Menu

21 Marca 2018 roku, stacjonarna kamera termowizyjna Optris Xi 80 otrzymała drugą nagrodę w konkursie messtec + sensor masters w kategorii urządzeń (czujników) pomiarowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w niemieckim mieście Stuttgart, natomiast nagrodę odebrał osobiście CEO firmy Optris, dr Urlich Kienitz.

Czym wyróżnia się stacjonarna kamera termowizyjna Optris Xi 80 na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Kamera Optris Xi80 łączy w sobie zalety nowoczesnej, stacjonarnej kamery termowizyjnej, wyposażonej w detektor bolometryczny o rozdzielczości 80 x 80 pikseli oraz standardowego pirometru stacjonarnego, dedykowanego do prowadzenia ciągłego pomiaru temperatury. Stacjonarne kamery termiczne Optris Xi80 mogą być wyposażone w aż 9 niezależnych, w pełni programowalnych wyjść analogowych (do wyboru spośród wyjść prądowych: 0/4-20mA lub napięciowego 0-10V) i alarmowych (wyjścia przekaźnikowe), do sterowania pracą zewnętrznych urządzeń.

Cechą szczególną nowej serii stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris Xi (dostępny jest jeszcze jeden wariant - Xi400, wyposażony w detektor 382x288 pikseli), jest opcja automatycznego ustawiania ostrości z obrazu termowizyjnego (termogramu) z poziomu oprogramowania PIX Connect, z wykorzystaniem wbudowanego układu mechanicznego auto focusa.

Połączenie niewątpliwych zalet technicznych oraz bardzo atrakcyjnej ceny, czyni kamerę Xi 80 jako urządzenie wprost idealne do integracji w aplikacjach OEM, do integracji w maszynach i urządzeniach mechanicznych a także aplikacjach wymagających zastosowania wielu czujników (jako alternatywa dla wielu pirometrów).

Optris nagrodzony po raz 3

Nagroda messtec + sensor master jest uznanym wyróżnieniem branżowym, które Optris otrzymał w swojej historii już po raz trzeci. Pierwsza nagroda została przyznana niemieckiej firmie w 2007 roku w kategorii "innowacji przemysłowej" za stacjonarny pirometr przemysłowy Optris CTlaser, wyposażony w głowicę z 2-punktowym celownikiem laserowym oraz elektronikę z wyświetlaczem LCD i klawiaturą do programowania pirometru. Druga nagroda (za zajęcie 1 miejsca w konkursie TR Award) została przyznana w 2012 roku za serię miniaturowych, stacjonarnych kamer termowizyjnych Optris PI160.

Pirometry stacjonarne oraz stacjonarne kamery termowizyjne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a firma Optris stale wprowadza do swojej oferty nowe, innowacyjne rozwiązania, podążające w ślad za dynamicznie rozwijającym się rynkiem aparatury kontrolno-pomiarowej.

Powiązane produkty

Numer kat.: OPTXI80LT 

Miniaturowa, stacjonarna kamera termowizyjna Optris Xi80 z wbudowaną funkcją przetwarzania obrazu termowizyjnego, wyposażona w pirometr oraz funkcję automatycznego wykrywania obszarów pomiarowych (o określonej temperaturze)