (306,27 zł z VAT)
Pirometr Optris MiniSight w wersji Pro z wbudowanym gniazdem termopary typu K do kontaktowych pomiarów temperatury ("pirometr z sondą" - sonda jest w zestawie), rozdzielczością 40:1 do pomiarów z dużej odległości, zakresem pomiarowym do 760°C, regulowaną emisyjnością i rejestracją danych na komputerze z wykorzystaniem interfejsu USB (w zestawie).
Numer kat.: OPTCSM 

Uniwersalny pirometr stacjonarny Optris CSmicro LT to urządzenie o podobnych funkcjonalnościach co pirometr CS TCLT15. Charakteryzuje się jednak: mniejszymi wymiarami głowicy pirometrycznej, dwoma wariantami rozdzielczości optycznej do wyboru: 2:1 i 15:1 oraz możliwością pracy w temp. do 120°C. Zakres pomiarowy oraz zakres spektralny pirometru stacjonarnego CSmicro LT jest identyczny, jak w przypadku innych urządzeń z linii LT.

Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -40°C ... 1030°C
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1.0% lub ±1.0°C
Czas reakcji: 30 ms
Wyjścia: 0-10V
wyj. alarmowe
opcja: USB
Numer kat.: OPTCTLT 

Pirometr przemysłowy Optris CT LT to podstawowy, najpopularniejszy model 2-częściowego pirometru stacjonarnego, wyposażony w głowicę pirometryczną oraz odseparowaną elektronikę z wyświetlaczem i klawiaturą. Dostępne są 3 modele pirometru: CT LT02, CT LT15 i CT LT22 (różniące się rozdzielczością optyczną i zakresem pomiarowym). Z poziomu elektroniki dostępne są wyjścia: 4-20mA/ 0-10V/ TC typ K/J i alarmowe z opcją rozszerzenia o moduły wyjść cyfrowych. Pirometr jest przeznaczony do zastosowań uniwersalnych, z opcją pomiaru w temperaturze otoczenia nawet +180°C (bez dodatkowego chłodzenia).

Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -50°C ... 975°C (LT22)
-50°C ... 600°C (LT15)
-50°C ... 600°C (LT02)
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1% lub ±1°C
Czas reakcji: 150 ms (95% wartości)
Wyjścia: 0-10V
4-20mA
termopara typ J / K
wyj. alarmowe
opcja: USB, RS232, RS485, Moduł wyjść przekaźnikowych, Ethernet, Profibus DP, CAN-Bus