Menu

W pełni autonomiczne rozwiązanie z wbudowanym pirometrem

Na tegorocznych targach SPS, Optris zaprezentował swoje najnowsze, innowacyjne produkty w postaci miniaturowych kamer termowizyjnych Optris Xi 80 oraz Optris Xi 400.

„Wraz z serią Xi wkraczamy w asortyment pół-automatycznych kamer termowizyjnych, które oprócz typowych funkcjonalności związanych z komunikacją z oprogramowaniem i komputerem PC, umożliwiają pracę jako inteligentny pirometr z wyjściem analogowym. Rozwiązanie na którym bazuje nowa seria kamer termowizyjnych Optris Xi otwiera nowe spektrum możliwości w dziedzinie pomiaru temperatury w branży np. inżynierii mechanicznej lub w aplikacjach wielosensorowych”.

Pierwsza na świecie kamera termowizyjna z funkcją automatycznego wykrywania temperatur

Kamery termowizyjne Optris Xi stanowią połączenie solidnego, kompaktowego pirometru stacjonarnego oraz zaawansowanej techniczne kamery na podczerwień. Zintegrowana funkcja automatycznego wykrywania określonego punktu („spot finder”) pozwala na łatwe, w 100% autonomiczne ponowne pozycjonowanie urządzenia względem powierzchni, bez konieczności podłączania go do komputera. Oprócz bezpośredniego wyjścia prądowego 0/4-20mA, kamery stacjonarne Optris Xi oferują również komunikację z wykorzystaniem interfejsu Ethernet lub RS485. Zewnętrzny, procesowy interfejs przemysłowy Industrial PIF pozwala na rozszerzenie możliwości kamery o dodatkowe 9 w pełni konfigurowalnych wyjść analogowych, czyniąc ją idealną do zastosowań OEM.

Automatyczna regulacja ogniskowej ułatwia instalację i użytkowanie

Wszystkie modele kamer z serii Optris Xi zostały wyposażone w automatyczny (elektroniczny) focus, pozwalający na ustawienie ogniskowej (ostrości obrazu) z poziomu oprogramowania PIX Connect. Kamery termowizyjne dostępne są obecnie w dwóch wariantach wykonania: Xi 80 oraz Xi 400. Wersja Xi 400 charakteryzuje się rozdzielczością detektora na poziomie 380 x 288 pikseli, możliwością rejestracji obrazu z częstotliwością do 80 Hz oraz rozdzielczością optyczną czujnika pirometrycznego 390:1. Zakres pomiarowy obydwu urządzeń zawiera się w przedziale od -20 do 900°C. W zestawie z kamerą dostarczany jest uchwyt montażowy, interfejs USB oraz oprogramowanie PIX Connect, czyli wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia pracy.

Powiązane produkty

Numer kat.: OPTXI400LT 

Miniaturowa, przemysłowa kamera termowizyjna wysokiej rozdzielczości Optris Xi400 z detektorem podczerwieni 38 x288 pikseli, wyposażona w pirometr cyfrowy oraz wejścia/wyjścia analogowe/cyfrowe i komunikację z komputerem

Numer kat.: OPTXI80LT 

Miniaturowa, stacjonarna kamera termowizyjna Optris Xi80 z wbudowaną funkcją przetwarzania obrazu termowizyjnego, wyposażona w pirometr oraz funkcję automatycznego wykrywania obszarów pomiarowych (o określonej temperaturze)