Menu

Kamery termowizyjne wysokiej rozdzielczości z optyką mikroskopową

Optris rozszerza swoją ofertę bezdotykowych czujników pomiaru temperatury o kompaktowe kamery termowizyjne wysokiej rozdzielczości, wyposażone w obiektywy mikroskopowe.

"Oprócz ujęć całej płytki drukowanej, nasze kamery dają możliwość wykonania szczegółowych zdjęć makro poszczególnych elementów"

wyjaśnia dr inż. Ulrich Kienitz, dyrektor generalny Optris. Kamery na termowizyjne Optris wyposażone w optykę mikroskopową, są dostarczane z wysokiej jakości i z łatwym w użyciu uchwytem stołowym.

Ponad 300 000 punktów pomiarowych z odległości 80 mm

Kamery na podczerwień serii Optris PI posiadają wymienne obiektywy (optyki), które zapewniają użytkownikowi elastyczność podczas korzystania z ich funkcjonalności. Dodatkowe obiektywy mikroskopowe są teraz dostępne zarówno dla kamer PI 450 (rozdzielczość 382 x 288 pikseli), jak i kamer PI 640 (rozdzielczość 640 x 480 pikseli). Połączenie kamer i obiektywów mikroskopowych pozwala na wykonanie zdjęć makro o rozdzielczości przestrzennej 28 μm. Odległość między obiektem pomiarowym a kamerą może zawierać się w przedziale od 80 do 100 mm. Elastyczne pozycjonowanie urządzenia względem obiektu pozwala na bezproblemowy, jednoczesny test obwodu elektrycznego i pomiar temperatury z wykorzystaniem kamery. Radiometryczne obrazy termowizyjne, rejestrowane z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania Optris PIX Connect, mogą być rejestrowane z częstotliwością nawet 125 Hz.

Funkcja hotspot i rozpoznawanie słabego miejsca

Zaawansowane funkcjonalności oprogramowania Optris PIX Connect (które jest dołączane bezpłatnie do każdej kamery termowizyjnej) pozwalają na łatwe i szybkie zdiagnozowanie usterek oraz wykrycie błędów montażowych i „słabych punktów” obwodu drukowanego. Wysoka czułość termiczna detektora pozwala na wychwycenie nawet najmniejszych różnic temperatury, dzięki czemu analiza przeprowadzona za pomocą naszych urządzeń jest efektywna i precyzyjna jak nigdy dotąd.