Menu

Nowa seria kompaktowych pirometrów stacjonarnych z serii Optris CSmicro została rozszerzona o nowe funkcjonalności, zwiększające obszar potencjalnych zastosowań. Wszystkie pirometry stacjonarne z rodziny CSmicro mogą być od teraz obsługiwane z poziomu urządzenia (smartfona, tabletu), wyposażonego w system Android i dedykowaną aplikację IRmobile.

Pirometry stacjonarne Optris CSmicro – szybsze i bardziej elastyczne niż kiedykolwiek

Pirometry z serii CSmicro, np. CSmicro LT, CSmicro 2M lub CSmicro 3M są wyposażone w miniaturową głowicę pirometryczną ze stali nierdzewnej oraz elektronikę sterującą, zintegrowaną w przewodzie połączeniowym. Wspomniana konfiguracja oraz niewielkie rozmiary urządzeń pozwalają ich integrację w ciasnych, trudno dostępnych miejscach, a specjalna wersja CSmicro LTH rozszerza dodatkowo zakres temperatur pracy aż do 180°C.

Nowa wersja pirometrów Optris CSmicro posiada całkowicie przeprojektowaną elektronikę sterującą, która zapewnia jeszcze większą odporność na zakłócenia z zewnątrz oraz pozwala na osiągnięcie szybszych czasów reakcji.

Wszystkie pirometry z serii CSmicro są dostępne od tej pory w dwóch wariantach: z wyjściem napięciowym 0-10V (CSMV) oraz 2-przewodowym wyjściem prądowym 4-20mA (CSMA) co zapewni większą elastyczność w stosowaniu i łatwiejszą integrację z procesem.

Dedykowana aplikacja IRmobile na urządzenia mobilne

Wszystkie urządzenia z serii CSmicro mogą być teraz programowane i wykorzystywane do rejestracji wskazań za pomocą smartfonów i tabletów z systemem Android i dedykowaną aplikacją IRmobile. Połączenie pirometru z urządzeniem następuje z wykorzystaniem dedykowanego interfejsu USB ACCSMIAC. Interfejs jest dostarczany w zestawie ze złączem micro USB oraz przejściówką na standardowy port USB typu A oraz nowoczesne USB typu C. Aplikacja IRmobile umożliwia programowanie parametrów pirometru a także bieżący podgląd, rejestrację oraz późniejszą analizę wyników pomiarowych.