Menu

W branżach zajmujących się energią solarną i półprzewodnikami, bezdotykowy pomiar temperatury wspomaga ciągłe monitorowanie procesu produkcji, a tym samym pomaga usprawnić go. Dzięki wykrywaniu najdrobniejszych zmian w zachowaniu termicznym możliwe awarie mogą być wykrywane i rozwiązywane łatwo i niezawodnie. Kamery termowizyjne Optris są specjalnie dostosowane do tych zadań, aczkolwiek nie stanowią jedynej opcji monitoringu temperatury w tym zastosowaniu. Opłacalne alternatywy można znaleźć w naszym artykule: Praktyczne zastosowanie pirometrów i kamer w przemyśle elektronicznym

Kontrola jakości ogniw słonecznych

Kontrola jakości ogniw słonecznych Kontrola jakości ogniw słonecznych Kamery termowizyjne są niezbędnymi przyrządami do kontroli jakości ogniw słonecznych. Jedną z możliwości testowania jest okresowa modulowana ekspozycja ogniw słonecznych na światło (Illuminated Lock-In Thermography). Oddzielenie ładunku w ogniwie słonecznym prowadzi do „uciekania” prądu w wadliwej części płytki, a w danym miejscu powstaje widoczny gorący punkt. Wszystkie gorące punkty są bezproblemowo wykrywane przez oferowane przez nas kamery termowizyjne.

Polecane urządzenia: Stacjonarne kamery termowizyjne Optris PI

Monitorowanie temperatury procesu lutowania ciągłego

Podczas produkcji modułów słonecznych temperatura monitorowana jest podczas procesu lutowania ciągłego. Zapewnia to niezawodny i wydajny proces montażu. Pomiar temperatury odbywa się na powierzchni krzemowej, która jest połączona z punktem lutowania. W ten sposób mierzona jest jakość lutowania.

Polecane urządzenia: Stacjonarne kamery termowizyjne Optris PI

Testy funkcjonalne zmontowanych płytek drukowanych

Testy funkcjonalne zmontowanych płytek drukowanych Testy funkcjonalne zmontowanych płytek drukowanych Coraz więcej producentów komponentów elektronicznych i płytek drukowanych korzysta z bezdotykowego pomiaru temperatury ze względu na rosnącą produktywność ich komponentów. Proces termiczny i jego zależności można uchwycić i zoptymalizować dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń do bezkontaktowego pomiaru temperatury – nie ingerując przy tym w obiekt mierzony.

Polecane urządzenia: Stacjonarne kamery termowizyjne Optris PI oraz uniwersalny pirometr stacjonarny Optris CT LT

Zobacz również:

Powiązane produkty

Numer kat.: OPTCTLT 

Pirometr przemysłowy Optris CT LT to podstawowy, najpopularniejszy model 2-częściowego pirometru stacjonarnego, wyposażony w głowicę pirometryczną oraz odseparowaną elektronikę z wyświetlaczem i klawiaturą. Dostępne są 3 modele pirometru: CT LT02, CT LT15 i CT LT22 (różniące się rozdzielczością optyczną i zakresem pomiarowym). Z poziomu elektroniki dostępne są wyjścia: 4-20mA/ 0-10V/ TC typ K/J i alarmowe z opcją rozszerzenia o moduły wyjść cyfrowych. Pirometr jest przeznaczony do zastosowań uniwersalnych, z opcją pomiaru w temperaturze otoczenia nawet +180°C (bez dodatkowego chłodzenia).

Zastosowanie: uniwersalne
Zakres pomiarowy: -50°C ... 975°C (LT22)
-50°C ... 600°C (LT15)
-50°C ... 600°C (LT02)
Zakres spektralny: 8 ... 14 µm
Dokładność: ±1% lub ±1°C
Czas reakcji: 150 ms (95% wartości)
Wyjścia: 0-10V
4-20mA
termopara typ J / K
wyj. alarmowe
opcja: USB, RS232, RS485, Moduł wyjść przekaźnikowych, Ethernet, Profibus DP, CAN-Bus